reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Witaminy

Dołączył(a)
2 Sierpień 2017
Postów
1
Hej, jestem w trzecim miesiącu ciąży. Mój lekarz prowadzący kazał mi brać żelazo, gdyż wyszło mi, że mam niedobór. Zapomniałam go zapytać czy mogę brać też inne witaminy, a może wystarczą te z warzyw i owoców?
 
reklama
Hej, jestem w trzecim miesiącu ciąży. Mój lekarz prowadzący kazał mi brać żelazo, gdyż wyszło mi, że mam niedobór. Zapomniałam go zapytać czy mogę brać też inne witaminy, a może wystarczą te z warzyw i owoców?
Jeżeli lekarz kazał brać to bierz bo może zacząć gwałtownie spadać poziom hemoglobiny a to prowadzi do anemii, ja tez biorę żelazo.
 
Często w żelazie jest kwas foliowy ja taki mam dodatkowo więc biorę tylko DHA Ważne też jest branie żelaza w odpowiednich porach między posiłkami aby dobrze się wchłaniało i posiłki lub napoje z Wit Co wtedy lepiej się przyswaja. Polecam też buraki i pietruszkę.
 
Ja sie nie pytalam lekarza sama kupilam witaminy ale bralam do 12 tyg sam kwas bo jak hemoglobina dobra to nie trzeba a niska nie zawsz oznacza niski poziom zelaza.
Witaminy zaczelam brac od 16 tyg moze bralam 4 mies odstawilam bralam co drugi dzien a tak to same kwasy dha bo w 2 i 3 trym u dziecka najintenstwniej rozwija sie mozg a o kwasy dha z pożywienia trochę ciezko.
Masz teraz lato sezon warzywa owoce staraj sie jak najwiecej z pozywienia bo sie lepiej wchłaniają niz z tabletek.
A co do zelaza z witamin to jest go za malo w witaminach i jest razem z magnezem a z tego co wiem to magnez i zelazo bierze sie osobno z 2 godzinna przerwa bo sie niweluja nawzajem:)
Mi pozno spadla hemo bo dopiero w 28 tyg mialam 10.6 pobralam ponad tydzień tardyferon i skoczyla hemo do ponad 12 i juz tak zostala:)
Mozesz pic sok z buraka bardzo ladnir podnosi hemoglobine maliny jesc zielone warzywa mieso:) pic pokrzywe:)
A szukaj dobrych witamin bo niektóre maja za malo dha i trzeba dokupic osobno do witamin i drogi wychodzi ja bralam doplelcherz mama premium tam jest tyle ile trzeba witamin i dha :)
Mama dha tez ok
A potem odlozylam bo nie bylo ich w aptece i bralam prenatal dha:)
 
Ja miałam anemie , bardzo niskie w dniu porodu ze aż zemdlalam po. Większość ciąży brałam przed snem 2 tabletki żelaza i aby nic potem nie jeść aby dobrze się wchlanialo. Tak z 9 do 13 mi skoczyla hemoglobina. A potem miałam nie brać tabletek przed porodem bo powoduje twarde stolice i abym przy porodzie nie czuła dyskomfortu... a skończyło się jak skończyło ją Noe brałam więcej witamin bo mi po prostu nie wchodziły, tak samo kwas foliowy. Jak tylko brałam to rzygalam ... ;) jeśli masz więcej pytań to pisz.

Napisane na HTC Desire 820G PLUS dual sim w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej trochę ni z tej bajki bo to nie witaminy ale mam 2 pełne opakowania UTROGESTANU ważne do kończ stycznia 2018 r na zbyciu może ktoś potrzebuje (był ściągany z Czech)
 
W ciąży potrzebujesz więcej witamin niż normalnie. Przy najbliższej okazji zapytaj swojego lekarza, gdyż nie powinnaś niczego brać na własną rękę, w końcu chodzi o zdrowie maluszka. Ja brałam mama dha, przepisane przez lekarza. Tabletki są już z magnezem więc znikają uporczywe skurcze nóg, z którymi wiele przyszłych mam ma problem :)
 
Ja też brałam mama dha premium, które już tu się przewinęło, nie musiałam brać dodatkowego kwasu foliowego, wszytsko w jednej tabletce :) Nie zapominaj też o owaocach i warzywach bo to są najlepsze witaminy :)
 
reklama
też polecam te witaminki, 2 tabletki dziennie i masz i kwas foliowy i żelazo i magnez z głowy, mi też lekarz zalecal magnez brać bo też zmniejsza ryzyko skurczów i też trochę uspokajająco działa, a wiadomo że większość mam stresik jakiś przeżywa
 
Do góry