reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wiarygodność testu ciążowego

patrzac na siebie i na to ile na testy ciazowe wydalam teraz juz wiem ze przy nastepnym bobasku to pojde sobie do laboratorium na badanie beta hcg jak tylko zaczne podejrzewac ciaze... beta kosztuje ok 20zl w szpitalnym laboratorium wyniki w ten sam dzien wiec tyle mozna wytrzymac i cierpliwie poczekac, a testy... czesto sie myla w obie strony wychodzi pozytywny a po paru godzinach przychodzi @ wiec szybko robisz nastepny a nastepny jest negatywny a to poprostu byl wadliwy test...'

ps ciazy tak do 6tc lekarz moze nie wykryc, wszystko zalezy od sprzetu i gdzie sie bobas ulokował wiec beta hcg jest na poczatku jedynym wiarygodnym stwierdzeniem ciazy
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja już mam dość wydawania kasy na te testy i na bete i na wszystko szkoda kasy i tyle!!!

Ide do lekarza za tydzien akurat zacznie sie 7 tydzien:-)
Dam znać co wyszło. Myślałam, że chociaż troszke można na tych testach polegać, nie wiadomo czy sie oszczędzać itp. Już sama nie wiem co o tym wszystkim myśleć:crazy:
 
a robilas bete? bo beta daje 100% pewnosci o ciazy ;-) wskazuje po prostu na poziom hormonu w liczbie, powyzej 5 uznaje sie ze jest ciaza (testy wykrywaja najszybciej jak poziom jest rowny 10 a standardowe 25 i tez nie zawsze wychodza bo mocz moze byc rozrzedzony itd.). u mojej kolezanki ciazy nie bylo widac w 7tc dopiero w 8smym sie pojawila fasolka na usg i teraz mam zdrowego synka
 
Witam. Ja jestem 7 tydzien i 1 dzien w ciazy;) Pierwszy test zrobilam przed spodziewana miesiaczka i wyszedl negatywny, drugi test dzien po miesiaczce i rowniez wyszedl negatywny, jednak nadal nie dostawalam okresu, wiec po okolo 2 tygodniach od spodziewanej miesiaczki zrobilam test i wyszedl pozytywny z dwiema mocnymi krechami;) Ze szczescia nie moglam w to uwierzyc wiec zrobilam po kilku godzinach nastepny i rowniez wyszedl taki sam;) na drugi dzien poszlam do lekarza i lekarz patrzac na testy powiedzial ze nawet nie trzeba robic badan by potwierdzic ciaze i stwierdzil ze byl to 6tydzien i 3 dni;) W poniedzialek mam kolejne spotkanie z lekarzem i tam przeprowadza mi wszystkie badania. Jestem strasznie szczesliwa z tego powodu;)I co do testow to lekarz mowil ze one nigdy sie nie myla gdy sa pozytywne a tym bardziej po kilku dniach od spodziewanej miesiaczki natomiast inaczej jest z negatywnym wynikiem, nie zawsze jest prawdziwy;) zycze powodzenia wszystkim przyszlym mamusiom.
 
Gratuluje ! :) co do wiarygodności testu mam mieszane uczucia.. moja kolezanka zrobila 2 razy test i wyszly 2mocne kreski okresu nie miala gdy poszla do lekarza okazalo sie ze nie jest w ciazy a czemu test pokazywal ze jest? sam lekarz nie wiedzial wyszlo ze to ze stresu... oj miala go troche wtedy...
 
Czesc Mamuski :)
Mam nadzieje, ze mi pomozecie :) Moja @ spoznia sie juz 9 dni, robilam ostatni test dwa dni temu i pokazuje niestety jedna kreseczke. Zawsze mialam regularne cykle - 32 dni.

Od dwoch tygodni mam objawy - bardzo obolale piersi (nie mam nigdy tego bolu podczas @ - pierwsza ciaze odkrylam wlasnie przez bol piersi :), bolace jajniki i podbrzusze a takze moje piersi sie zmienily troszke - tzn. wokol sutkow mam takie malutkie wypusteczki (to sa chyba gruczoly - wygladaja jak male krosteczki).
Dzisiaj mialam lekkie plamienie, ale nie krew tylko taka rozowiutka wydzielina.

Nie wiem co mam o tym wszystkim myslec, staramy sie o dzidziusia i czuje sie podobnie jak na poczatku pierwszej ciazy, jednak dwie kreseczki sie nie pojawiaja :(

Mialyscie podobne sytaucje? Ile jeszcze powinnam poczekac? Czy w ogole jest szansa ze moge byc w ciazy?

Bardzo dziekuje z gory za odpowiedzi :)
 
Hej dziewczyny, ja mam podobny problem, i że tak napisze licze na omylność testu :) W pazdzierniku miałam ostatnią miesiączkę i do tej pory nic... wczoraj !wieczorem! zrobiłam test i jedna krecha :( zapisałam sie do gina ale dopiero na połowę stycznia... wydaje mi się ze test po takim czasie raczej by się nie pomylił, ale wierzę w cuda, mam iskierkę nadziei ze może tym razem się udało... pewnie się skusze jeszcze przed świętami na drugi test i juz napewno wykonam go rano, żeby nie mieć zadnych watpliwości :) ale chciałabym bardzo byc w tej granicy 1% błędu testu :)))
 
zgadzam się coś jest powodem zatrzymania się okresu... a może masz jakieś zaburzenia hormonalne (ja tak miałam - baaardzo nieregularne miesiączki)? dla pewności poszłabym prywatnie albo pogadała z lekarzem/ panią w recepcji zeby zapisała mnie na wcześniejszą wizytę... zawsze tak jest że niby nie ma wolnych terminów a co do czego jakieś miejsce zawsze się znajdzie! :)
 
reklama
Macie racje dziewczyny, ale nigdy tak nie miałam :/ zawsze @ jak w zegarku... a teraz taki psikus... nie wiem co myślec :( zrobie test jeszcze jutro rano jak nie pojawią sie dwie kreski to poczekam na ta wizyte i znajac realia to @ pojawi sie w miedzy czasie ... i znów będę zawiedziona :(
 
Do góry