reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wieści od cieżarówek

Hej dziewczyny, u mnie dzisiaj noc nie przespana pojawiły się jakieś dziwne skurcze (trochę to za wcześnie 35 tydzień), brałam nospę troszkę przechodzi, ginek kazał odstawić powoli luteine czy możliwe że to tez i po tym może być...????
Anetha melduję że ja mam założony pessar, samo zakładanie nie boli i trwa dosłownie parę sekund, potem zresztą tez nie czuć ze się go nosi nie przeszkadza w niczym, no może poza jednym - nie można współżyć :-(. Założyli mi to ustrojstwo w 20 tygodniu więc myślę że to nie za wcześnie. A dlaczego ginek nie skierował cię do szpitala, pessar byś miała założony na kasę chorych i tak pewnie prywatnie do niego chodzisz....?Z zaparciami też nie jest tak strasznie, można sobie poradzić, więcej owoców, ciemnego pieczywa, kawa zbożowa, ostatecznie apteczne preparaty dla kobiet w ciąży. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
reklama
Potrzebuję pilnie informację gdzie się wkłuwać cleaxanem. 10 cm od pępka, skóra między palce i zastrzyk? Vjolka dostała i pyta jak, nie pokazują w szpitalu.

jesli ktos mial ten peser to prosba o info jak to wyglada zalozenie czy boli u mnie 23 tydzien sie zaczal czy nie za wczesnie.
Miała Pati.B i Kasikz - to jest taki krążek/kołpak zakładany na szyjkę. Samo założenie nie bolało. Musisz sobie kupić sama?

A ja jednak dawka luteiny 4x1, bo progesteron jeszcze nie unormowany po ciąży z Adą i Jej karmieniu.
 
Ostatnia edycja:
Lili na który nr tel mogę zadzwonić do vjolki? Zaczynający się 663, czy 665? To jej wytłumaczę.

Napisałam jej smsa na 663****** czy mogę zadzwonić teraz, ale nie odp.
 
Lilijanno, spokojnie - skora miedzy palce i wkluwamy sie w falde, mniej wiecej prostopadle. 5-10cm od pepka, ale to nie zelazna zasada, ja sie wkluwam tam, gdzie mam miejsce jeszcze nie ponakluwane i te troche blizej a troche dalej nie widze roznicy bo skora jest skora. Natomiast zupelnie nie rozumiem jak moga jej nie pokazac w szpitalu - to jest swinstwo. Tu jak sie na sluzbe zdrowia narzeka, tak dopytali dokladnie czy wiem, czy sobie poradze, chcieli pokazywac.
 
Potrzebuję pilnie informację gdzie się wkłuwać cleaxanem. 10 cm od pępka, skóra między palce i zastrzyk? Vjolka dostała i pyta jak, nie pokazują w szpitalu.


Ja robilam zastrzyk tak lapiac faldke z lewej strony pepka od dolu i gory dwoma palcmi i wkuwalam sie tak 1cm moze gora 2cm od pepka w lewa strone-tak mi pokazali u lekarza i powiedzieli ze nalezy rpobou stronach pepka ale mi wygodniej bylo z lewej i nigdy zadnego siniaka nawet wielkiego niebylo.Po zastrzyku dobrze troszke pomasowac miejsce w ktore go sie wstrzelilo zeby sie zgrubienie nie zrobilo,ja nie masowala czesto szczerze mowiac ale i tak bylo ok.da rade tez sie balam a okazalo sie ze to proste moze nie wiaze sie z przyjemnoscia ale to nic strasznego-i nie boli,najwyzej jest troche nieprzyjemne!
 
Cześć kochane!!!

Zbliża się noc i czas spania ostatnio to jest najgorsza część doby dla mnie:-( praktycznie co godzinę patrzę na zegarek która to już jest kiedy rano kiedy pora wstawać. Krocze boli bardzo!!! Do tego mam skurcze łydek nie mówiąc o półdupkach:sorry: Nie myślałam że kiedykolwiek nie będe lubiła spać:shocked2: Jak chodzę, siedzę jest ok ale gdy tylko sie położę Szymon zaczyna brykać no i te skurcze i ból krocza Magnez biorę ale nic on mi nie pomaga. No ale ja z pytaniem do was. Proszę mi podpowiedzieć moje dłonie przezywają nie wiem co na kostkach są całe czerwone i pieką:no: i robi się na kostkach taka skorupa nic nie daje smarowanie po kilka razy dziennie kremem do rąk nie wiem czemu tak mam... :(

