reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wahania - czy próbować zachodzić w ciążę po poronieniu

Tez straciłam pierwszą ciążę. Zaszłam w drugim cyklu i wtedy wydawało mi się że jak już się zajdę w ciążę to znaczy że za 9 miesięcy będę mają. Niestety tak się nie stało. Najpierw krwiak, potem ciąża obumarła. Przeżyłam to okropnie, o tym nie da się zapomnieć. Ale po tygodniu od zabiegu powiedziałam sobie że nie chce przeżyć tego drugi raz, zrobiłam badania. Kolejna ciąża na lekach, dobry lekarz prowadzący. Zaszłam po 10 miesiącach od zabiegu i obok mnie leży mój 7 miesięczny synek. Nie trać wiary! Daj sobie czas na przeżycie żałoby i wróć do starań.

No właśnie.... ja też do tej pory żyłam w przekonaniu, że ciąża to nic wielkiego. Jest decyzja, za chwilę dwie kreski, po 9 miesiącach dzidzia..... Chyba dlatego, że żyłam w takiej nieświadomości to mocno przeżyłam stratę.
Cieszę się, że nie straciłaś wiary, że zawalczyłaś i że możesz teraz tulić swojego maleńkiego syneczka 🥰
I myślę, że trafiłaś w sedno z tym czasem na przeżycie żałoby.... Dziękuję :)

No bardzo dużo nas tutaj [emoji18][emoji6]
Chyba każda kobieta która to przeszła i była szczęśliwa z tej ciąży zadaje sobie takie pytanie 🤷🏻‍♀️
Ja poroniłam moja 5 ciąże 5 dni temu ,

Mam 1 poronienie
2 synek
3 córeczka
4 synek
5 poronienie
przez pierwsze dwa dni zapierałam się ze nie chce więcej 🤭 Ale to silniejsze ode mnie [emoji4] marze żeby jeszcze raz tulić koło siebie mała istotkę [emoji4]
Po takich doświadczeniach kobieta się albo zamyka na potomstwo ale wręcz przeciwnie [emoji6] pragnie go jeszcze bardziej ! Wiec myśle ze warto jeśli to pozwoli tobie czuć się spełniona ❣

Też jesteś świeżo po stracie, bardzo mi przykro :( To jest strasznie niesprawiedliwe, że jest nas aż tyle. Człowiek sobie myśli - jak ten świat działa, że pary, które chcą zostać rodzicami czasem nie mogą, a w tym samym czasie w patologii rodzi się kolejne, niechciane, zaniedbywane dziecko ....

Fajnie, że masz już swoją wesołą trójeczkę :) Pochwalisz się w jakim są wieku? Życzę Ci, aby Twoje marzenie o tuleniu kolejnego bobaska szybko się spełniło :)

Poronilam 2 razy ,pierwszy raz tez puste jajo , 2 raz serduszko przestało bić, za 3 się udało, choć powiedziałam sobie ,że do 3 razy sztuka ,jak się nie uda to koniec 😉

Uff, dobrze że się nie poddałaś i masz teraz swój Skarb 🥰 Robiłaś jakieś badania po dwóch poronieniach czy nie? Jeśli oczywiście mogę zapytać.

Cześć. Ja swoją ciążę straciłam w 12 tygodniu 19.08.2019bardzo to przeżyłam chociaż mam już 3 dzieci dwóch chłopców i córeczkę. Przed ciąża i jej strata nawet nie planowałam więcej dzieci ale gdy poronilam mój świat się zawalił chodź ciąża była nie planowana bardzo cieszyliśmy się z mężem i postanowiliśmy się starać i obecnie jestem w 9 tygodniu ciąży. Moim zdaniem na pewno nie odpuszczaj ja po stracie myślałam że jestem sama ale gdy natknęłam się na to forum dotarło do mnie ze nas jest dużo i ze sa dziewczyny które poroniły nie raz a teraz mają zdrowe maluszki obok siebie i dzieki nim wzięłam się w garść i postanowiłam próbowac więc ty też nigdy się nie poddawaj.

