reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

uprawnienia rodziców po poronieniu/ urodzeniu martwego dziecka

Jolcia, Zajaczek dobrze mowi, nie ma reguly. A formalnosciami sie nie przejmuj i smialo rejestruj Malenstwo. A juz na pewno nie przejmuj sie urzedasami. To ich praca i nie maja prawa dopytywac sie dlaczego tak szybko.

Trzymajcie sie Laseczki
 
reklama
dziękuję wam bardzo dziewczyny .napisałam podanie do ordynatora z prośbą o wystawienie owego zaświadczenia urodzenia martwego dziecka , ale czekam jeszcze na odpowiedz ze szpitala .
 
witajcie Kochane... ja dzisiaj tylko na chwilkę, jeszcze raz podziękować Wam za wsparcie i bardzo przydatne informacje...
Wczoraj zarejestrowaliśmy Angelikę w USC... Teraz jest mi dużo lżej, bo już nie miałam nadziei , że po 8 miesiącach można cokolwiek zrobić... a nasz Aniołek już nie jest NN tylko ma imię i nazwisko !!!!
Trzymajcie się....
 
Witajcie Kochane :)
Pisze do Was w nietypowej sprawie... a mianowicie: w ostatnich dniach napisała do mnie Pani Dobromiła Lis z programu "Pytanie na śniadanie"
(TVP 2 ). W czwartek ma być program o poronieniu - urodzeniu martwego dziecka ( godz. 10:20). Szukają osób z okolicy Warszawy, które w programie porozmawiają o tragicznych dla nas przeżyciach. Z tego co wiem będzie też psycholog i lekarz ginekolog. Ja niestety nie mam możliwości wystąpić ze względu, że mieszkam w Tychach.
Jeśli któraś z Was byłaby zainteresowana takim wywiadem proszę o kontakt e-mail Dobromila.Lis@tvp.pl a Pani Dobromiła Lis na pewno się z Wami skontaktuje
(polecam zostawienie numeru kontaktowego, wtedy będzie łatwiejszy kontakt. A sama rozmowa telefoniczna nie zobowiązuje do udziału w programie)
Wiecie jaki to Ważny temat, i jak może taka rozmowa pomóc setką a nawet tysiącom kobiet które się znajdą w takiej sytuacji. Mało która z Nas w momencie tragedii znała swoje prawa... A przez to, że nie byłyśmy wielu rzeczy świadome Nasze cierpienie było i jest jeszcze większe...
Zastanówcie się na tym proszę ... Wiem, że taka rozmowa będzie trudna i bolesna, ale jaka ważna.
Trzymajcie się
I walczcie o Wasze Maleńkie Aniołki...
Buziaczki
Pozdrawiam Ula z Aniołkiem Angeliką
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny bardzo dziękuję Wam za ten wątek, dzięki niemu wiedziałam co zrobić po wyjściu ze szpitala, do czego mam prawo i co gdzie załatwić.:-)

Franuś jest już zarejstrowany w urzędzie, a ja ze szpitala dostałam póki co 2 tygodnie zwolnienia. Ponieważ chcę wykorzystać przysługujący mi urlop macierzyński w wymiarze 8tygodni, stąd moje pytanie: czy jest on liczony od daty zgonu, który jest na skróconym akcie urodzenia (tak twoerdzi kadrowa w mojej firmie), czy jest on liczony od daty zakończenia zwolnienia lekarskiego, czyli w moim przypadku 25.11 - pomóżcie!
Wiem, że na Was mogę liczyć.
 
Światełko dla Franeczka.
Twój urlop kochana będzie liczony od daty zgonu-zabiegu.W momencie złożenia wniosku o urlop macierzyński Twoje zwolnienie automatycznie będzie anulowane.


 
Ostatnia edycja:
Ja ja k poroniłąm pierwsze dziecko to nawet nie wiedziałam że można je zgłosić, było to poronienie wywoływane farmakologicznie po obumarciu ciąż w 9 tyg. drugie poronienie było naturalne w 6 tyg. i nie zgłaszałam tego bo jedynym dowodem na to że byłam w ciąż był pozytywny test.
 
Witam jestem nowy na forum ale chciałem sie z wami podzieli nasza historia.
Zona w sobotę miała wywolywane poronienie i byla lyzeczkowana poniewaz w 7 tygodniu ciazy ciaza obumarla.
Dzisiaj chciala zalatwic wszystkie papiery w zwiazku z rejestracja dziecka w USC ale niestety w szpitalu nie wydali nam zaswiadzenia do USC twierdzac ze jak chcemy to dadza nam sloik z zarodkiem i mozemy sobie wykonac badania w celu uzyskania plci dziecka.
Bylismy z zona w kancelarii szpitala i tam rowniez nas zbyli mowiac ze nie ma czego takiego jak "uprawdopodobnienie plci dziecka".
Napisalismy wiec pismo do Dyrektora szpitala i jutro mamy miec znim spotkanie.
Czy mozecie podac dokladnie na jakie artykuly mozemy sie powolac w walce o nasze prawa?
Oni przedstawili nam jakis wycinek artykulu z 2010 roku w ktorym nie ma mowy o uprawdopodobnieniu plci.
Pomocy

W szpitalu powolywali sie na ten dokument http://www.bpp.gov.pl/dok/wystapienia/ZPR-052-64-2-MS-10-14.07.10.pdf
 
Ostatnia edycja:
zelii niestety nie wiem jaki to dokładnie przepis. Z tego co się orientuje to płeć powinni wpisać zgodnie z Waszym życzeniem i nie trzeba robić żadnych badań. Wiem natomiast, że dziecko można zarejestrować w USC bez względu na wiek ciąży i szpital nie może odmówić wam wydania potrzebnych do tego dokumentów. A to, że nie chcą Wam wydać dokumentów wynika tylko i wyłącznie z lenistwa i złej woli urzędników :no:

Przeszukaj net lub poprzednie strony forum-napewno coś znajdziesz.

Może tu coś znajdziesz.
Pochówek dzieci martwo urodzonych - Zasiłek pogrzebowy - Zasiłki - Wieszjak.pl

Trzymajcie się dzielnie. Światełko dla Waszego Aniołka (*)
 
Ostatnia edycja:
reklama
No więc sprawa jest bardziej skomplikowana. Dzwoniliśmy do Rzecznika Praw Pacjenta i nawet tam do konca nie wiedzieli jak nam pomoc. Nie ma w tej chwili ustawy nakazujacej szpitalowi wpisania plci dziecka w zaswiadczeniu o urodzeniu martwego dziecka. Jest to tylko i wylacznie dobra wola szpitala i jak sie upra to trzeba zbadac plod genetycznie za co oczywiscie placa rodzice.
W urzedzie mozna zarejestrowac dziecko bez wzgledu na wiek plodu ale musi byc podana plec dziecka.
jutro udajemy sie ponownie do szpitala w celu spotkania sie z dyrektorem i zobaczymy jak pojdzie
 
Do góry