reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

uprawnienia rodziców po poronieniu/ urodzeniu martwego dziecka

Witaj
Jeśli przejrzysz wątek znajdziesz wzór pisma do szpitala z prośbą o wydanie zgłoszenia.
Nie jest za późno i nie mają prawa nie wydać dokumentu.
Pytanie czy masz siłę walczyć musisz zadać sobie sama.
 
reklama
Tylko teraz się zorientowałam że nie wpisałam daty zabiegu na piśmie do szpitala i ciekawe czy nie będą mi robić problemów z tego powodu?!?
 
Mar.pl nam się udało! Dostaliśmy wszystkie dokumenty, chociaż dopiero po interwencji u ordynatora. U mnie również nie było już ciałka dziecka, ale wzwiązku z tym iż na czterech USG ciąża była widoczna ordynator przyznał nam rację że byłam w ciązy. Śmieszne prawda a dla nas tragiczne że trzeba udowodnić że poroniło się dziecko aby otrzymać dokumenty. Mąż uparł się na tyle że powiedział panu doktorowi że nie wyjdzie ze szpitala dokóki nie dostanie papierów, siedzieliśmy na oddziale ponad 5 godzin aż wkońcu doszło do konfrontacji lekarza z ordynatorem i skończyło się na naszej racji.
Powodzenia i wytrwałosci w walce.
 
Witajcie.

Ja pisze w sprawie dziewczyny mojego brata.
Wczoraj miala zabieg(9 tc).Lekarz powiedzial,ze nie slyszal o 8 tygodniach urlopu macierzynskiego i ze nic jej nie da...
Mam pytanie do Agatki bo ona sie zna na tych sprawach.
Co trzeba zawrzec w liscie do szpitala aby uzyskac stosowny dokument?
 
nessy! czy lekarz wpisał Wam płeć? Bo bez tego nie dostaniecie aktu urodzenia. W odpowiedzi na moje podanie do szpitala z prośbą o zgłoszenie urodzenia dziecka martwego lekarz wypisał takie zaświadczenie, ale bez płci, nie chciał jej wpisać korzystając z możliwości "uprawdopodobnienia płci". Dlatego aktu urodzenia nie dostałam, a co za tym idzie wsz. świadczeń, które na podstawie aktu by mi przysługiwały:((((((((((((((((((
 
Ostatnia edycja:
Nessy, u nas było gorzej bo ani lekarz ani ordynator nie chcieli nam wypisać tego zaświadczenia (jakby coś na tym tracili :/).
Napisz czy odebrałaś już akt urodzenia a ja dam znać jak odpowiedzą nam na pismo, a teraz czekam...
 
Ze względu na to ze większość mam ma problem z "uprawdopodobnieniem płci" podaję podstawę prawną Pisemne zgłoszenia urodzenia dziecka w razie poronienia - Portal prawników: Pozwy, wzory pism i porady prawne

Podkreślić również należy, iż rzeczona kwestia była przedmiotem oficjalnego stanowiska Ministerstwa Zdrowia wyrażona przez Departament Prawny (pisma z dnia 8 czerwca br. znak.: MZ-PR-024-6271-2/IT/06) zgodnie, z którym „brak jest podstaw prawnych do odmowy wypełnienia pisemnego zgłoszenia dziecka".
Jednocześnie, Biuro Praw Pacjenta przy Ministrze Zdrowia wystosowało pytanie do Departamentu Organizacji Ochrony Zdrowia Ministerstwa Zdrowia o kwestie sposobu wypełniania rzeczonego dokumentu w sytuacji, gdy są obiektywne trudności z ustaleniem płci. W odpowiedzi otrzymaliśmy informacje, iż w takich sytuacjach dopuszczalne jest stosowanie „uprawdopodobnienie płci".
Zastosowanie takiej metody wydaje się jedynym możliwym sposobem rozwiązania przedmiotowej kwestii szczególnie w kontekście legalnej definicji zwłok ludzkich zgodnie, z którą za zwłoki uważa się ciała osób zmarłych i dzieci martwo urodzonych, bez względu na czas trwania ciąży (§ 2 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2001 roku w sprawie postępowania ze zwłokami i szczątkami ludzkimi Dz. U. z 2001 r. Nr 153, póz. 1783 z zm.).

jest to powtórzenie tego co znajduje się na pierwszej stronie wątku.
 
reklama
Dziewczyny mam pytanko.

Ile wolnych dni przysługuje mi gdy moja ciąża okazała się być pustym pęcherzykiem ciążowym? Czy któraś miała taki przypadek?
Wiadomo, że wtedy szpital będzie się bronić, że to nie było urodzenie martwego dziecka o domniemanej płci nie wspomnę.
Pozdrawiam
 
Do góry