reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga i wzrost naszych bąbelków:)

edyta - ale po co pomysleć i coś zrobić, skoro mozna pić kawę?
karolki - trzaba Wam poszukać innej parnerki, bo Ola chyba z filipkiem była ustawiona. Karolek chyba po prostu (zreszta jak Wiki) ma wyższy centyl ze wzrostu niz wagi, jak rozumiem:tak:
 
reklama
A ja się bilansu doprosić nie mogę...:wściekła/y:
Ale na naszej wadze Kuba ma różnie czasami 13kg, czasami 13,4kg, a nawet 12,6 kg...nie wiem dlaczego ta waga tak skacze :no:
a wzrost na szczęście "stabilny" 91 cm :tak:
 
Edyta - jak to bilans dwulatka w grudniu? Przeciez to prawie 2,5 roku juz będzie :szok:. No niezły system :no:. Przeciez teraz dziecko to z dnia na dzień sie rozwija. Ehh - nieźli są
Filip rośnie, ale waga tez mu rośnie. Dziwne to trochę, bo on taki niejadek. Słodyczy praktycznie nie dostaje. Nawet kakao nie pija. Teraz ma 90 cm i waży juz 17 kg.
Kira - to adaś chyba całkiem "wymiarowy" - chyba na 50 centylu jest -co??
 
W końcu doczekałam się bilansu. Olka waży 12 kg i ma 86.5 cm wzrostu . Można powiedzieć że prawie w sam raz. Przed chwilą sprawdzałam ile Macius miał wiec był niższy i ważył 10.5 kg także on juz odbiegał od normy. W ogóle ten bilans to nieporozumienie pielegniarka tylko wypytywała czy dobrze widzi słyszy i czy juz składa kilka wyrazów nic poza tym. Pediatra natomiast tylko zbadała i kazała się przejsc kawałek. Niewiem moim zdaniem takie bilansy powinny byc jakoś bardziej szczegółowe powinny być porobione badania itd. Oprócz Olki była jeszcze 3 dzieci , dwie dziewczynki były troszke wyzsze od niej a chłopiec był taki sam jak Olka i z tego co słyszałam jeszcze w ogóle nie mówi co mnie bardzo zdziwiło. Oczywiście wszystkie dzieci grzecznie siedziały jak myszki pod mitłą a Olka ciagle w ruchu , wchodziła do gabinetu zabiegowego bo wszystko ją interesowało.
 
Ostatnia edycja:
Edyta no ubogi ten bilans ale najwazniejsze ze wszystko z Olenka ok i ze jest zdrowa.
U nas faktycznie byly zalecone badania bilansowe: morfologia, proby watrobowe, mocz, kal na pasozyty i lamblie - troszke sie stresowalam ale wszystko w normie wyszlo a pasozytow i lamblii brak:-) Pani doktor stwierdzila ze co jakis czas trzeba robic takie badania i akurat przy bilansie wypada.
 
reklama
U nas bilans to też była paranoja,lekarka osłuchała,zmierzyła,zważyła i tyle nawet nie zadała nam żadnych pytań.
 
Do góry