reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trzylatek nie mówi:(

witam ,to znowu ja.wczoraj bylismy na wizycie u psychologa(pani psycholog bardzo mila)bedziemy chodzic do niej co 2 tygodnie i rownoczesnie do logopedy.stwierdzila ze maly nie mowi troche z naszej winy bo za niego robimy prawie wszystko i jestesmy na jego zawolanie tzn.on sie nie stara bo po co skoro mama go rozumie bez slow?!a wieczorem bylismy na badaniu EEG przez sen zostalo nam tylko ABR przez sen no i wizyta u neurologa wtedy dowiemy sie czy cos malemu dolega?.a za 2 tygodnie Dawid idzie do przedszkola.pozdrawiam.trzymajcie kciuki.

oczywiście życzę powodzenia!!! dajci znać co i jak... ja też napiszę.
 
reklama
witam ponownie.napewno dam znac jak bedziemy po wizycie u neurologa:tak:jutro jedziemy na badanie ABR i DP przez sen.jestem ciekawa jak maly to zniesie bo bedziemy musieli mu podac doodbytniczo lek po ktorym zasnie,pewnie caly dzien przespi albo bedzie obojetny.no trudno jak trzeba to trzeba!mam prośbę edzia83 daj namiary na nk bedzie nam swobodniej rozmawiac:zawstydzona/y:jesli chcesz oczywiscie.
 
to życzę powodzenia na badaniu! a my juz po wizycie i szczerze mówiąc podłamana jestem:-(... Była ta psycholożka co pisałam wcześniej i tak jak poprzednio stwierdziła że mały ma opóźnienie w rozwoju emocjonalnym. że zachowuje się raczej jak trzy, a nie czterolatek:zawstydzona/y:. Ale jeszcze nie wiem czy się kwalifikuje na terapię, bo dopiero mają jutro lub pojutrze do nas dzwonić. Jako tako źle z nim nie jest, powiedziała że jest za bardzo związany ze mną i mamy go posłać do przedszkola, nawet od jutra jeśli będzie taka możliwość! Ta, tylko gdzie mnie teraz przyjmą we wrześniu?:wściekła/y: spróbujemy ale wątpię... ech... tego się właśnie obawiałam:-(.
 
Moj wujek przemowil dopiero w wieku lat 6 i to od razu pelnymi zdaniami, a teraz w wieku lat 40 nie siedzi cicho nawet przez pare minut i rodzina sie smieje ze musi nadrobic:))
 
edzia-nie zalamuj sie wiem ze to tak latwo sie mowi bo ja sama bylam zalamana oj i duzo czasu potrzebowalam na oswojenie sie z tym ze Arus jest inny! Rowniez chodzimy do takiego osrodka i to ze dziecko tam chodzi nie oznacza ze jest gorsze inne-Arus bardzo lubi tam chodzic mamy zajecia z logopeda, psychologiem, pedagogiem i dodatkowo zajecia SI gdyz jest troszke nadwrazliwy! Mial tam robiony test i wynik pokazal ze funkcjonuje jak zdrowy 4-latek jeszcze mowa jest troche znieksztalcona ale nasz roczna (jak narazie) praca dala efekty bo rowniez byl na nizszym poziomie. Jesli chodzi o przedszkole to fakt problem jest zeby zalatwic we wrzesniu przedszkole ale my w zeszlym roku zalatwilismy w sierpniu a znajoma rowniez we wrzesniu gdyz mamy na pismie ze potrzebne jest ksztalcenie przedszkolne podpisane przez psychologa i logopede wiec jesli takie piemko zalatwisz to w jakims przedszkolu musza Cie przyjac (dziecko) a przynajmniej u nas tak jest.
Obecnie nam juz zmienili na grupe integracyjna bo w zeszlym roku mial gr specjalna.
O znalazlam to orzeczenie:
jest to orzeczenie o potrzebie ksztalcenia specjalnego wydawane przez zespol orzekajacy poradni psychologiczno-pedagogicznej
jest wypisany sklad zespolu orzekajacego pozniej dane dziecka i z uwagi na: (my mamy calosciowe zaburzenie rozwoju-autyzm dzieciecy, a Wam wpisza co trzeba.
Nastepnie jest diagnoza co konkternie dziecku jest jak sie zachowuje itd i ZALECENIE-Zespol orzekajacy zaleca zastosowac wobec dziecka ksztalcenie specjalne w przedszkolnym oddziale integracyjnym!
Jeszcze tam troche wiecej pisze ale mniej wiecej tak to wyglada i kurcze no powinni przyjac dziecko!!! Bedzie dobrze zobaczysz praca z dzieckiem Twoja i specjalistow wyjdzie mu na dobre zobaczysz dobrze ze to teraz wyszlo a nie pozniej bo im wczesniej z dzieckiem zaczbie sie odpowiednio pracowac tym lepiej zobaczysz!
3maj sie
 
