reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Umiejętności naszych pociech :)

Alex ledwo zaczal sie obracac z brzucha na plecy a od wczoraj juz tez w druga strone...czekal,czekal a teraz co dzien cos wymysla i mnie zaskakuje;-)
 
reklama
A my mamy dziś swój pierwszy, samodzielny przewrót z brzuszka na plecki!!!!:-)
...bo na brzuch to już dawno ale w tą stronę jakoś nie szło... i dziś zostawiłam małego na materacyku na podłodze i poszłam do pokoju obok po czystą pieluchę, wracam a on na pleckach!!!!
Normalnie gybym nie była sama w domu to pomyślałabym , że ktoś mu pomógł!!!! No to niedobra mama znów dziecko na brzuch;-) a on się posiłował i myk na plecki:-D:-D
 
A u nas po długiej nieobecności wróciło motorkowanie, dzisiaj pierwszy raz Miki spróbował palucha u stopy i rano powiedział do taty "jeziu", przewrotki w dwie strony są na porządku dziennym od dłuższego czasu, tak samo przemieszczanie się jak dżdżownica, śmiechy w głos i wariowanie po całym łóżeczku, miałam dodatkowy ochraniacz więc zamontowałam go z drugiej strony, ale okazało się że wpycha stopy między ochraniacz a ramę łóżeczka.
Gdzieś wyczytałam że dziecko w tym wieku, posadzone powinno utrzymać się samodzielnie przez 2-3 sek, Miki od razu przewala się na plecy albo do przodu. I dopiero dzisiaj podniósł głowę ok 5 cm, leżąc na płasko, czy wasze dzieciaczki podnoszą głowę leżąc na płasko na plecach, bo nie wiem czy nie powinien robić tego już dawno.
 
Wiw gratki!
Asiax pięknie Miki sobie radzi....
U nas C podnosi na płasko i na plecach jak leży tą główkę, ale nie turla się jak Miki!!!

I u nas też już jakiś czas: szczypanie, ciągnięcie za włosy, kwiki, chichranie i uwaga - głaskanie rodzica po brodzie....

e: i gratki dla wszystkich zdolniachów....
i dopiero teraz doczytałam co Michasia wykombinowała - ma laska zdolności i pomysła!!!!
 
Ostatnia edycja:
Agagsm, ja wiedziałam kogo wybierałam na synową. Zuch dziewczyna! Chyba czas poziom łóżeczka obniżyć Twojej kombinatorce. Pewnie będzie szybko chodzić.
 
Ja mam dosyć problemową nową umiejętność:-( Moje dziecię podczas snu obraca sie na brzuch. Wczoraj ją dorwałam jak leżała centralnie na buzi:szok: Panika of kors natychmiast. A dzisiaj już chyba piąty raz ją obracam a ona dalej się turla na brzuchol. Jakaś rada?
 
Ja mam dosyć problemową nową umiejętność:-( Moje dziecię podczas snu obraca sie na brzuch. Wczoraj ją dorwałam jak leżała centralnie na buzi:szok: Panika of kors natychmiast. A dzisiaj już chyba piąty raz ją obracam a ona dalej się turla na brzuchol. Jakaś rada?

Zostawic ja w spokoju, nic jej nie będzie ;) Oczywiście mam nadzieje, że nie masz dla niej poduchy. Mądra Bunia!
 
Mój teść ponoć już jako 7-dniowy szkrab ubzdurał sobie spanie na brzuchu i za chiny nie było innego spania. Żyje i ma się dobrze, czego dowodem jest trójka dzieci i wnusia sztuk jeden :-D
 
Morka - jak lubi to niech śpi na brzuchu - mojej tez się zdarza - wolę jak tego nie robi, ale już na tyle duże są, że sobie z odwracaniem główki poradzą, więc chyba nie ma sie czym martwić!
 
reklama
Ja mam dosyć problemową nową umiejętność:-( Moje dziecię podczas snu obraca sie na brzuch. Wczoraj ją dorwałam jak leżała centralnie na buzi:szok: Panika of kors natychmiast. A dzisiaj już chyba piąty raz ją obracam a ona dalej się turla na brzuchol. Jakaś rada?


Morka ja na początku też się trochę cykałam ale zdałam sobie sprawę że to już nie są małe bezradne niemowlaczki - swoje dziecię umie już podnieść głowę, przesunąć się, zaalarmować więc spokojnie nic się nie dzieje.
 
Do góry