reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga nasza i naszych maleństw:)

A właśnie, że można miec wszystko, bo ja mam nadal i nadwagę, i rozstępy wstrętne, hi hi hi
(To taki śmiech przez łzy)
 
reklama
roseann, nie ty jedna. ;) Ja mam identycznie. Do wagi sprzed ciazy daaaaleko, a do wymazonej jeszcze dalej....

Maly? ZNow kiepsko przybiera. 74,5 cm wzrostu, 9160g (z czwartku), ale 25 centyl i z wzrostu i z wagi, wiec proporcjonalny.
 
My tez nie potroimy. I sie juz tym nie przejmuje. Ten typ tak ma. ;)

roseann, niby teoretycznie do pol roczku dziecko ma podwoic a do roczku potroic mase urodzeniowa. Ale to sucha teoria, bo ile dzieci tyle typow. Moj duzy sie urodzil, ale niejadek z niego i slabo przybiera. Najwazniejsze, ze przybiera to raz, a dwa to trzeba wziac pod uwage stosunek masy do wzrostu. Jesli dziecko jest w masie na 50 centylu i na tym samym centylu zwrostowo to znaczy, ze maluch jest proporcjonlany i nie ma sie czym przejmowac. :) Poza tym od 3 centyla w gore to norma. Ponizej juz nalezy sie martwic i dzialac.
 
My pewnie na roczek też nie potroimy wagi urodzeniowej:) na pół roczku się udało Jaś ważył 6,6kg:) a jak się urodził to 3270g:) więc na roczek powinien ważyć niecałe 10kg:). Teraz jest ok 8kg. Tylko Jasiu ma super przemiane materi:) bo je sporo, ale z 3 razy w ciągu dnia się załatwia:)
 
A u nas jest na odwrót, Zuzek to chyba "poczworaczył" wagę urodzeniowa;) Teraz jest 11kg, a przy urodzeniu miała 2690;) A tak się na początku o nią martwiłam... Jak widać każdy dzieciaczek jest inny i nie ma co porównywać
 
roseann, nie ty jedna. ;) Ja mam identycznie. Do wagi sprzed ciazy daaaaleko, a do wymazonej jeszcze dalej....

Maly? ZNow kiepsko przybiera. 74,5 cm wzrostu, 9160g (z czwartku), ale 25 centyl i z wzrostu i z wagi, wiec proporcjonalny.

moja jeszcze mniejsza.A lekarka mówi,że OK,taka uroda.

ja: 58 kg smyk 9 kg... :( nie potroi wagi urodzeniowej przed roczkiem... wiec pewnie znowu bedzie jazda

Moja też nie potroi,nie ma szans.Powinna w takim razie ważyć ponad 11 kilo,a ma 8.700
.. Jak widać każdy dzieciaczek jest inny i nie ma co porównywać
Racja!
 
Marcinowi wczoraj waga wskazała równe 10 kg :-) też nie potroi wagi urodzeniowej ale ja się tym nie martwię, bo wygląda ładnie :-) dobrze je no i ma dobrą przemianę materii ;-)
 
reklama
Cześć Kobietki :-)
Mikołaj ma 11 miesięcy, wzrost 80cm i wagę 11,3kg. Jest długi i nabity, myślę, że to potrajanie wagi było normą wiele lat temu, jak dzieci ważyły średnio 3kg, teraz już nie powinno, bo w takim razie Mikołaj powinien ważyć prawie 14 kg :-) a w miesiąc na pewno do tego nie dojdzie, od 2 miesięcy waga u niego niezmienna.
 
Do góry