reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

U lekarza - choroby, szczepienia itd. - wszystko o zdrowiu naszych maluszkow

Dorota- to super że z Mikim juz wszystko w porzadku, jak mamusia masuje to na pewno mu sie podoba:tak:
Dominique- gratulacje dla Pszczoły za wygrana walke z grzybem:tak:
Sandra- ja sie nie znam na alergiach ale mam nadzieje ze Sarce szybko minie:tak:
Silunia- a mi jednak na alergie to nie wyglada...na pewno Zuzu dostanie jakiś specyfik i wszystko szybko minie:tak:

my juz po szczepieniu, Ami bardzo dzielnie zniosła a mnie tak podqrwiła dr że och:wściekła/y: pytałam o pneumo a ta mi że jak zaszczepie po 2 roku zycia to taniej wyjdzie ...mowie ze chcemy wrócic na basen i bedzie wieksze ryzyko a ta dalej sie upiera ze po 2 roku...pokazuje nózki ...ta nic nie widzi niepokojacego :baffled:...no szlak by trafił...zmieniamy pediatre:crazy:
a teraz mi powiedzcie czy ja mogę wziąść karte z przychodni??bo patrzyłam na książeczke a tam prawie wpisów nie ma:szok:nie ma że były problemy z niska hemoglobina...nic...ani wagi ...jedyne co to wpisy szczepien i to wszystko:angry::angry::angry:
szkoda mi tylko przychodni bo sa bardzo fajne pielegniarki no ale pediatra ważniejszy...
a mze moge zrobić kopie karty?? sama nie wiem:baffled:
 
reklama
Mada, wydaje mi sie, ze mozesz zabrac karte, skoro sie wypisujesz od nich, to zabierasz co Twoje;-)
Dorota, fajnie,ze to nic powaznego z Mikim, jak masz skeirowanie do neurologa to wykorzystaj je, bedziesz wowczas na 100% pewno, bo jak widac na przykladzie mady sa lekarze i lekarze
Silunia, Sandra, oby wysypki minela, a wy znalazly ich przyczyne:tak:
 
Mada jak zmieniasz lekarz to oni sami wysyłają kartę, ty musisz jedynie wybrać kartę szczepień.

Redaktorka dr. Trusewicz (ten ortopeda) to naprawdę dobry lekarz zasięgnęłam o nim opinię wszędzie gdzie się dało i żadnego złego słowa.... a zresztą jak się płaci 100zł za wizytę to raczej trzeba się spodziewać fachowca. Z nóżkami Mikiego naprawdę już jest OK, a gdyby coś się działo to skierowanie jest ważne rok można jeszcze skorzystać. Ja na razie jestem spokojna w 100%.
 
oj Dorota świetne wieści!! dobrze, że byłaś u tego ortopedy, zaraz pewnie lżej na sercu:-)
mada kartę muszą Ci wydać, może tylko do skserowania, ale maja taki obowiązek, bo czy wysyłają do innej poradni to nie wiem, ale pewnie Ci wszystko pielęgniarki powiedzą:tak:
 
Oliwka wczoraj otrzymała szczepienie. Dziś całe ramię jest twarde i zaczerwienione, do tego na ciele pojawiły sie krosteczki, bardzo drobne i również twarde, niewiem czy mam się niepokoić czy jeszcze dzień zaczekać. Czy Wam też coś takiego się zdażało?
 
Dorota, ciesze sie, ze Miki juz ok - dobrze, ze poszliscie do tego ortopedy - przynajmniej sie uspokoilas :tak:

Silunia, oby wysypka Zuzu zeszla! Kurcze, przeciez ona zadnych problemow z alergiami nie miala :baffled:

Bedytko, wlasnie zmienilam inne kosmetyki na serie Emolium, bo to dla alergikow i atopowcow :-)

Mada, zmieniaj pediatre! I to jak najszybciej! A karta autoatycznie powinna przejsc do nowego osrodka.

Majka, nie wiem co Ci doradzic, bo my jeszcze tego szczepienia nie zaliczylysmy. Moze sprobuj podac rano i wieczorem po 2.5ml calcium, jezeli to jakas reakcja uczuleniowa :baffled:

A u nas odpukac poprawa wygladu skory :-) Odstawilam zupelnie masci ze sterydami i juz 3 dni lecimy tylko na serii Emolium plus Alantan Plus masc do pupy i skora jest duzo gladsza i nie ma tych ognisk zapalnych na plecach (tylko delikatne, prawie niewidoczne krosteczki) :-) A diety w ogole jej nie zmienialam, tylko dostawilam wszystkie inne kosmetyki - plyny do kapieli, szampon itd.
 
Mada, teoretycznie lekarz powinien Ci wydac karte Ami. Ale wiem, ze w praktyce lekarze czesto robia problemy. Musisz byc stanowcza. Najwyzej napiszesz podanie i pojdzie odgornie.

A co do wpisow w ksiazeczce, to kiedys jedna dziewczyna na forum (nie pamietam niesteyt kto) pisala, ze za kazdym razem, jak jest u lekarza, to prosi, zeby napisal pare slow i postawil pieczatke (jakie zalecenia, jaki stan zdrowi dziecka itp.). Maja juz przez to druga ksiazeczke, ale zawsze jest czarno na bialym, co sie dzialo.

Dorota, dobrze, ze trafilas na fachowca!

Sandra, a probowalas kosmetykow Pharmaceris (seria dla dzieci) do skory suchej i atopowej? Nam sluza. Chociaz ostatnio Piotrka znowu bardzo wysypalo i wysuszylo.

Majka, ja bym odczekala jeden dzien. A goraczkuje do tego Oliwka? Moze tylko zadzwon do przychodni?

Silunia, u Zuzu to chyba dopiero tak po przeprowadzce, co? Moze "nowosc" (jakies farby czy cos) jej nie sluzy?

Teraz gdzie sie nie spojrzy, to jakies alergie. :-( I nie wiadomo jak je leczyc...
 
wiecie tez sie nad tym zastanawialam, ze to moze farby itd.....ale tu jakby cos takiego okazalo sie , ze dali nam na sciany, bez jakis atestow czy cos to bula ogromne kary pieniezne i grozi im nawet wiezienie ....wiec nie sadze, pozatym mielismy naprawde dobrych fachowcow
ale zauwazylam, ze odkad nie daje malej jajek to ta wysypka taka troszke bledsza
czy dziecko dopiero teraz moze sie na nie uczulic??????
 
Silunia, niestety moze... :-( Moja babcie (pisalam juz to kiedys) alergia dopadla przed 80 urodzinami...
A te farby nie musza byc z zalozenia szkodliwe. Z alergiami to bardzo indywidualne... Moze to jakis nowy detergent?
 
reklama
mada- jeśli pójdziesz do innnej przychodni zapisać ami, to kartę z tamtego ośrodka sami prześłą... jedynie tylko o karte szczepień musisz się upomnieć...

dorota- super, że z mikim wszystko ok!!!

siluniu- to wstrzymaj się jeszcze kilka dni z tymi jajaki... jeśli wysypka zniknie, bedziesz miała pewność, co zuzu uczuliło...
 
Do góry