reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga nasza i naszych maleństw:)

Jaś też nie zna smaku mm. I na początku super przybierał na wadzę bo w pierwsze 6 tyg przytyło mu się 1,8kg, a w następne 6 tygodniu już tylko 750gram. Tylko że na początku mały jadł co 3 godziny jak w zegarku w dzień i w nocy, a po 6 tygodniach praktycznie przestał jeść w nocy, ale sam przestał się budzić:), więc chyba jego organizm po 6 tyg już jedzonka w nocy nie potrzebował, na siłę go nie wybudzałam.
 
reklama
dziewczyny, mleko cycowe jest zawsze pełnowartościowe i tysiąc razy lepsze niż mm. a dawałyście cyca na żądanie czy o stałych porach np. co 3 h ? żeby maluszki dobrze przybierały cyc musi być na żądanie. no i najważniejsze karmienie nocne, u nas mały ciumka do dzisiaj, nawet do 5 razy. śpi ze mną, więc z automatu wyciągam cyca i nawet tak czasami zasypiamy. wfekt taki, że u nas na cycu 8,5 kg (sporadycznie zdarza się butla mm, ale dosłownie kilka razy w tyg gdy idę na zajęcia, bo od odciagania mleka mi się za dużo produkuje i leci ciurkiem).
.
Cycujemy na rzadanie, karmienie w nocy nawet co godzine, jesli ma taka potrzebe. Efekt taki, ze przybiera 470g na 6 tygodni... Takze jak widac na zalaczonym obrazku zalezy to od dziecka. Ja mam wrazenie, ze chyba samo mleko juz mu nie wystarcza. Nie wiem. Obecnie przystawiam go czesciej. NAwet, gdy nie krzyczy, ze glodny. Laktacje rozbudzilam tym ladnie. tylko teraz mam problem z odciaganiem. Za cholere nie moge odciagnac wiecej jak 20 ml/piers, gdzie wczesniej nie bylo problemy odciagnac nawet 150, mimo, ze piersi nie byly tak nabrzmiale jak obecnie. Nie wiem z czym tro jest zwiazane.
 
My tez na cycu na rzadanie,szczerze nie wiem ile teraz misiek przybral,wczesniej jak byl tylko na cycu to tak posrednio lekarka stwierdzila,ze ok ze nie ma sie czym przejmowac,a w porownaniu do o 3 tygodnie mlodszego kuzyna na mm to normalnie kruszynka ten nasz Miloszek,ale jak zaczelam mu wprowadzac sloiczki i kaszki to widze,ze zaczyna sie troszke zaokraglac,mleczka w dzien pije mniej bo jakies 4 razy a w nocy to roznie bywa niekiedy wisi na cycu pol nocy a niekiedy tak jak dzis np o 22 wypil i dopiero o 6:-) a my diete szybko rozszerzyliśmy bo misiak mial problem z kupkami tzn robil co 10-14 dni i to z czopkiem,zdaniem lekarki wszystko sobie przyswajal,bo on nie plakal nie bolal go brzuszek,ale ja panikowalam,ze jak tyle czasu ze do czopkow przywyknie i pozniej bez nie zrobi i doszlysmy do wniosku ze wprowadzimy juz malemu cos i tak wprowadzalismy ze juz w sumie je kaszki,sloiczki obiadkowe i deserkowe ale tak cycus tylko tak potrafi uspokoic mojego szkraba i mam nadzieje,ze jeszcze sie pokarmimy;-) starszy byl na cycolku 3 lata,ale to bylo przeciwienstwo miska on nic oprocz cycka nie tolerowal,na sile sie mu niekiedy udalo troche wcisnac normalnego jedzenia po 1 urodzinkach powaznie:zawstydzona/y:
 
my na cycu przybieramy no zaraz w ciągu 1,5 miesiąca Sebek przytyl 1060 g ale teraz waży prawie 7600 a waga urodzeniowa to 3080 więc dawno podwoił swoją wagę :) juz w sumie w grudniu więc się nie martwie :)
 
dziewczyny, mleko cycowe jest zawsze pełnowartościowe i tysiąc razy lepsze niż mm. a dawałyście cyca na żądanie czy o stałych porach np. co 3 h ? żeby maluszki dobrze przybierały cyc musi być na żądanie. no i najważniejsze karmienie nocne, u nas mały ciumka do dzisiaj, nawet do 5 razy. śpi ze mną, więc z automatu wyciągam cyca i nawet tak czasami zasypiamy. wfekt taki, że u nas na cycu 8,5 kg (sporadycznie zdarza się butla mm, ale dosłownie kilka razy w tyg gdy idę na zajęcia, bo od odciagania mleka mi się za dużo produkuje i leci ciurkiem).
.
Bzdura z tym dobrym przybieraniem przy cycowaniu tylko na żądanie, my cycowaliśmy z 3-4h albo i rzadziej i Ada przybierała normalnie, teraz waży pewnie już z 9 kg lekko. Podobne doświadczenie z innymi mamami.
Nie zależy ile razy je i jak długo tylko jakie mleko ma matka. Na wątku "poronienia" są dziewczyny, którym mleko leciało normalnie, a musiały dokarmiać tak czy siak, bo było za słabe.
 
tez mi sie wydaje ze to zalezy od mleka matki.Ja w nocy cyckuje co 2-3 godziny w dzien zupka,deser i cycek.a laura wazy 7 kilo i ma 68 cm.Przy urodzrniu bylo 3490 gram-wiec wage podwoila-a ze jest dluga i chuda-po mamusi:-D
 
Bzdura z tym dobrym przybieraniem przy cycowaniu tylko na żądanie, my cycowaliśmy z 3-4h albo i rzadziej i Ada przybierała normalnie, teraz waży pewnie już z 9 kg lekko. Podobne doświadczenie z innymi mamami.
Nie zależy ile razy je i jak długo tylko jakie mleko ma matka. Na wątku "poronienia" są dziewczyny, którym mleko leciało normalnie, a musiały dokarmiać tak czy siak, bo było za słabe.

zgadzam się :) ja mam mega "tłuste" mleko, ale taka moja uroda:) jak odciągam to mleko wygląda jak śmietana :p także jakosc mleka:)
 
zgadzam się :) ja mam mega "tłuste" mleko, ale taka moja uroda:) jak odciągam to mleko wygląda jak śmietana :p także jakosc mleka:)
No widzisz a moje na początku jak rozcieńczona woda, potem robi się bialutkie, ale do śmietany to mu daleko :)
A Ada przybierała/przybiera jak diabli, wręcz wprowadzenie wcześniej warzywek i deserków było koniecznością, bo w domu rósł mi zawodnik sumo, a jak był tylko cyc to za dnia jadła co 3-4h, a noce przesypiała praktycznie od początku, bo max ile Ona mi się w nocy budziła to było 2x, potem 1x, a potem jadła o 21 i 6 rano dopiero. 3x w nocy jedliśmy może z 10 razy w Jej życiu i to przy skokach głównie.

Adrianna nie wie jak smakuje mm, ba jadła raz 20 ml jak była u mojej mamy, a ja próbowałam się w korkach przebić przez miasto.
 
Ostatnia edycja:
reklama
No moje mleko zaraz po odciagnieciu nie wyglada jak smietana, ale jak chwile posoi to wartewka smietany sie oddziela... Niby jem normalnie. Nie odchudzam sie, w sensie, ze nie jadam produktow light. Nie wiem od czego to zalezy. :/
 
Do góry