reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wieści od rozpakowanych mamusiek

Fiuuu musiałam się odstresować, więc wzięłam się za granie w gry na kompie ;-)

GosiaLew - ja podawałam po tygodniu witaminę KiD, dostałam pierwszą paczkę w wyprawce ze szpitala, potem kupowałam razem "kid", teraz jedziemy tylko "d"

Mysza - "d" do roku, tylko nie wiem czy ma znaczenie cyc/butla, co do sztućców mega polecam łyżeczkę typowo silikonową, mięciutkie BEZPIECZNA - DELIKATNA ŁYŻECZKA DO KARMIENIA (1422669772) - Aukcje internetowe Allegro o taka, ale niekoniecznie tej firmy, chciałam tylko pokazać to coś co się wkłada do buźki, moja mama ma taką Bobovity i Ada Ją uwielbia i muszę taką do domu zakupić, bo karmię tą pomarańczową Tupperware

Just - ja mam na jednym mailu nick z liczbą "22" i tak powiem Ci, że zatrzymałam się na tym etapie wieku, jakoś nie dociera, że lata lecą ;-), a ostatnio kosmetyczka kazała mi kupować już krem 30+, więc do domu przyszłam załamana :laugh2:

Kaira, Mysza - mi też A. mówi, że dziecko musi popłakać troszke, bo płucka sobie wyrabia, ale płakać, a wyć to różnica i płakać może tyle ile mu zajmie wstanie i pójcie do Niej :-p

Mysza - ja wprowadzałam żarło od 3 m-ca, ale zaczynałam od marchewki, potem jabłko na lepsze trawienie i dużo picia, by kupy były lżejsze :laugh2:

EDIT: Mysza - Rossmann ma dobry wybór w łyżeczkach.
 
reklama
Lili czyli co...jakbym się decydowałą to polecasz najpier marchewkę ? Ile łyżeczek na pierwszy raz ? i do jakiej temp to podgrzewać...tak jak mleko ? ok 40stopni
A do picia wtedy też już soczki ? Czy herbatkę ?


Tak wczoraj nasze dziecko latało po przychodni

qzkchy.jpg


Uwielbia tą pozycję.
 
Mysza - tak polecam marchewkę, bo owoce i tak są pyszne, a warzywka niekoniecznie. Ja kupiłam słoiczek i podawałam:
- 1-2 dzień - 1 łyżeczkę
- 3-4 dzień - 2 łyżeczki
- 5 dzień - potem już można zwiększać według własnej intuicji, oczywiście nie cały słoiczek

Podawaj też picie by kupa była luźniejsza.

Ja też mimo wszystko robiłam przerwy np. 1-2-3 dniowe z lenistwa, a tłumaczyłam sobie, że daję Ady brzuszkowi odpocząć. Zresztą i teraz potrafi mi się taki 1 dzień trafić gdzie jest tylko na cycu ;-)

Ja się mogę pochwalić, że nauczyłam Adriannę pić z butelki herbatki, wodę i soczki. Przy czym soczki i herbatki rozcieńczam bardziej, żeby nie były tak słodkie. No i ostatnio zakupiłam w Rossmanie szczoteczki do zębów ;-) Taki zestaw 3 szczoteczek za ok. 10 zł.

Zdjęcie super! Mały lotnik :laugh2:

Kasikz - podajesz w pokarmach Poli tłuszcze, tzn. masełko lub oliwę z oliwek na oczka? Jak to wygląda u Ciebie przy diecie Poli?
 
Lili dziękuję!

Mi właśnie wczoraj pediatra mówiła że jak się chce samemu gotować to zawsze odrobinę oliwy z oliwek...ale nie wiedziałam że to na oczka.
 
Mysza to ciekawe co pisałaś o obniżeniu temperatury w pokoju i włączeniu nawilżacza aby dziecko spało lepiej. Chyba to muszę wypróbować, bo coś się nam Alan ze spaniem popsuł. My przez Alana mamy w całym domu cieplej (24 C), a u niego w pokoju jest akurat jakoś najzimniej (22 C), więc mu wstawiliśmy dodatkową małą dmuchawę aby wyrównać temperaturę. A jaką Ty temperaturę ustawiłaś małemu aby tak sobie słodko spał?
Co do ilości mleka to się raczej Alanowi nie da dać więcej. Przed spaniem to on dostaje cyca, ale jak w ciągu dnia je z butelki to nigdy nie wypija więcej niż 120 ml, z tym że mojego mleczka, a podobno jeśli dziecko je MM to je więcej.

