reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wcześniaki z 33 tc

reklama
Szymon również dostał od pulmonologa pulmi i berodual na stałe (do odwołania) ze względu na częste RSV i zap. płuc.
Co do podawania berodualu z pulmi mianuję Agę na "guru" tego tematu :-D. Taki schemat podawania jaki opisuje jest naprawdę skuteczny, widze to po 3 tyg. stosowania się do niego. Zero kaszlu, duszności.
 
Franiowa mamo Kacper dostawał berodual i pulmicort ale lekarze ze szpitala kazali mi odstawić berodual bo nie można go podawać cały czas no i go odstawiłam kurde teraz już w ogóle nie wiem co robić :-( chyba poszukam jakiegoś prywatnego lekarza ale to też dopiero po wypłacie:-(
 
Ja też za przykładem Agi podaję osobno berodual i pulmi i faktycznie efekty są lepsze.
Wyczytałam że dzieciom którym trudno wysiedzieć inhalację można stosować oba lekarstwa jednocześnie.

Magdzik nam lekarze tak samo mówili że berodual nie na stałe a tylko przy dusznościach.
 
Ja również podaje na stałe i berodual i pulmi. Lekarz nawet nie wspomniał o odstawianiu berodualu, bo tak jak Aga piszę, ma on rozszerzyć i przygotować do zadziałania pulmi.
 
U Frania zawsze berodual + pulmicort.
Nie tylko w czasie choroby. Po zapaleniu oskrzeli we wrześniu ub r mały 3 mies nie mógl zejśc z inhalacji. Udało się w połowie grudnia. Pod koniec stycznia wrózilismy na inhalacji bo zap oskrzeli + angina, przerwa 2 tyg w antybolu i teraz kolejna choroba, berodual (12 kropli + 2 ml soli) i Pulmi (po 2 ml bez rozcieńczania) - to 3 x dziennie lecą cały czas.
 
reklama
my mieliśmy 10 kropli beroduali i 1ml raz dziennie `pulmicortu berodual jak już pisałam kazalimi odstawić a o pulmicorcie powiedzieli że da dawka i tak jest za mała i nic mu nie pomoże
 
Do góry