reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wcześniaki z 33 tc

Dziś sie zorientowałam, że zapomniałam dołączyc wszystkich wyoisów ze szpitali z IMiDz i z CZD. Musze wziąć ze soba na komisję. jezu, ależ jestem w stresie. Mówię wam..
 
reklama
Dziewczyny, trzymam za Was kciuki żeby się udało na komisjach.
Ja też nigdy nie składałam wniosku ze względu na opory psychiczne. Zawsze sobie myślałam, że nie jest przecież tak źle. Moja mama kiedyś wprost mi wypomniała, że chodzę z małym na rehabilitację.
Pierwszy raz myślałam na poważnie o tym wszystkim, gdy zupełnie przypadkiem wyszło podejrzenie cukrzycy u Adasia i o ile przy pierwszym badaniu lekarze uspokajali "na pewno błąd laboratorium" to przy drugim wydawali się poważnie zaniepokojeni. Nie zapomnę wizyty w poradni endokrynologicznej, do której nas wysłali "na już". Kolejki, tłok, przeciągi na korytarzach i jeden tato dziecka z cukrzycą popatrzył na nas. Zapytał z czym my tu. Pokiwał głową, że taki maluszek i radził od razu pisać do Owsiaka. Myślałam, że się rozpłaczę.
 
Na razie w zawieszeniu. Chodzimy do przychodni badać cukier co 2 tygodnie i za dwa miesiące mamy wrócić do poradni w wynikami, albo jakby wyszły nieprawidłowe dzwonić do lekarki i przyjść szybciej. Na szczęście na razie były prawidłowe. Prawdę mówiąc trochę się uspokoiłam jeszcze jak byliśmy w szpitalu, bo pomimo tych dwóch złych wyników (raz glukoza w moczu i raz cukier >200 we krwi) dalsze były dobre. Ale oczywiście jak mi Adaś śpi >3 godziny w dzień i chętnie pije to mam stresa.
 
O rany , Majka, mam nadzieję, że to jakies chwilowe wahnięcie było, ale pewnie juz bedziesz musiała przej jakis czas kontrolowac małego..
 
Fragment ustawy na podstawie której przyznawane jest orzeczenie o niepełnosprawności:

"Art. 4a. 1. Osoby, które nie ukończyły 16 roku życia zaliczane są do osób niepełnosprawnych, jeżeli mają naruszoną sprawność fizyczną lub psychiczną o przewidywanym okresie trwania powyżej 12 miesięcy, z powodu wady wrodzonej, długotrwałej choroby lub uszkodzenia organizmu, powodującą konieczność zapewnienia im całkowitej opieki lub pomocy w zaspokajaniu podstawowych potrzeb życiowych w sposób przewyższający wsparcie potrzebne osobie w danym wieku."
 
Majka u Kacpra też było podejrzenie cukrzycy bo on strasznie dużo piję ale na szczęście cukier wyszedł mu dobrze trzymam kciuki żeby u Adasia też tak było
Monik moja ciotka kiedyś też składała o orzeczenie dla syna i córki syn astma a córka refluks i nic więcej dostała orzeczenie na dwójke i do tej pory zastanawia się jak jej się to udało bo córa to okaz zdrowia a złożyła tak a nóż widelec może się uda
Franiowa mamo a Ty często jesteś w Imidzie?? bo ja mieszkam 10 min od instytuty to może jak byś znalazła chwilkę to spotkałybyśmy się na kawę??
 
reklama
Oooo:) Teraz narazie przerwa. Nie wiem kiedy znowu pojedziemy do Wawy, może w maju? Nie mam pojęcia, ale najpewiej tak. narazie dajemy Franiowi odsapnąc troche od wyjazdów bo ostatnie pół roku było dla niego dość ciężkie lekarsko-wyjazdowo
 
Do góry