reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wieści od rozpakowanych mamusiek

GosiaLew taki chomik ze mnie że mam jeszcze z 2009 :-D

ewcia własnie powinno być w miarę twardo. A ta gryka na początku mnie przeraziła, ale mi facet powiedział że to najlepszy materac (chciałam na początku lateksowy kupić) bo jak się dziecko rusza to gryka pobudza krążenie a to ważne.
Choć sama niechętnie bym się na tym kładła.
 
reklama
Dlatego wolałam Was zapytać :)

właśnie wyszperałam łóżeczko takie jak chce i z materacykiem w super cenie,
a materac właśnie G-P-K no i stąd moje pytanko, bo miałam obawy co do tego materaca, ale już nie mam :)
 
Mysza urlop wypoczynkowy to zawsze jest oddzielny wniosek i osobny będzie za urlop za 2010, który idzie w pierwszej kolejności jako zaległy i potem osobny wniosek ewentualnie za 2011, no chyba e masz za 2009 jeszcze :-)
Urlop wypoczynkowy należy wypisać ciągiem po to by chronił Cię przepis, że nie mogą Cię z tego urlopu zwerbować do pracy i :
- najlepiej wg. mnie na jednym wniosku piszesz, że chcesz wykorzystać za 2009,2010 i 2011 (chyba, że za 2011 nie chcesz, albo chcesz połowę to wpisujesz 13 dni za 2011)

- jeżeli na jednym wniosku napiszesz, że chcesz za 2009, na drugim, że za 2010, a na trzecim, że za 2011 to musisz złożyć to jednocześnie, inaczej pracodawca może zażądać powrotu do pracy wcześniej, przerywając Ci urlop i takie jest jego prawo i baaa nie pokrywa żadnych kosztów związanych z przerwaniem urlopu, bo to, że musisz niańkę znaleźć od zaraz to nie jego sprawa, może jedynie zwrócić koszty powrotu do domu jakbyś przebywała np. na urlopie u Gosi w Pruszczu ;-)
A jak chce iść później na urlop wypoczynkowy to mogę na jednym wniosku napisać ? Czy to osobno musi iść.
Osobno bezdyskusyjnie.

Dziewczyny, mam pytanko, jakie macie materacyki do łóżeczek? I jak Maluszkom się na nich śpi?
My tez gryka-pianka-kokos, im twardziej tym lepiej dla kręgosłupa.
 
Ostatnia edycja:
Gosiu, cieszę się, że Cię rozbawiłam ;-)

Dziewczyny a tak odnośnie tego, że dziecku twardo. Maluch w wieku Szymka pewnie z 80 procent czasu aktywności spędza na podłodze, i to nie na kocu+macie+coś tam jeszcze jak leżał jako maluszek, tylko na dywanie, panelach, płytkach, terakocie. Co z tego, że specjalnie dla Sz kupiliśmy dywan, więc ma 1,7*2,6 bardziej miękkiej i cieplejszej podłogi, i co myślicie, że z tego korzysta? ;-)
 
Lili Ty moja skarbnico wiedzy...dziękuję.
A co to znaczy ciągiem ? w sensie że mam to napisać...nie wiem o co chodzi.
 
Mysza, chodzi o to, że od razu składasz wniosek o cały urlop, który chcesz wykorzystać, a nie, ze najpierw wypiszesz urlop za 2009, jak ci sie bedzie konczyl to zlozysz wniosek o urlop 2010
czyli od razu piszesz, ze biezesz dajmy na to 50 dni od 1.04 (pierwszy dzien po macierzynskim) do 10.06.2011
 
Aha...to już wiem. Czyli na jednym wniosku myszę napisać że chcę wykorzystać cały zaległy i bieżący urlop.

Dziękuję Just.
 
Ewciu tez uwazam ze twardszy lepszy i tez mam gryka pianka kokos:) i slyszalam,ze od siuskow komus gryka wyrosła:p ale Julek nie przesikuje się przynajmniej póki co:p
Mysza a wiesz,ze wlasnie bylam w aptece i kupilam bobotic:) i to nie czytając was:) fart.zobaczymy
Agnieszka Mysza mówi,że to co kupilam to podobne,wpróbuję dzisiaj i dam znać:) coś mi się 14ty ubzdurał z tą twoją podróżą ale to pewnie już powrót z mamą
kasikz widzisz a ja już mam z cycami podobnie:(

apropo cyców...co sądzicie o tym ? MEDELA ZESTAW SNS SYSTEM WSPOMAGAJĄCY KARMIENIE (1414463509) - Aukcje internetowe Allegro
może Julek za słabo zsie ? dziś znowu butla poszła ok 60ml(cyce wyrzłopane)

Lili co do wątków ja to ost juz nawet na cpp nie wchodzę:(więc kolejne wątki nie do ogarnięcia.ale to kwestia organizacji pewnie

kłucie przeżyliśmy jakoś ,proszę o kciuki,zeby spadły wszystkie wskaźniki bo mam dosyć tych pobrań:(
 
reklama
Lili no patrz a nam zawsze kazali osobno wypisywać wnioski. Ale wiem, że jak bierzesz zaległy urlop to z tego nie mogą Cię ściągnąć, bo to nawet w kodeksie pracy ostatnio czytałam.

Mysza ja też mam kilka dni z 2009:-)
 
Do góry