Cześć, dziękuję, że podzieliłaś się swoją historią. Piękną historią. Niby nieplanowana ciąża, a jednak po jej stracie zaplanowaliście kolejną. Piękna sprawa 💗 Gratuluję 9 tygodnia i życzę nudnych kolejnych 8 miesięcy i błyskawicznego rozwiązania ;)
 
reklama
No bardzo dużo nas tutaj [emoji18][emoji6]
Chyba każda kobieta która to przeszła i była szczęśliwa z tej ciąży zadaje sobie takie pytanie 🤷🏻‍♀️
Ja poroniłam moja 5 ciąże 5 dni temu ,

Mam 1 poronienie
2 synek
3 córeczka
4 synek
5 poronienie
przez pierwsze dwa dni zapierałam się ze nie chce więcej 🤭 Ale to silniejsze ode mnie [emoji4] marze żeby jeszcze raz tulić koło siebie mała istotkę [emoji4]
Po takich doświadczeniach kobieta się albo zamyka na potomstwo ale wręcz przeciwnie [emoji6] pragnie go jeszcze bardziej ! Wiec myśle ze warto jeśli to pozwoli tobie czuć się spełniona ❣
Dobrze to slyszec o kolejnych ciazach.A ja myslam że że mną coś nie tak. Przy dwoch coreczkach zastanawialam sie dlugo nad 3 ciaza,niestety 2 proby zakonczone poronieniem. A moje podejscie do kolejnych ciaz zmienilo sie diametralnie,przyjelabym kazda ilosc dzieci;) marze o tym zeby w domu uslyszec smiech malego dzieciatka,gwar dzieci 💗
 
Dobrze to slyszec o kolejnych ciazach.A ja myslam że że mną coś nie tak. Przy dwoch coreczkach zastanawialam sie dlugo nad 3 ciaza,niestety 2 proby zakonczone poronieniem. A moje podejscie do kolejnych ciaz zmienilo sie diametralnie,przyjelabym kazda ilosc dzieci;) marze o tym zeby w domu uslyszec smiech malego dzieciatka,gwar dzieci 💗

Moja Droga, przy takim Twoim podejściu nie wyobrażam sobie, że miałabyś poprzestać tylko na dwóch córeczkach! One na pewno czekają na rodzeństwo? Staracie się już? Mam nadzieję, że poronienie nigdy więcej Cię już nie spotka!
 
Dobrze to slyszec o kolejnych ciazach.A ja myslam że że mną coś nie tak. Przy dwoch coreczkach zastanawialam sie dlugo nad 3 ciaza,niestety 2 proby zakonczone poronieniem. A moje podejscie do kolejnych ciaz zmienilo sie diametralnie,przyjelabym kazda ilosc dzieci;) marze o tym zeby w domu uslyszec smiech malego dzieciatka,gwar dzieci [emoji175]

Ja od zawsze marzyłam o dużej rodzinie 🥰[emoji8]🤷🏻‍♀️ taka ze mnie kobieta co sercem mogła by każdego zakochać [emoji23]
Teraz to była nasza wpadka [emoji6]
No i nie sądziłam ze tak to wpłynie na moja psychikę [emoji4] odezwały się dawne wspomnienia jak maluchy były małe [emoji6]
Teraz synek ma 13, córka 11, i synek 7
Każdy na mnie patrzy jak na samoluba, bo jeszcze chce [emoji18] siostry ... koleżanki ...
nigdzie miłego słowa tylko krytyka
 
Co trzecia ciąża kończy się poronieniem? Nie wiedziałam....
Planujesz kolejne dzieciaczki? :) Gratuluję szczęśliwej dwójeczki 👍

Po pierwszym poronieniu miałam wizytę w szpitalu i bardzo fajna położna posadziła mnie i porozmawiała ze mną jak z człowiekiem. Co trzecia ciąża podobno kończy się poronieniem, to nie jest niczyja wina, ani kobiety ani mężczyzny i poronienie nie przekreśla szans na zdrowa ciąże. Oczywiscie jeśli są jasno określone medyczne komplikacje to trzeba je leczyć.
Nie planuje więcej dzieci, zdrowa dwójka mi wystarczy. W ciagu trzech lat byłam w ciazy cztery razy. Organizm musi się zregenerować bo za każdym razem to jest jednak dla niego wysilek. Potrzebuje przerwy. A ze za chwile będę miała czterdziestkę to wole nie ryzykować zdrowiem dziecka. Mam już i tak wszystko to, czego pragnęłam.
 
