reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Widoczny pęcherzyk na USG przed @

Dziękuję za odpowiedź, pozostaje mi się obserwować 😊 Będę dawać znać na bieżąco ❤
Jeszcze tylko dopytam czy raczył Ci powiedzieć czy ten pęcherzyk rzekomo z poprzedniego cyklu jest widoczny na jajnik bądź w bańce jajowodu czy w macicy? Jeżeli widział go w macicy to jak dla mnie 99% ciążowy a ponieważ aparatura usg jest zaprogramowana sztywno, że wszystko liczy od pierwszego dnia ostatniej miesiączki to niestety niektórzy ginekolodzy, którzy chodzili na wagary potem bredzą jak potłuczeni. Jakieś 5lat temu przeżywałam ogromny stres i miałam nerwicę serca to owszem wstrzymał mi się okres, też miałam tylko małe plamienie i myślałam że ciąża a to właśnie okazały się cysty na obu jajnikach, czyli nie pękły pęcherzyki Graffa i nie doszło do owulacji, dostałam leki na sen i na serce i po miesiącu wszystko wróciło do normy, ale te pęcherzyki były na jajnikach widoczne a nie w macicy.
 
reklama
Ważne kiedy widać bicie serduszka na usg, jak byłam w 5 tygodniu to była jeszcze widoczna tylko plamka a dopiero w 7 tygodniu ujrzelismy pięknie bijące serduszko na usg i teraz będąc madrzejsza zaoszczędzę prawie 200zł, bo jak teraz byłam u gina 03.07 i mam pewność że wszystko jest dobrze i nagle mam od 3 dni oznaki potencjalnego zapłodnienia i wyjdzie mi test pozytywny to już wytrzymam. 😂😉😊
No nie będę sie sprzeczać ze im pozniej tym lepiej widac. Sama zawsze czekałam. Bo wiele zalezy i od sprzętu i od umiejętności lekarzy.
Ale 8 tyg od owulacji to juz 10 tydzien według reguł obliczania czasu ciazy.
Długo gdy sie czeka. I cześć osob by powiedziała, ze nie odpowiedzialne.
 
No nie będę sie sprzeczać ze im pozniej tym lepiej widac. Sama zawsze czekałam. Bo wiele zalezy i od sprzętu i od umiejętności lekarzy.
Ale 8 tyg od owulacji to juz 10 tydzien według reguł obliczania czasu ciazy.
Długo gdy sie czeka. I cześć osob by powiedziała, ze nie odpowiedzialne.
Dlatego podałam przedział 6-8 tygodni na przykładzie mojego giną z ponad 20-letnim stażem i z aparaturą najnowszej generacji. Potem jak było usg pierwszego trymestru to też przeplaciłam niepotrzebnie, bo to że aparatura liczy +2tygodnie niestety nie przekłada się na wiek właściwy ciąży. Mówię tu w przypadku kobiet, które są odpowiedzialne, monitorują cykl, wybierają świadome macierzyństwo i zachodzą w niepowikłaną ciążę. Jeżeli by się coś działo to bym leciała przede wszystkim na ostry dyżur.
 
Jeszcze tylko dopytam czy raczył Ci powiedzieć czy ten pęcherzyk rzekomo z poprzedniego cyklu jest widoczny na jajnik bądź w bańce jajowodu czy w macicy? Jeżeli widział go w macicy to jak dla mnie 99% ciążowy a ponieważ aparatura usg jest zaprogramowana sztywno, że wszystko liczy od pierwszego dnia ostatniej miesiączki to niestety niektórzy ginekolodzy, którzy chodzili na wagary potem bredzą jak potłuczeni. Jakieś 5lat temu przeżywałam ogromny stres i miałam nerwicę serca to owszem wstrzymał mi się okres, też miałam tylko małe plamienie i myślałam że ciąża a to właśnie okazały się cysty na obu jajnikach, czyli nie pękły pęcherzyki Graffa i nie doszło do owulacji, dostałam leki na sen i na serce i po miesiącu wszystko wróciło do normy, ale te pęcherzyki były na jajnikach widoczne a nie w macicy.

Powiedział dokładnie, że widzi go w macicy.
 
Powiedział dokładnie, że widzi go w macicy.
To trzeba czekać czy @ się rozkręci
a jak nie to teścik z rana z pierwszego moczu Pink ze środkowego strumienia a na usg do innego gina ja bym poszła jak wszystko będzie ok od 11 sierpnia tak żeby było widać serduszko. Ewentualnie jak masz możliwość na NFZ lub nie szkoda Ci kasy to po teście pójść do innego gina w terminie następnej spodziewane miesiączki. 3mam mocno kciukasy za Twoje dwie krechy 🤗
 
To trzeba czekać czy @ się rozkręci
a jak nie to teścik z rana z pierwszego moczu Pink ze środkowego strumienia a na usg do innego gina ja bym poszła jak wszystko będzie ok od 11 sierpnia tak żeby było widać serduszko. Ewentualnie jak masz możliwość na NFZ lub nie szkoda Ci kasy to po teście pójść do innego gina w terminie następnej spodziewane miesiączki. 3mam mocno kciukasy za Twoje dwie krechy 🤗

Pozostaje grzecznie czekać...
Dziękuję Wam jeszcze raz za tyle pomocnych odpowiedzi ❤
 
To trzeba czekać czy @ się rozkręci
a jak nie to teścik z rana z pierwszego moczu Pink ze środkowego strumienia a na usg do innego gina ja bym poszła jak wszystko będzie ok od 11 sierpnia tak żeby było widać serduszko. Ewentualnie jak masz możliwość na NFZ lub nie szkoda Ci kasy to po teście pójść do innego gina w terminie następnej spodziewane miesiączki. 3mam mocno kciukasy za Twoje dwie krechy 🤗

Pozostaje grzecznie czekać...
Dziękuję Wam jeszcze raz za tyle pomocnych odpowiedzi ❤
 
Tylko o nas nie zapomnij i daj koniecznie znać 🤗😘🤗


Na pewno dam znać.❤
Ale tak szczerze, to czuje się fatalnie, nadal plamię na brązowo, ale mniej niż rano, czy w ciągu dnia, piersi nie do zniesienia, jeansy się nie dopinają, po pracy spałam 2h, mdli mnie... Co jakiś czas mam delikatne skurcze macicy.
No i ten wk**w na cały Bogu ducha winny świat. 😂
A wg. kalendarzyka okres najwcześniej za 5 dni. 🙉
 
reklama
Na pewno dam znać.❤
Ale tak szczerze, to czuje się fatalnie, nadal plamię na brązowo, ale mniej niż rano, czy w ciągu dnia, piersi nie do zniesienia, jeansy się nie dopinają, po pracy spałam 2h, mdli mnie... Co jakiś czas mam delikatne skurcze macicy.
No i ten wk**w na cały Bogu ducha winny świat. 😂
A wg. kalendarzyka okres najwcześniej za 5 dni. 🙉
Ło matko, to może jednak machnij sobie betę z krwi to już powinna pokazać wczesną ciążę, bo dłuższe plamienie brunatne to może być niedobór progesteronu. A jak masz możliwość to idź do innego gina niech rozwiewa wątpliwości. Ja teraz miałam po 3dniach od potencjalnego zapłodnienia jedną małą brązową plamkę na wkladce i na tym koniec plamienia. A z Synkiem nie miałam plamień tylko różową wysypkę wokół sutków, ciągnie mnie jajnik, motyle fruwają po brzuchu i bolą mnie plecy do tego senność. Lepiej dmuchać na zimne. 3mam kciuki i nie puszczam 😘
 
Do góry