reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga sprzed i po ciazy

katiuszka28 ja tez startuje z osiemdziesiatkiniestety. W poprzedniej ciazy przytylam 30kg i nie zdazylam zgubic. Teraz bardzo uwazam na diete i ciesze sie ze narazie nic mi nie przybylo;-):tak:
 
reklama
Ja ważę 68 kg przy wzroście 165 cm. Więc lekka nadwaga, a ciąża dopiero pierwsza. Ale gubić będę jak już mój aniołek się urodzi :-) Ale mimo, że jestem w 9 tygodniu, nie pzytyłam jeszcze ani pół kilograma :-)
 
Witajcie Mamy :) Ja przytyłam 1 kg -waże obecnie 67. Ale zawsze ważyłam około 60 kg tylko 3 miesiące przed ciązą się objadałam , z nerwów czy się nam z mężem udało czy nie. No i efekt jest. Ale mam nadzieję że później szybko wszystko strace. Pozdrawiam.
 
U mnie w dalszym ciagu 1kg na plusie-poderzewam ze to jednak swiateczne pyszne jedzonko ulokowalo sie tam gdzie trzeba :-)
Dziewczyny nie martwcie sie, najwazniejsze jest zdrowie Maluszka. Figurkami zajmiemy sie po ciazy-zreszta nieprzespane noce, karmienie piersia, spacerki i ciagle latanie nad rozkapryszonym bablem to niezly trening :-)
Ja w I ciazy przybralam 13,5 kg. Wygladalam mimo wszystko szczuplutko, wszystko ladnie i rownomiernie sie rozlozylo i mimo, ze niestety nie dane mi bylo opiekowac sie coreczka:-( wrocilam do swojej wagi w ciagu 3 m-cy-bez zadnych diet czy cwiczen.Owszem w brzuszku zostalo juz nieco wiecej cm-ale nie widac bylo tego golym okiem, dopiero jak sie miarke przylozy, ale naprawde juz po 1,5 m-ca miescilam sie we wszystkie swoje ciuszki.
Na poczatku z tego co pamietam waga szla mi bardzo szybko-bylam przerazona ze jak leci w takim tempie to co bedzie na koncowce:szok:ale jak widac nie taki diabel straszny jak go maluja, pozniej juz przybieralam regularnie i malo, dlatego tez tak wiele nie przytylam :-) teraz jest ze mna podobnie.
A polecam zdrowe zarelko, w rozsadnych ilosciach-oczywiscie nie zadne diety-ale jak nie bedziemy sie objadac fast foodami i tonami slodyczy, to i przybieranie na wadze powinno byc inne- zreszta kazda kobieta ma inaczej :-)
 
słuchajcie - waga wagą ale ja mam typowy ciążowy brzuchol jak co niektórzy w 5/6 miesiacu a nie na początku 3ego ;) no ale tak mam, w pierwszej ciąży też szybko a teraz jeszcze szybciej, o mieszczeniu się w zwykłe spodnie nie ma już mowy, dziś mnie koleżanki z pracy straszyły że to bliźniaki...

a mam małą radę na cisnące gumki w rajstopach - ja na razie rozcinam z przodu szef rajstop tak, żeby mnie gumka nie cisnęła, nie wygląda to może najlepiej ale jesli pod ubranie to w niczym to nie przeszkadza, zwłaszcza pod spodnie, a gumki mnie piją strasznie w mój wywalony brzuszek
 
Nie przejmujcie się dziewczyny na zapas przyszłymi zbędnymi kilogramami. One zwykle szybciej znikają niż się pojawiły :-) W poprzedniej ciąży przytyłam 16kg, a przed miałam już przynajmniej 5 za dużo :-D. Tydzień po porodzie byłam chudsza niż przed ciążą :szok:. Teraz znów mam trochę ciałka za dużo, a i pyszne świąteczne jedzonko wiedziało, gdzie się poodkładać... (3 cm na plusik w bioderkach ;) ) w swoich spodniach też przestałam się dopinać, ale zanabyłam biodrówki z lycrą i takie się nadają :-)
Też mam wrażenie, że brzuszek szybciej mi tym razem wyszedł, moim zdaniem wyglądam na 5 miesiąc, na wysokości pępka mam już 84 cm... a mój Tomek 80... jak tak dalej pójdzie to znów dobiję do 110 :szok:
 
Witam,
Ja niestety nie wiem ile ważyłam przed :zawstydzona/y:.
Z tego co mówi moja połówka to 62 z tego wynikało by, że przytyłam kilogram.
Niestety patrząc w lusterko na mój zaokrąglony brzuszek wydaje mi się, że więcej :dry:, a to dopiero początek.
Spodnie już kupiłam sobie nowe ;-) bo stare bardzo mnie "piły" wieczorami. A nie chciałam gnieść Maleństwa. Zastanawiam się co będzie dalej.

Pozdrawiam
 
reklama
Ja również startuję z dodatkowymi kilogramami (84 kg. przy wzroście 174 cm).Na razie mam 1,5 kg na plusie ,ale teraz się rozchorowałam i prawie wcale nie jem ,zobaczymy co to będzie potem .Przy pierwszej ciąży przytyłam raptem 8 kg. z czego po 3 miesiącach ważyłam niecałe 65 kg.Teraz również staram się o tym aż tak nie myśleć ,bo im więcej się myśli tym mam większy apetyt;-)
 
Do góry