reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

U lekarza - choroby, szczepienia itd. - wszystko o zdrowiu naszych maluszkow

i po chorobie, byłam jeszcze dzisiaj z Alą na kontroli, wszystko czyste, węzły jeszcze troszkę powiększone, chrypka ma schodzić pomału... na chrypkę syrop prawoślazowy, zyrtec dalej, i kuracja z esberitoxu, 3 razy dziennie po 10 kropli, a potem jak się przypomni:-p od dzisiaj już wychodzimy na dwór, obojętne jaka pogoda:tak:
 
reklama
i po chorobie, byłam jeszcze dzisiaj z Alą na kontroli, wszystko czyste, węzły jeszcze troszkę powiększone, chrypka ma schodzić pomału... na chrypkę syrop prawoślazowy, zyrtec dalej, i kuracja z esberitoxu, 3 razy dziennie po 10 kropli, a potem jak się przypomni:-p od dzisiaj już wychodzimy na dwór, obojętne jaka pogoda:tak:
To super :tak::-):tak: Pewnie Alutka steskniona za swiezym powietrzem ;-)
My na kontrole w poniedzialek sie wybieramy :tak: Musze sie naszej pediatry o ten Esberitox zapytac - moze i na Sare by zadzialal :-)
 
a ja nie wiem na co zaszczepic mała zanim pójdzie do przedszkola:baffled:
na pewno na meninokoki bo na pneumo juz była
a co z odra i ospa ?? szczepic czy nie?? pediatry nawet nie pytam bo juz straciłam wiare w sens rad lekarzy:no:
ten esberitox tez chyba działa patrzac na choroby Alutki- Bedyta a jak sie go dawkuje?? to jest jedna porcja czy jakieś kropelki czy co??
 
Ja na pewno bede szczepc na pneumo i meningokoki - nie chcialam ale po ostatniej akcji mojej bratanicy to stwierdzilam, ze chromole.
Co do ospy to na pewno nie bede szczepic - po co skoro wlasnie mamy ospe ;-) zreszta w tym wieku to niegrozne :-) Odre chyba tez sobie daruje.
 
Karoo, a tak w ogole to jak Twoja bratanica? Wszystko ok?

Ja Sare na menigokoki na pewno bede szczepic teraz na wiosne, bo na pneumokoki byla juz szczepiona.

Zastanawiam sie nad ospa, ale sama nie wiem. No i nad grypa, ale czy jest sens skoro non stop sa jakies inne zmutowane odmiany :baffled::confused:

Ja podaje Sarze Rutinacee Junior i Multi Sanostol tak na wzmocnienie po chorobie ;-)
 
też coś szczepić będziemy na wiosnę, ale nie ospy i grypy, raczej na kleszcze i pneumo...
esberitox profilaktycznie 10 kropli na czczo, a teraz mamy kurację: przez 2 tygodnie po 10 kropli 3 razy dziennie:tak:
 
Bedyta- na kleszcze to ciut za późno , bo to nie jedna dawka,powinno sie zacząć na jesień i kolejny sezon powinien byc bezpieczny(tak mi powiedziała pediatra ale wiadomo jak ja mam z pediatrami:baffled:),może po pierwszej dawce dziecko juz jest bezpieczne:sorry2:, ja też miałam szczepić na kleszcze ale całkiem zapomniałam:zawstydzona/y:a przez jaki czas ten esberitox sie podaje?/
my musimy zaczac szczepic , już, bo inaczej do września sie w czasie nie wyrobimy , bo to przecież 2misiace przrwy musi byc miedzy szczepionkami:baffled:
 
mada minimum miesiąc na esberitoxie, a najlepiej ze 3:tak: mówisz że na kleszcze już późno? zobaczymy co powie nasz padiatra:tak:
 
Bedytko, nie wiem czy pytalam juz czy nie :sorry2:Ten esberitox to na recepte czy bez?

Co do szczepienia na kleszcze to przeciw czemu jest? Boreliozie??
Bo szczerze nawet sie nie zastanawialam nad taka szczepionka :sorry2:

Mada, miedzy jakimi szczepieniami musza byc 2 miesiace przerwy?
 
reklama
[FONT=Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif]sprostowanie co do kleszczy:-p[/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif]Szczepienie przeciwko kleszczowemu zapaleniu mózgu [/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif]Ponieważ pełne szczepienie obejmuje 3 dawki - 0 (dzień podania pierwszej dawki), po 2-3 miesiącach i ostatnia po następnych 9-12 - powinno się je rozpocząć na kilka miesięcy przed sezonem wiosenno-letnim. Jeśli szczepienia podstawowe zaczynamy latem, to zaleca się podanie dawki drugiej już po 14 dniach od dawki pierwszej. Nie jest to jednak ochrona raz na całe życie - niezbędne są dawki przypominające, co 3 lata. Jednak już po podaniu drugiej dawki organizm może się skutecznie bronić przed atakiem wirusa kleszczowego zapalenia mózgu. Szczepionka powinna być stosowana pod nadzorem lekarza, który powinien poinformować o możliwości wystąpienia działań niepożądanych.
[/FONT][FONT=Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif]Profilaktyka przeciw boreliozie [/FONT] [FONT=Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif]Niestety dostępną profilaktyką są głównie osłony ubraniowe i środki owadobójcze. Nie można zastosować medycznej profilaktyki, gdyż nie wynaleziono dotąd szczepionki przeciw boreliozie.[/FONT]

[FONT=Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif][/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif]Sandra z tego co pamietam to między jakimikolwiek szczepieniami powinna byc min. 6tygodniowa przerwa, chyba ze mi sie cos popaprało ale raczej nie . esbetitox z tego co pamietam to na recepte jest:tak:
[/FONT]
 
Do góry