reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wątek kulinarny grudniówek :)

Tunia jak tylko masz ochotę to można:-D
Co do mezmięsnego obiadu to przyszły mi na myśl naleśniki na słono z serem żółtym i pieczarkami:tak:
albo Risotto z warzywami.
 
reklama
ja mam problem z tym gotowaniem, choć kuchara ze mnie niezła, ale liczyłam na ciążowe zachcianki pokarmowe, a tu nic, wręcz odwrotnie, jak zaczynam być głodna na nic nie mam ochoty, trudno mi znaleźć coś co bym mi super smakowało, mam na myśli dania obiadowe, bo najbardziej to mi smakują jogurty, nektarynki i płatki z mlekiem, ale przecież nie można się tylko tym żywić,
 
przepis na serek dla Salomii (i nie tylko):):

biały twarożek (kostka)
śmietana
pęczek szczypiorku
1 cebula
opcjonalnie też może być pęczek rzodkiewki

serek zmieszać z 4 łyżkami śmietany (ale jak ktoś lubi bardziej lub mniej rzadki niech doda tej śmietany wg gustu), dodać pokrojony szczypiorek i pokrojoną cebulę, cebulę dla miękkości wcześniej na sitku sparzyć gorącą wodą, posolić do smaku i wszystko wymieszać

i już serek pyszniejszy niż w sklepie gotowy, dodać też można pokrojonej drobno rzodkiewki zamiast cebulki
 
od dwóch dni jestem cały czas głodna :-D chyba nadrabiam za tą migrenę z torsjami,
własnie wymyśliłam sałatkę z szynką, kukurydzą, jajkiem, zółtym serem i korniszonami i majonezem... :-D
 
A ja właśnie wstawiłam do zrobienia się ogóreczki "w soli":-D, żeby nie było:-p, że wymawiam nazwę na złość zagranicznym ciężarówkom!:-p;-):-D
Za trzy dni zacznę opanowywać ten garnek!!!!!
 
Dziękuję za przepis i za to ,że dziękiLeczo trafiłam do dobrego wątku. Tak mnie wcześniej męczyły mdłości ,że nawet nie chciałam zachodzić w ten temat. :-)
 
A ja miałam dzisiaj na obiad taką zapiekankę - ziemniaki, wieprzowina, bakłażan, cukinia, duuużo żółtego sera i tak zapieczone w piekarniku - pycha
łej... myślałam że mi post wcięło a ja już to napisałam tyle że w zachciewajkach - sorry, a jakoś postu nie umiem usunąć.
 
Nie ma tej opcji z tego co widać. Sama swego czasu szukałam.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry