reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG - jak często?

Fluttershy

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
9 Październik 2015
Postów
135
Witam serdecznie,

Zastanawiam się nad bezpieczeństwem USG dla dzidziusia.

Ja miałam pierwsze USG w 7 tygodniu na potwierdzenie ciąży, póżniej w 8 tygodniu bo miałam plamienie i w szpitalu mi zrobili USG, kolejne w 11 tygodniu na wizycie u gin i dziś 12 tydzień mam mieć prenatalne... i tak się zastanawiam czy nie za dużo tego wszystkiego, żeby nie zaszkodzić dzidzi ;-(

A Wy jakie macie zdanie?
 
reklama
Jak w pierwszym trymestrze plamiłam, miałam nawet 4 tygodniowo robione. Dzieci zdrowe.
Nie zadręczaj się! Bardziej stresowaniem się możesz zaszkodzisz dziecku niż zrobieniem dodatkowego USG.
 
Dziękuję, uspokoiłaś mnie. Bo już się zastanawiałam czy nie przełożyć tego dzisiejszego USG na za tydzień.
 
Zaleca się 3-4 badania USG w ciazy ( właściwie to minimum :))
Ja miałam USG przy każdej wizycie kontrolnej a były one raz miesiącu a pod koniec ciąży częściej.
W przypadku gdy kobieta zgłasza coś niepokojącego też się wykonuje USG bo to badanie ułatwia lekarzom ustalenie ewentualnych działań/leczenia.

USG to nie RTG, jest jednym z bezpieczniejszych badań

Nie martw się :)
 
Zawsze możesz poprosić lekarza o takie szybkie usg, ot, posłuchać tylko serducha i sprawdzić przepływy w pepowinie i ilość wód. Ja w ciąży miałam robione usg na każdej wizycie co 3 tygodnie a pod koniec gdy zaczęły się kłopoty z nadciśnieniem to nawet 2 razy w tygodniu. Widzialam synka jak rośnie, jakie pozycję przybiera i czułam pewność że wszystko jest ok. Wiem tylko że gdy drugi raz zajdę w ciąże to też chcę mieć takie usg min. raz w miesiącu - koleżanka z identycznym terminem porodu miała tylko 3 takie badania i ani ona ani lekarz nie wiedzieli że dzidziuś był cały poowijany pepowiną i jego waga stanęła na 2.200. A tak z ciekawości, do dziewczyn które nie miały usg na każdej wizycie, jak lekarz mierzył i "ważył" płód?
 
A tak z ciekawości, do dziewczyn które nie miały usg na każdej wizycie, jak lekarz mierzył i "ważył" płód?
hym... moze metodą dotykową i wzrokową.
Ale ...mnie tak położna gdy się zaczął poród |wywróżyła | dziecko max 3,5kg, "bo taki mały ma pani ten brzuszek' a gdy urodziłam dziecko ponad 4kg to tylko wykrzyknęła zdziwiona, "gdzie się to Pani dziecko tam mieściło!" :D
 
Miałam podobne watpliwości i pytałam dwóch lekarzy, jak często można robić usg. Powiedziano mi, że spokojnie można na każdej wizycie a w szczególnych sytuacjach częściej. Mnie to uspokoiło i też wolę usg na każdej wizycie, żeby wiedzieć, że z dzidzią ok :)
 
Ja miałam co 3 tygodnie usg, i raz usg 4d pomiędzy badaniami u lekarza prowadzącego.
 
reklama
Usg mam co dwa tygodnie tak wypadają mi wizyty u lekarza.
Bywało że miałam co tydzień.
Jak leżałam w szpitalu to miałam nawet co 3/ 4 dni.
 
Do góry