reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wiarygodność testu

Dołączył(a)
8 Wrzesień 2024
Postów
4
Cześć, mam pytanie mianowicie czy jest możliwe, aby w 5 tygodniu (tak mi się wydaję, bo ostatnia miesiączka zaczęła się 4 sierpnia i mniej więcej cykl trwa 28 dni) test był fałszywie negatywny?
Zrobiłam chyba 5 testów w domniemanym 4 tyg z czego jeden to był taki domowy na krew i wszystkie negatywne nawet bladej kreseczki nie było, więc poczekałam specjalnie do 5 tygodnia aby mieć większą pewność.
Dodam że ostatni stosunek był z 13 na 14 sierpnia.
Plamienia implantacyjnego również nie zauważyłam, a miesiączka powinna być 10 dni temu.
Więc testy po takim czasie dają wiarygodne wyniki czy jeszcze poczekać?
 
reklama
Przy spoznieniu powyzej 7 dni dobrze wybrac sie do ginekologa, zeby wykluczyc np. torbiele jajnika. On tez wtedy po badaniu ci powie, czy wyglada to na ciaze. Choc przy takim spoznieniu juz testy powinny byc pozytywne.
 
Ja podejrzewam że to może być przez anemię, ale że zdarzył się „wypadek” to się trochę obawiam że to jednak ciąża. No ale powtórzę chyba test domowy za krwi za 2 dni
 
Ja podejrzewam że to może być przez anemię, ale że zdarzył się „wypadek” to się trochę obawiam że to jednak ciąża. No ale powtórzę chyba test domowy za krwi za 2 dni
Skoro stosunek był 3 tygodnie temu to test by już wyszedł. Nie musisz go powtarzać tylko idź do ginekologa sprawdzić czy nie ma np torbieli czy innych problemów.
 
Jeśli ostatni stosunek był 13/14 sierpnia, czyli prawie miesiąc temu, nie ma szans, by testy były negatywne, jeśli zaszlabys w ciążę. Jeśli później nie wspolzylas, to na pewno w ciąży nie jesteś.
Okres może się spóźniać z różnych przyczyn, ponadto faktycznie przy dużej anemii może być nieregularny.
 
reklama
Jeśli ostatni stosunek był 13/14 sierpnia, czyli prawie miesiąc temu, nie ma szans, by testy były negatywne, jeśli zaszlabys w ciążę. Jeśli później nie wspolzylas, to na pewno w ciąży nie jesteś.
Okres może się spóźniać z różnych przyczyn, ponadto faktycznie przy dużej anemii może być nieregularny.
Wcześniej właśnie nie miałam problemu z okresem tylko akurat teraz i przez tamtą sytuację trochę się wystraszyłam, a doświadczenia żadnego z ciążą nie mam, dlatego dziękuję za odpowiedzi :)
 
Do góry