reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek beflerski - nie tylko dla belfrów;)

Kinia nie dawałam dam po naradzie jak będę wiedziała jaki mam plan czy jest wogóle po co dawać.Jak będe miałą 4 godziny + okienko no to dupa zbita tylko może za to powinni płacić dodatkowo kurcze... znowu sie zamotałam.


 
reklama
agawa1 pisze:
Kinia nie dawałam dam po naradzie jak będę wiedziała jaki mam plan czy jest wogóle po co dawać.Jak będe miałą 4 godziny + okienko no to dupa zbita tylko może za to powinni płacić dodatkowo kurcze... znowu sie zamotałam.

dokładnie jak pracujesz ponad 4 godziny (licz przerwy) - to nalezy ci się płatna godzina w trakcie tych godzin - czyli okienko...

jezeli pmasz blisko (jak ja przy Piotrku) to sie opłaca w przeciwnym wypdadku arabasz godzinkę ale równoczesnie ją tracisz...
ale jak i tak jest okienko... to niech dadzą kasę za nie
 
nasuwa mi sie kilka pytań:

1. czy w sytuacji gdy mam 4 lekcje + dyżur i wychodzi ponad 4 godziny pracy, to też muszę miec godzinną przerwę?
2. Jesli nie mam przerwy, czy muszę dostać za to pieniądze???
3.co z nadgodzinami? (w sensie zastępstw), czy np. w dniu w kt, mam 4 lekcje dostaję jeszcze jedną (zastepstwo), to wtedy też powinnam mieć zapłacone za przerwę, której nie miałam???
 
do punktu 2 - nie dostaniesz ekwiwalentu za tą godzinę - m,oże4sz tylko ją wykorzystać i mieć płacone
do punktu 1 - jak chcesz to powinnaś miec tą przerwę
do punktu 3 - nie mam pojecia jak to wygląda z nieprzewidzianymi sytuacjami
 
wiecie co te przepisy są po to żeby nikt nie wiedział o co w nich chodzi ::)
ja mam jutro pierwszą konferencję w nowej szkole, a dziś złożyłam papiery na podyplomowe ale nie wiadomo czy ruszą, bo mało chętnych, no cóż za taką kasę przy pensji nauczeciela trudno się dziwić
 
Azik, jestes pewna, że właśnie tak należy to rozumieć?
Ja zinterpretowałam ten przepis zupełnie inaczej:
moim zdaniej jeśli kobieta pracuje ponad 4 godz w jednym ciągu to należy jej się przerwa na karmienie, ale po 4 godzinach właśnie, tzn, że nie mogą nam dać np. 7 lekcji w jednym ciągu, musi być wtedy przerwa... nie mam tam mowy o tym, że przerwa należy się w trakcie tych 4 godzin, nie wiem, czy się precyzyjnie wyraziłam i wiesz o co mi chodzi...
 
a jak to jest kolezanki belferki z umowami o prace? ja pracuje 3 lata (teraz zacznie sie 4). rok pracowalam w innej szkole - czyli mialam tam pierwasza umowe, na kolejne dwa lata mialam umowe w obecnaj szkole i ta umowa teraz mi sie konczy czyli od wrzesnia mam podpisac kolejna. ale slyszalam ze trzecia umowa o prace ma byc na czas nieokreslony. czy wiecie czy nas- nauczycieli tez to obowiazuje i czy my idziemy wg karty nauczyciela gdzie jest napisane ze umowa na stale jest po mianowaniu (chyba ze dyr. inaczej zadecyduje)???
 
kelts ja miałam pierwszą umowe na rok, po roku dostałam na czas nieokreślony (a miałam tylko kontraktowego) i co z tego jak teraz wracam po wychowawczym i nie ma dla mnie godzin, dobrze że znalazłam pracę gdzie indziej, a co do trzeciej umowy to na pewno musi być w tej samej szkole, ale nie wiem czy nas to dotyczy, chyba nie
 
bylam na radzie!! mam w dwa dni po 5 lekcji. Nie wiem co robić? czy zanosić zaświadczenie od lekarza ze karmię piersią i domagać się przerwy? Co o tym sądzicie?
 
reklama
Ja to rozumiem w ten sposób:
skoro matka karmiąca piersią( nie nauczycielka) ma prawo do 1 godziny przerwy i może w ramach tej płatnej godziny przerwy wyjść bądz przyjść wcześniej do pracy to nam też takie prawo przysługuje po 4 godzinach w związku z tym możemy tą dodatkową godzinę dać na początek bądz koniec zajęć. Mamy prawo do dodatkowej godziny płatnej i od nas zależy czy będzie to okienko czy przed zajęciami czy po nich.

W kodeksie pracy jest napisane że matka karmiąca musi wyrazić zgodę na pracę w godzinach dodatkowych ( u nas zastępstwa) nie wolno dyrektorowi bvez naszej zgody przydzielić nas do zajęć!!!!
 
Do góry