Lili to Wam zęby idą :-) Ja dzisiaj też jak zombi, bo Alan sobie zrobił przerwę w spaniu od 3 do 4:30 i do tego obudził się o 24 i o 6 :-(. Jeszcze chwilę dospałam, ale o 7:30 teoretycznie zaczynam pracę, więc o 7 musiałam się jednak zwlec z łóżka aby dotrzeć do pracy po 8.
Dziewczyny jak ja Wam zazdroszczę tego długiego macierzyńskiego. Mimo tego co piszecie to muszę Wam powiedzieć, że w Polsce w porównaniu z USA pod względem opieki nad dzieckiem macie tam raj na ziemi, bo jednak 6 miesięcy nie ma porównania do 6 tyg płatnego macierzyńskiego.
Lili my generalnie używamy Pampersów i ostatnio pomyślałam żeby wypróbować Huggiesy, bo mimo, że z Pampersów jestem zadowolona to może nie wiem, że inne są lepsze. Jednak Huggiesy mi się nie podobają, bo w porównaniu z Pampersami są strasznie sztywne.

LucyF ja też myślę o wprowadzeniu marcheweczki w weekend :tak:. Bo jednak chciałabym być przy tym jak mój maluch coś takiego spróbuje.
Widzę, że w Polsce generalnie wprowadzacie dzieciom znacznie szybciej stałe pokarmy niż tutaj jest to zalecane.

To tyle udało mi się doczytać w trakcie odciągania pokarmu dla Alana. Resztę spróbuję poczytac później.
 
Aneczka77 wyłączyliśmy grzejnik i było 20stopni. Zobaczymy czy dzisiaj też się sprawdzi i znowu Szymuś ładnie prześpi noc.
 
kasikz Pola już duza!julek przy pobieraniu placze a ja nie moge patrzec jak mu sciskaja mala łapkę:( zobzaczymy jutro.gratuluję ząbka

aneczka a ja odstawilam smoczek:)dobrze.ze u was ok.wstaw jeszcze foto Alana

mysza juz dwa razy pobierali i z żyły:( o zatankowaniu niemowlecia przed snem były w języku neimowląt:p ale cudna minka:) taka zaciekawiona:)frywanie u taty fajna sprawa:)

lili
dobrze ze Ada taka dzielna z tymi ząbkami.no i gratuluje kolejnego:p
z jajkami jeszcze doswiadczenia nie masz ale dorobic braciszka niuni by się przydało:p
jejciu doczytalam wlasnie a jak to się stało? dobrze,ze zlapalas

Just dzięki za info o pieluchach:p na kombinezonie julkowym jest rozm 80 a on ma 62 wiec te rozm to są dziwne jakies:)a co do wieku to grunt,ze do 100 daleko:p

nei zdążylam doczytac bo niuniu się buntuje zedytuje za chwilkę
 
Ostatnia edycja:
Mysza - co do temp. żarełka to ja wstawiałam na 30s do mikrofali i tyle z podgrzewania ;-)
Aneczka77 - to już nasz 3 ząbek, choć jeszcze ździebko do kompletnego przebicia się mu brakuje :laugh2: Czekamy na fotkę Alana. też mi na początku huggisy wydawały się sztywne, ale wyleczyłam się z takiego toku myślenia ;-)
Ola - no po prostu wstawałam z Nią z krzesła i standardzik na rękę sobie Ja posadzić, a Ona do tyłu mi zaczęła lecieć, nie wiem czy mi podskoczyła czy jak, ale raczej Ja zawiodłam, zmęczona byłam po tej nocy strasznie, dobrze, że tą kawę wypiłam tyle co, bo pewnie nie miałabym tak szybkiego refleksu :zawstydzona/y:

A u nas masakra znowu - zęby :confused2: A jeszcze dobrze się noc nie zaczęła :sorry:
 
Ola to może powiedz żeby z paluszka pobrali...choć pewnie im się nie będzie chciało, bo z żyły to w momencie a z paluszka to trzeba po kropelce sączyć.

Lili dzięki za info. Już zakupiłam Gerberki, wszystkie jednoskładnikowe jakie były od 4msc i będziemy próbować.
Biedna Adunia z tymi zębolami...jejku jak nie kolki to zęby...po zębach pewnie już próba chodzenia i pierwsze porządne upadki.


Normalnie Szymek był taki zmęczony że szok, oczy czerwone, ale zasnąć nie mógł. Rozpłakał się więc wzięłam go na ręce, a że w kuchni mi się woda zagotowała to po drodzę włożyłam go do wózka, żeby mieć wolne ręce, bo akurat stał na przedpokoju...zalałam herbatkę, podchodzę żeby go zabrać spowrotem a on śpi...
 
reklama
Wlazłam dzisiaj w końcu w tego linka z petycją o proteście w sprawie VAT i zdziwiona jestem, że tak mało osób z tych co zagłosowało "za" zweryfikowało swój podpis, czyli niby poparli, ale nie na tyle, żeby można było wykorzystać to ich poparcie.

Lili, to już słuszna waga :-) masz co nosić

Idę się czymś zająć, bo czuję, że się wkręcam w zły humor

Miłego dnia

Hejka
Nie wiem czy coś źle robię, ale 3razy głosowałam i próbowałam weryfikować i nic na skrzynkę nie przyszło :-(
 
Do góry