reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wirus HPV-pomocy!!!

Cześć dziewczyny,
Wykryto u mnie wirus HPV w tamtym roku... nie wiem jaki to rodzaj, na cytologi nic nie wyszło oprócz HPV. Poszłam niedawno się sprawdzić po roku i bam... negatywny.. nie wiem jak to się stało, ze już go nie mam...Nie dbałam o siebie szczególnie, wręcz nie myslalam o tym za wiele, nie miałam też partnera przez ten rok🤷‍♀️
To super ! Organizm zwalczył wirusa i powinnaś się cieszyć ! ❤️❤️
 
reklama
Cześć kochane! 😍

Jestem po mojej pierwszej kolposkopii w życiu.

Badanie trwało chwilę i nie bolało. Pan doktor był bardzo miły i uspokajał.

Wynik kolpo:

Satysfakcjonująca. Tarcza pokryta przeziernym, jodopozytywnym nabłonkiem płaskim. Na tarczy na godz. 9 i 11 drobno ostro odcięte obszary nieprzezierne, jodojasne z cechami delikatnego poletkowania. Granica międzynabłonkowa ostra nieregularna - w okolicy ujścia zewnętrznego widoczna w całości. Cech infekcji HPV nie widzę. Prawidłowa sieć naczyń włosowatych.

zalecenia: kontrola cytologiczna za 6 msc i szczepienie gardasil 9

------------------------

To coś na godzinie 11 i 9 to jakaś drobnica - być może jakaś drobna infekcja i nie jest związana z HPV. Tak mi powiedział. Nie pobrali mi żadnych próbek ani wycinków do badań. W międzyczasie poprosiłam o kilka info odnośnie HPV i powiedział, że możliwe że byłam zakażona X lat i nie widziałam o tym a może to jest świeże - nie da stwierdzić. Zapytałam o badanie CintecPlus żeby sprawdzić czy to infekcja trwała czy nie ale lekarz stwierdził że nie jest miarodajne i się tego nie stosuje - że szkoda kasy ! Raczej się na to nie zdecyduje. Lekarz powiedział że w moim przypadku należy jedynie obserwować i może ten HPV się wycofa...

Kobitki bardzo mi pomogłyście tutaj. Jestem Wam mega wdzięczna za wsparcie. 18 stycznia mam wizytę u gina i zapytam o receptę na Gardasil. Pozostaje mi mieć nadzieję, że to się jakoś uspokoi. :( Sądzę, że trafiłam na mądrych lekarzy, którzy szybko działają.

JEŚLI KTOŚ CHCE POGADAĆ O HPV CZY CZYMKOLWIEK INNYM JESTEM DO DYSPOZYCJI!
Hej. Ja już przeszłam kolposkopie... biopsje... teraz czas na amputacje części szyjki :( a co będzie dalej to zobaczymy
 
Do góry