Ja od zawsze marzyłam o dużej rodzinie 🥰[emoji8]🤷🏻‍♀️ taka ze mnie kobieta co sercem mogła by każdego zakochać [emoji23]
Teraz to była nasza wpadka [emoji6]
No i nie sądziłam ze tak to wpłynie na moja psychikę [emoji4] odezwały się dawne wspomnienia jak maluchy były małe [emoji6]
Teraz synek ma 13, córka 11, i synek 7
Każdy na mnie patrzy jak na samoluba, bo jeszcze chce [emoji18] siostry ... koleżanki ...
nigdzie miłego słowa tylko krytyka

Krytyka??? Ale że co? Jaki samolub? Co ma piernik do wiatraka? czy Ci ludzie pogłupieli? To cudownie, że chcesz dać kolejne życie 🥰 Kolejne dzieciątko pasowałoby do konfiguracji: 14-12-8-1 Idealnie :tak:
Nie słuchaj innych - tych najmądrzejszych na świecie "doradców".... Słuchaj tylko i wyłącznie swojego serducha :)
 
Ja od zawsze marzyłam o dużej rodzinie 🥰[emoji8]🤷🏻‍♀️ taka ze mnie kobieta co sercem mogła by każdego zakochać [emoji23]
Teraz to była nasza wpadka [emoji6]
No i nie sądziłam ze tak to wpłynie na moja psychikę [emoji4] odezwały się dawne wspomnienia jak maluchy były małe [emoji6]
Teraz synek ma 13, córka 11, i synek 7
Każdy na mnie patrzy jak na samoluba, bo jeszcze chce [emoji18] siostry ... koleżanki ...
nigdzie miłego słowa tylko krytyka

One za ciebie nie umrą wiec nie mogą ci mówić jak masz żyć.
 
Po pierwszym poronieniu miałam wizytę w szpitalu i bardzo fajna położna posadziła mnie i porozmawiała ze mną jak z człowiekiem. Co trzecia ciąża podobno kończy się poronieniem, to nie jest niczyja wina, ani kobiety ani mężczyzny i poronienie nie przekreśla szans na zdrowa ciąże. Oczywiscie jeśli są jasno określone medyczne komplikacje to trzeba je leczyć.
Nie planuje więcej dzieci, zdrowa dwójka mi wystarczy. W ciagu trzech lat byłam w ciazy cztery razy. Organizm musi się zregenerować bo za każdym razem to jest jednak dla niego wysilek. Potrzebuje przerwy. A ze za chwile będę miała czterdziestkę to wole nie ryzykować zdrowiem dziecka. Mam już i tak wszystko to, czego pragnęłam.

Pięknie napisane! Mimo swoich przejść jesteś szczęśliwą, spełnioną Kobietą! 💗 Życzę Ci wszystkiego najlepszego! Spełniaj teraz kolejne marzenia i żyj z rodzinką w pełnym zdrówku :)
 
Krytyka??? Ale że co? Jaki samolub? Co ma piernik do wiatraka? czy Ci ludzie pogłupieli? To cudownie, że chcesz dać kolejne życie 🥰 Kolejne dzieciątko pasowałoby do konfiguracji: 14-12-8-1 Idealnie :tak:
Nie słuchaj innych - tych najmądrzejszych na świecie "doradców".... Słuchaj tylko i wyłącznie swojego serducha :)

Jak byłam młodsza nie zwracałam na to uwagi ale teraz jak byłam w ciąży i się pochwalilam to usłyszałam tylko ze po co ty chcesz się znowu pchać w to gowno [emoji849]
Nooo zero gratulacji kiedyś były chyba inne czasy , moje maluchy [emoji5][emoji6]
BD1B9D8A-B3D5-49D2-BE58-6AD5E6D22028.jpg
 
reklama
Jak byłam młodsza nie zwracałam na to uwagi ale teraz jak byłam w ciąży i się pochwalilam to usłyszałam tylko ze po co ty chcesz się znowu pchać w to gowno [emoji849]
Nooo zero gratulacji kiedyś były chyba inne czasy , moje maluchy [emoji5][emoji6]Zobacz załącznik 1072684
Fantastyczni! Wszyscy śliczni! 😍 Cala trójca! A jak ladnie pozuja do zdjęć! 🤩

Straszne te czasy! Wygląda jakby ludzie zatracali ludzkość.... Nie mozesz sie przejmowac takimi bzdurami. Myśl tylko o sobie i swoich najblizszych. Reszta albo zazdrosci albo uczuc im brak....
Spelniaj swoje marzenia 😁
 
Do góry