reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ustalenie ojcostwa, ustalenie adresu ojca, alimenty

A ja mam pytanie dotyczace badań DNA. Dostałam zawiadomienie z sądu że mam się stawić danego dnia z dzieckiem w godzinach od 10.00-12.00. I tak się właśnie zastanawiam w jaki sposób to będzie rozwiązane, jesli np ojciec dziecka przyjedzie o 10.00 a ja z dzieckiem przed 12.00 to czy on musi na mnie czekać? Czy badnia będą wykonywane w całą trójkę czy jemu pobiorą próbkę i spiszą protokół a potem dziecku? Która z Was była w takiej styuacji? Zastanawia mnie to bo gdybyśmy musieli być tam razem to chyba wyznaczyli by wszystkim dokładną godzinę a nie przedział czasowy. Bardzo Was proszę o odpowiedź jak to wszystko wygląda :-)
 
reklama
Zwrot kosztów wyprawki Ci się należy,ale tylko w rozsądnej kwocie.Sąd rozpatrza faktury za wyprawke.Ponadto należy Ci się3 miesięczny zwrot kosztów utrzymania w ciąży i w połogu.To wszystko składasz w jednym pozwie przy sprawie o alimenty.

kwota ok.2500 zł za wyprawkę jest chyba rozsądna :happy2: mogę żądać zwrotu np.100% tej kwoty czy zawsze jest to dzielone na pół?
 
Bez różnicy o której godzinie on czy ty z dzieckiem się wstawicie.Będą pobrane materialy do badań DNA zarówno od niego jak i dziecka.Nie musicie wstawiać się w jednej godzinie.Badania i tak nie będą zrobione od razu.

Wiem że badania nie będą od razu, tylko że ostatnio słyszałam że będą naszej trojce robić jakies wspólne zdjęcie przy tch całych badaniach i dla mnie to właśnie jest dziwne że wyznaczony został przedział czasowy. Oczywiście wolałabym żeby moja corka sie nie spotkala ze swoim ojcem bo ma 8 lat i sam fakt tych badań jest dla niej wielkim przeżyciem. Mam szczerą nadzieję że nie będziemy musieli się tam wspólnie spotkać.
 
No jestem zdziwiona bo czekałam dokładnie tylko 1 miesiąc na termin badań .... kolejna rozprawa to bedzie walka o alimenty :tak:
Ja tez czekalam mieiac ale zapomnieli mnie powiadomic. Ojciec dziecka dostal wezwnie a ja nie. Zadzwonilam do ekretarki sedziego mojego i podala mi numer do Akademi medycznej co miala mi robic te badania. Powiadomili mnie ze zapomnieli mnie powidomic i ze mam byc jutro tam. Czyli moge powiedziec ze nie dziwie sie ze tak jest skoro cos co sad nakazuje zrobic tego sie nie robi.
 
Chciała bym udzielic informcj dotyczacej testow DNA jestem po tetch wiec wiem co i jak sie robi.
Testy moga byc zrobione dramowo bo jezeli biedny tatus wyplcze sedziemu ze niestac go na testy a nie jet pewien to moga zrobic mu za darmo.
Druga ciekawa sprawa jest ze sad wysyla pismo do Akademi Medycyny sadowej z nazwizkiem i numerem akt sprawy.
Osoby ktore bed ujete w pismie powinny byc o terminie i godzinie poinformowane: na jedna godzine wchodza 3 osoby.
Pierwsze robia zdjecie calej 3 dziecko matka ojciec po drugie pobieraja z jamy ustnej paleczka sluz wszystko opisuja w dokumencie i paleczki puzniej jest pobrnie krwi tez jest opisne. Na koniec podpisujecie dokumety.
W miesiac powinien byc juz wynik w sadzie.

024013950.png


ticker.php
 
ANNAA moj ex wnosil o badania dna. a zrobil to tak; gdy ja wyslalam do sadu pozew o ustalenie ojcostwa i o alimenty. a pozwany wyslal list do sadu "w odpowiedzi na pozew"w tym liscie napisal ze chce badan dna. na rozprawe nie przyszedl sad czytal ten list, i zasadzil badania dna. pozwany nie zaplacil.
czyli jesli teraz sad wyznaczy termin kolejnej rozprawy a on bedzie prosil o te badania za darmo to sad wyznaczy te badania?jest taka mozliwosc?
pozwany kombinuje jak moze by odwlec sprawe w czasie. czy jest taka mozliwosc jak opisalam?
 
reklama
ANNAA moj ex wnosil o badania dna. a zrobil to tak; gdy ja wyslalam do sadu pozew o ustalenie ojcostwa i o alimenty. a pozwany wyslal list do sadu "w odpowiedzi na pozew"w tym liscie napisal ze chce badan dna. na rozprawe nie przyszedl sad czytal ten list, i zasadzil badania dna. pozwany nie zaplacil.
czyli jesli teraz sad wyznaczy termin kolejnej rozprawy a on bedzie prosil o te badania za darmo to sad wyznaczy te badania?jest taka mozliwosc?
pozwany kombinuje jak moze by odwlec sprawe w czasie. czy jest taka mozliwosc jak opisalam?
Cha cha z kd ja to znm moj tez mysli jak by przedluzyc udac glupka on biedny jest ma rente. Przerbialam to i bede dalej przerbiac.
Powiedz mi czemu sie nie zjawil nie dal znac sedziemy czemu.
Sedzia wyda termin oczywiscie ale z darmo to nie tak latwo dostac testy trzeb wypelnic kwestionariusz niewiem co w nim jest bo ja wiem ze jest ale ja z bliska go nie widzialam.
Ja mialam trochce lepiej bo pozwany sie zjawil na prawie i na testach
ticker.php


024013950.png
 
Do góry