reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek kulinarny

Wstawiam taki skrócony przepis, jak ktoś będzie potrzebował szczegółów to piszcie:)

Ja to robiłam na takiej kwadratowe formie( chyba 24cm/24cm) ale sprawdzę wymiar jeszcze wieczorem.
Pieczemy biszkopt, ja piekłam z 6 jaj. Jak wystygnie przekrawamy na pół.
Kilka dni wcześniej robię dżem wiśniowy. Na tą foremkę robiłam z pól kg Wisni + żel fix + cukier. Robiłam go wg przepisu na opakowaniu z tym ,że trzeba dać mniej cukru bo w cieście będą słodkie bezy. Ja zrobiłam wręcz taki kwaskowy.
Na 1 polówkę ciasta wykładamy dżem. Na to bezy ( kupiłam w sklepie takie podłużne) . Następnie ubijam śmietanę 36 % ( ja kupuję Łowicz) z 2 smietan fixami i odrobiną cukru pudru. Śmietaną przykrywamy bezy i posypujmy ciemnym kakaem (trochę śmietany zostawiam na wierzch) Na to 2 biszkopt.
Dekoruję śmietaną i posypuję gorzką czekoladą.

Smacznego:)
 
reklama
he he
jejku jak mnie ssie w zoladku, normalnie pomijajac 2 sniadania i cukierki obiad, lod, owocki, kolacja a dalej czuje sie jak na czczo...:szok:
 
Cokies mam sprawdzony przepis, zawsze wychodzi a wszyscy mówią, że lepsza niż w kawiarni...zaraz go poszukam

Składniki na ciasto:
3 szkl. mąki
1 łyżeczka proszku do pieczenia
3/4 szkl. cukru (dla nie lubiących przesłodzonej szarlotki można dać odrobinę mniej)
1 cukier waniliowy
kostka masła (nie margaryny! lepsza wychodzi)
4 jajka
cynamon
słoik jabłek prażonych z Lidla

Wymieszac mąkę, cukier (1/2 szkl), cukier waniliowy, proszek, masło, 3 żółtka i jedno całe jajko i wyrobic jednolite ciasto, podzielić na dwie równe części. Rozwałkowac i ułożyć jedną część na blaszce, na to idą jabłka (kupuję gotowy słoik jabłek prażonych do szarlotki z Lidla), można posypać lekko cynamonem, na jabłka idzie warstwa 3 białek ubitych z 1/4 szkl. cukru i na sam wierzch ląduje druga połowa rozwałkowanego ciasta.
Piecze się 50-60min w 180 stopniach. Potem trzeba posypac cukrem pudrem i gotowe :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry