reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

waga Naszych dzieci

reklama
Zgłaszamy się i my
Waga w przeddzień 4-tego miesiąca 5610 :sorry2:
Uff, słabiutko, ciężko to idzie :sorry2:
Ale nasze panie doktor nie mają zastrzeżeń.
Mam nadzieję, że taki mojej Lilianki urok :sorry2:
 
My na ważenie i szczepienie idziemy za tydzień a narazie ważę Matiego w domku razem z sobą na wadze i wychodzi mi prawie 7kg. Ktoś mi mówił, że dziecko w 3 m-cu powinno podwoić wagę urodzeniową (u nas 3480g) i trochę się martwię... Bo mamy już drugą połowę 5 m-ca... Co o tym myślicie?
 
Saro nie zamartwiaj się. To co słyszysz od innych to statystyki. Każde dziecko jest inne. My też prezentowaliśmy odmienne przybieranie na wadze. Dzieciaczki żyją wlasnym rytmem, ale i dziedzicza też co nieco po nas...
Moja Jaga np. przekroczyła swoją podwojoną wagę urodzeniową (ur - 3650 g), a 3 dni przed ukończeniem 3 miesiąca wazyła 7310 g - ja martwiłam się w drugą stronę - czy nie za dużo przybiera (ja byłam drobniutkim dzieckiem, za to z M był kawał kloca, który w dodatku był od początku na butli...)? W końcu to dziewucha...
Najważniejsze, ze dzieciaczki są zdrowe. Nie ma co na siłe ich dokarmiać bądź "odchudzać".. Przyjdzie czas, że Twój Mati bedzie potrzebował więcej jedzonka, a moja Jaga bedzie gubiła nadmiar tłuszczyku.
 
Aga_k_m dziękuję za słowa pocieszenia:tak: mam nadzieję, że faktycznie to nic złego. Poza tym jest zdrowy, ruchliwy i rozgadany więc mam nadzieję, że wszystko w porządku... Spytam dla pewności lekarkę na szczepieniu.
 
Wieść o podwajaniu wagi w 3 m-cu zdementowana! Mamstud pytała o to lekarza i powiedział, że podwoić wagę urodzeniową muszą nasze krasnalki do 6 m-ca. Uff.. Przepraszam jeśli kogoś zaniepokoiłam tą informacją, ale sama się martwiłam...:tak:
 
reklama
Do góry