reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wieści od rozpakowanych mamusiek

2 tyg dodatkowe macierzyńskiego to się jakoś fachowo nazywają ?!?
Dokładnie tak : 2 tyg. dodatkowego urlopu macierzyńskiego, ważne, że we wniosku, który idzie do ZUS muszą być podane daty (mi cofnęli wniosek, tzn. musiałam dokładnie sprecyzować kiedy się kończy główny, a kiedy zaczyna dodatkowy - jakby se nie mogli policzyć, a zresztą mają program od tego). Także liczysz 140 dni macierzyńskiego i potem od dnia następnego dodatkowy.
 
reklama
Dziewczyny, mam pytanko, jakie macie materacyki do łóżeczek? I jak Maluszkom się na nich śpi?
 
Ostatnia edycja:
Ewcia ja mam klasyczny gryka-pianka-kokos...a jak się śpi - chyba dobrze.


Własnie w którym momencie powinno się przewrócić materacyk na tą stronę gryczaną ?
 
Mysza- dziękować :*

a słyszałam, że niby ta gryka za twarda dla Malucha i niektóre nie chcą spać...
tak samo jak kokos na początku...

Na początku myślałam właśnie o G-P-K, ale jak o tym usłyszałam, to zastanawiałam się nad piankowo-kokosowym,
a teraz znów nad gryka-pianka-kokos...

i nie wiem...
 
Ewcia ja mam też gryka-pianka-kokos. A dzieci są tak małe, że nawet nie ma nacisku na ten materac. wiec raczej twardo im nie jest. Moja siostra ma też taki jej dzieci jakos nie miały problemów ze spaniem ani potem z kręgosłupami czy coś.

Mysza urlop wypoczynkowy to zawsze jest oddzielny wniosek i osobny będzie za urlop za 2010, który idzie w pierwszej kolejności jako zaległy i potem osobny wniosek ewentualnie za 2011, no chyba e masz za 2009 jeszcze :-)
 
witajcei ja na chwilke, bo gości mam - :) Ja już praktycznie dobrze sie czuje. Polcia też. Dzisiaj zjadła trochę śliwki nie dość że słodki srajek szcześliwy to jakie kupki poszły:) Niestety cycka coraz mniej. Daje póki leci ale troche poje cycek zaraz pusty a ona płacze ze głodna:( Szkoda że tak powoli sie kończy nasza historia z cyckami. Póki cos leci oczywiscie bede dawac, ale to chyba już tylko tak symbolicznie:) W nocy jeszcze troszke je ale w dzień to już prawie historia

Co do materaca - my też gryka pianka kokos. Chyba jak twardy to właśnie dla dziecka dobrze. Z tego co wiem nie dobrze dziecka do miękkiego przyzwyczajac
 
reklama
Do góry