Za to musze pochwalić mojego Kacperka ost bardzo mi pomaga w porządkach i pracach domowych i jestem z niego bardzo dumna. Nawet chodzi ze mną do piwnicy i układa mi drzewo bliżej pieca abym nie musiała dźwigać:) Cieszę się że Bóg mi go dał jest całym moim zyciem:):) A pod sercem następny cud :):) Modlę się o zdrowie dla nich i żeby wszystko było ok z Szymonem mam straszne sny...:(

lili napisz vjolce dokłądnie tak jak dziewuszki pisały:) I pozdrów ją serdecznie od nas trzymamy za nich kciuki :):)

as no widzę że nie tylko mój ma takie pomysły, ja poprostu wpadam w taki gniew że gdybym go w czasie mojego gniewu zobaczyła to nieręczę za siebie;-)

kłaczek cisza??? Karolkowi dobrze tam gdzie jest :) czekamy spokojnie;-):tak:

anetha dobre posunięcie z tym peserem. Bezpieczniej napewno Moja szyjka ma w tym momencie 3cm a skracanie jest niebezpieczne i dobrze że będziesz miała założony. Zdrówka dla was!!!
 
Cześć kochane!!!

Zbliża się noc i czas spania ostatnio to jest najgorsza część doby dla mnie:-( praktycznie co godzinę patrzę na zegarek która to już jest kiedy rano kiedy pora wstawać. Krocze boli bardzo!!! Do tego mam skurcze łydek nie mówiąc o półdupkach:sorry: Nie myślałam że kiedykolwiek nie będe lubiła spać:shocked2: Jak chodzę, siedzę jest ok ale gdy tylko sie położę Szymon zaczyna brykać no i te skurcze i ból krocza Magnez biorę ale nic on mi nie pomaga. No ale ja z pytaniem do was. Proszę mi podpowiedzieć moje dłonie przezywają nie wiem co na kostkach są całe czerwone i pieką:no: i robi się na kostkach taka skorupa nic nie daje smarowanie po kilka razy dziennie kremem do rąk nie wiem czemu tak mam... :(

Za to musze pochwalić mojego Kacperka ost bardzo mi pomaga w porządkach i pracach domowych i jestem z niego bardzo dumna. Nawet chodzi ze mną do piwnicy i układa mi drzewo bliżej pieca abym nie musiała dźwigać:) Cieszę się że Bóg mi go dał jest całym moim zyciem:):) A pod sercem następny cud :):) Modlę się o zdrowie dla nich i żeby wszystko było ok z Szymonem mam straszne sny...:(

lili napisz vjolce dokłądnie tak jak dziewuszki pisały:) I pozdrów ją serdecznie od nas trzymamy za nich kciuki :):)

as no widzę że nie tylko mój ma takie pomysły, ja poprostu wpadam w taki gniew że gdybym go w czasie mojego gniewu zobaczyła to nieręczę za siebie;-)

kłaczek cisza??? Karolkowi dobrze tam gdzie jest :) czekamy spokojnie;-):tak:

anetha dobre posunięcie z tym peserem. Bezpieczniej napewno Moja szyjka ma w tym momencie 3cm a skracanie jest niebezpieczne i dobrze że będziesz miała założony. Zdrówka dla was!!!
moje nocki wyglądają już podobnie.
Średno chodzę spać ok.4 a pobudka o 6.30 ;-):-):-)

Ja mam to samo z rękoma .
Weź sobie podgrzej oliwę w garnku lub w głębokim naczyniu ,włóż ręce do niej na jakieś 10 minut .
Osusz ,ale delikatnie nasmaruj dobrym kremem polecam Neutrogena koncentrat
Neutrogena Formuła Norweska Krem do rąk koncentrat bezzapachowy - 50 ml [3574660270976] | KOSMETYKI DLA MŁODZIEŻY | DŁONIE - PIELĘGNACJA MŁ | KosmetykiOnline.pl - sklep internetowy z kosmetykami i perfumami
Kremu tyle ile się wchłonie i nałóż jeszcze raz odrobinę .
Dłonie powinny być lekko śliskie .
Na to załóż rękawiczki hypoalergiczne na jakieś 2-3 godzinki.
Ulga natychmiastowa. ;-):-):-)
 
reklama
EwelinaK, ale magnez po 600mg na dobe bierzesz? Bo ja tak biore i pomaga. Teoretycznie wystarcza 300mg, ale ja biore podwojnie - to jeszcze nie powoduje biegunki, ale juz (przynajmniej u mnie) niwelowalo skurcze w nocy. Karol siedzi i czeka - probne alarmy owszem, ale zeby tak cos powaznie... Mysle ze jak juz zaczne traktowac jego wyczyny za kazdym razem jak blef, to on wlasnie wtedy... dowcipny pewnie jak tatus.

Chyba cos sie zaczyna dziac... Od z gora 3h mam w miare regularne skurcze co kilkanascie minut, sline. Probne alarmy rano sie nie zdarzaly...
 
Ostatnia edycja:
Do góry