reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga nasza i naszych maleństw:)

Z przybieraniem to tak naprawdę nie mam pojęcia jak to powinno teraz być. Zuzka dużo je, kupy są dorodne, siuśki też;) z ciuszków wyrasta więc się nie martwię. Dawno już nie była ważona u lekarza. Z naszej domowej wagi wchodzi ok 11kg, a długa jest na ok 80cm. Jak sobie przypomnę jaka była malutka przy urodzeniu (2690 i 54cm) to aż mi się wierzyć nie chce....
 
reklama
Lilijanno może faktycznie z wagą w przychodni było coś nie tak, Jaś teraz pierwszy raz był ważony na siedząco i rączkami trzymał się boków wagi, wcześniej zawsze ważyli go na leżąco. W domu też mamy taką byle jaką wagę, ale może jutro przejdę się do sklepu i kupię taką elektroniczną:) Jaś jest szczuplutki ale wszyscy do okoła mówią że wygląda normalnie i że nie jest wychudzony:) Większość rzeczy nosi teraz w rozmierze 80 i nie są jakoś dużo za duże na niego, a spodnie to nawet w rozmierze 86 trzeba mu zakładać, a niby jak go zmierzyli ma 74cm:) ale widocznie ma dłuższe nogi bo spodenki w rozmierze 74 mogą robić za krótkie spodenki takie 3/4:) W środę mały rano pojedzie do przychodni na pobranie krwi, zostawią też siuśki, a jutro będę dzownić po prywatnych przychodniachi może uda się zrobić szybciej USG niż ze skierowania:)
Mały wdał się w tatę mój mąż też je bardzo dużo a jest chudy jak patyk:) i ma chude kości, albo może Jaś poprostu czegoś nie toleruję, może jedzonko tylko przelatuję przez niego no ale jakby tak było to by nie rósł a wyciągnał się o 6cm przez ostatnie 3 miesiące.

Pajko przy Jasiu 120g na miesiąc to bardzo dużo, mojemu maluchowi w 3 miesiące przybyło tylko 80g, a uwielbia jeść:)
 
Liljanna podobno dziecko powinno przybierać 400 g miesięcznie...

Madzia no to faktycznie u nas duzo...

jeżeli dziecko przybiera malo to trzeba zrobic morfologię na żelazo u nas wyszło obniżone, ale nie krytycznie... takze dostalismy zelazo:)
 
Pajko my jutro rano jedziemy na pobrać krew i będziemy właśnie robić taką morfologie na ilość żelaza, dodatkowo mamy dać mocz na badanie na posiew i dziś prywatnie zrobiliśmy USG wszystkich narządów wewnętrznych i nic nie wykazało, tzn że wszystko Jaś ma na swoim miejscu:) Pan doktor stwiedził że brak wzrostu wagi mógł być spowodowany dwoma chorobami Jasia( raz był chory na początku kwietnia a potem na początku maja) i pewnie w czasie tych dwóch infekcji Jaś stracił na wadzę i nie zdążył jeszcze tego odrobić, ale powiedział nam jeszcze że jak wynik badania moczu wyjdzie dodatni to mamy z Jasiem zgłosić sie do poradi nefrologicznej dla dzieci.
 
Liljanna podobno dziecko powinno przybierać 400 g miesięcznie...
Serio????? :szok::szok::szok: To Adrianna mi tyle nie przybiera, ale głodna nie chodzi, szczęśliwa jest, na małą też nie wygląda, mamy około 10kg i tak się już kręcimy od 2 m-cy wokół tej liczby, trzeci leci. Powinnam się martwić do diaska? :szok:
 
Serio????? :szok::szok::szok: To Adrianna mi tyle nie przybiera, ale głodna nie chodzi, szczęśliwa jest, na małą też nie wygląda, mamy około 10kg i tak się już kręcimy od 2 m-cy wokół tej liczby, trzeci leci. Powinnam się martwić do diaska? :szok:
Nie panikuj!!! Marcin przybrał 550 g przez 3 m-ce i dr powiedziała, że mógłby nieco więcej ale jest ok. Wszystko zależy od ruchliwości dziecka i urody ;-) jak ząbkuje też może mieć mniejszy apetyt, również jak zaczyna chodzić, to często chudnie. Skoro dziecko jest zadowolone i zdrowe, nie należy szukać problemów ;-)
 
Panikować nie panikuję, dziwię się mega, bo w życiu bym nie wpadła, że w ogóle powinnam ten temat brać pod uwagę ;-)
 
Witajcie:)
dziś byliśmy u pani doktor bo Jasio przewiał sobie oczka od klimatyzacji w samochodzie no i dzis byliśmy to skonsultować, przy okazji były już wyniki morfologi i Jaś też ma obniżony poziom żelaza we krwi, w poniedziałek mamy jeszcze raz przyjechać żeby sprawdzić czy z oczkami będzie już lepiej i będą też wtedy wniki moczu, więc zobaczymy czy Jasiu dostanie tylko suplement diety by podniesc poziom żelaza, czy będą potrzebne kolejne badania.
 
reklama
Do góry