reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

URODZINOWO: I roczek i dalej;)

Salsik - tort rewelacja :)

My na razie zamówiliśmy mszę na urodziny u Nas w Kościele. Nad urodzinami pomału się zastanawiam, ale sytuacja jest ciężka... wstępnie data na drugi dzień Świąt, czyli półtora dnia przed faktycznymi urodzinami Kalinki, ale nie wiem jak to będzie, bo mam babcię bardzo chorą w domu... różnie może być i trzeba się na wszystko przygotować :/
Generalnie chcę najbliższych, ale mąż ma 4 rodzeństwa i każdy z mężem/żoną i u mnie 2 plus partnerzy więc tak czy tak robi się "tłum". 2 babcie, 1 dziadziu, 2 prababcie, 2 pradziadziów no i my- rodzice. Razem: 21 dorosłych!! i 2 dzieci.
To są Święta i trzeba pamiętać, że zawsze może jakaś rodzina jeszcze wpaść nieuświadomiona...
Nie wiem gdzie ja wszystko pomieszczę, bo największy pokój u nas to 4,5/4m hyhy
 
reklama
SALSIK bardzo się cieszę, że pierwsze grudniaczki już po roczku i że impreza udana, ale mieliście pyszności i super, że goście nie wyróżniali dziewczynek.
 
Salsik, gratuluję udanej imprezy.

U nas imreza za tydzień z kawałkiem. Byliśmy na degustacji tortu w cukierni w której mieliśmy zamawiać, wrażenia smakowe średnie. Jestem w trakcie wybierania zdjęć do filmiku z życia naszej królewny i powoli go montuję, a że zdjęć i filmików uzbierało się ponad 300GB to trochę to trwa...:-)...Moja mama przyjeżdża za tydzień..pewnie mi pomoże w przygotowaniach kulinarnych. Cieszę się ogromnie na tą imprezę a z drugiej strony łza mi się kręci w oku...jak to zleciało....
 
Dziewczyny zastanawiam sie po woli na menu urodzinowym Alusia, napewno beda sałatki jarzynowa,owocowa jakies wedlinki ale co na cieplo? kurcze ma byc 13 osób nie chce mi sie obierac ziemniaków na tyle osób nawet sobie nie wyobrazam:szok::-DCo robicie na ciepło? moze kupic fyrtki wrzucic do piekarnika? tylko jakie mieso do tego?kompletnie mam pustke w głowie;(
 
Salsik- super że impra sie udała !
Phelania- ja jeszcze nie wiem co M i jego matula upichci
Tofika- Przy starszej córze pamiętam ze nagrałam 1 urodziny i skończyła sie pamięć w kamerze. Równo na roczek. :-) Wyszło mi 6h filmu. Najlepsze było dzień przed narodzinami. W brzuszku była impreza CÓRECZKO PROSZE WYJDŹ JUŻ Z TEGO BRZUSZKA. Następne ujęcie dzień później. Mała różowa mordeczka zawinięta w tetre :-)
 
PHELANIA u nas impreza roczkowa już w następną niedzielę.
Robię sałatke, tort, sernik i może jabłecznik, na ciepło skrzydełka w panierce z płatków oraz pierś śmażona do tego sosik czosnkowy, i dla dzieciaczków jak będa chciały podam rosołek.
No i do całego menu jakieś chrupki, orzeszki itp.
 
Ja też juz obmyśliłam impreze, u nas bedzie podzielona na 2 tury,-1 grudnia-bedą chrześni z rodzinami i dziećmy, rodzice z obu stron no i my czyli razem 12 dorosłych plus Ola, a na drugi dzień też 12 osób i Ola ale juz dalszej rodziny,nie dam rady zmieścić na raz 24 osoby, bedzie tort, 2 placki, jeden sernik to teściowa upiecze, jakiś jabłecznik albo coś innego to moja mama upiecze, lody z bananami na ciepło, owoce, a na zakąske jakieś małe tartinki, śliwki owiniete boczkiem i tak jak u Ciebie dorotar, piers kurczaka pieczona w płatkach, sałatka i czos czosnkowy, mysle że wystarczy, a i wklejam link z inspiracjai na tort, Galeria tortów dla dzieci | Tort Marzeń
 
Phelania do frytek to udka pieczone. Tez zrobisz w piekarniku wiec roboty duzo nie bedzie :)

Aga ale torty! Zapisze sobie strone w zakladkach, moze moj M znajdzie jakąś inspiracje tam dla swojego tortu :-)
 
reklama
Phelania proponuję zrobić szaszłyki drobiowe i wieprzowe(łopatka)
*drobiowe (pierś,brzoskwinia,pierś,brzoskwinia)
*wiperzowe (mieso,boczek,cebula.papryka.pieczarka i jeszcze raz to samo ;0 )

a z dodatków
*ryz równiez dzien wczesniej ugotowac,cebulkę w kosteczke podsmażyc dodać koncentrat pomidorowy wymieszac i już,
*sos czosnkowy(również dzien wczesniej)
*pieczywko czosnkowe z piekarnika(ja kupuje w biedronce bagietki z masłem czosnkowym,kroje na kawałki do pieca i rewela)
*sałatka ( sałata pomidor ogórek cebula i ser feta posypać oregano)
*brokuły,jajko,pomidor(osobno sos czankowy do tego:)


Teraz tez tak będe robić:)


Mu bedziemy robic rzeczy bardzo łatwe do wykonani i takie które mozna robić przed dzień;)
Trochę się pracowało w gastronomi to zna się sztuczki ;) :p heheh



Pytać jak co:)
 
Do góry