kasik25 dzięki za pocieszenie:blink:. dzisiaj dzwonili z tego ośrodka ze mamy we wtorek pierwsze zajęcia. Pawełek będzie miał zajęcia z psychologiem, logopedą i neurologiem. niestety nie dowiedziałam się niczego więcej, nawet ile to potrwa! dzwoniła pani z recepcji tak ze nawet nie wie czy coś stwierdzili... musze dopytac we wtorek co w takim razie jest na rzeczy i jakie rokowania. przyznam ze się martwię i czuję się winna:-(. pewnie mu za mało uwagi poswięcałam... nie myslcie ze sie uzalam, czy coś! poprostu jestem realistką. proszę Boga tylko żeby ta terapia wszystko mu wyrównała i żeby już było ok...
co do przedszkola to sama nie wiem... powiem szczerze że się waham. jak sobie przypomnę co było rok temu to mnie ciarki po plecach przechodzą...
 
Ostatnia edycja:
hej
Moj Daniel w listopadzie konczy 3 lata. ale gada juz porzadnie:dry:
Oj dziewczyny współczuje wam tych problemów z tym ze dzieciaczki nie mowia... moje juz majac 1,5 roku zaczynaly ładnie gadac... a teraz to marze czasami o tym by juz tyle nie mówili...:dry: :-D
Moj Daniel to nawet z Hanią piosenke o ogórku spiewa:-) ehhh
Zycze powodzenia kochane !:*
 
hej
Moj Daniel w listopadzie konczy 3 lata. ale gada juz porzadnie:dry:
Oj dziewczyny współczuje wam tych problemów z tym ze dzieciaczki nie mowia... moje juz majac 1,5 roku zaczynaly ładnie gadac... a teraz to marze czasami o tym by juz tyle nie mówili...:dry: :-D
Moj Daniel to nawet z Hanią piosenke o ogórku spiewa:-) ehhh
Zycze powodzenia kochane !:*

...powiem Ci że mnie nie pocieszyłaś:sorry2:
 
To pociesze cie tym ze mojej sąsiadki syn w maju skonczyl 4 lata i prawie nic nie mowi.... i oni nic z tym nie robią...;] takze widzisz...
Bedzie dobrze:-)
Akurat moje dzieciaki po mnie maja gadane, ja juz majac rok i 3mies spiewalam piosenke;] heh
 
reklama
edzia-nie ma za co! Nam nie mial kto podpowiedziec co i jak robic gdzie isc itd! I nie obwiniaj sie chociaz to tez rozumie bo tez sie obwinialam :-(to chyba normalan reakcja!
Jakie sa rokowania i jak dlugo to potrwa to nie wyjdzie od razu bo kazdy lekarz sam musi go obejrzec jakies cwiczenia zrobic i po jakims czasie beda widzieli czy sa i jakie postepy itd wiec na poczatek nie oczekuj wielu info bo tego nikt nie wie! Moze ma jakas blokade bo tak tez czesto sie zdaza i jak sie rozkreci to na calego czego Wam zycze z calego serca bo wiem jak to jest!!! Widze ze masz jeszcze coreczke ja mam synka mlodszego o 2 latka od Arka i powiem Ci ze jest swietna terapia dla starszego i mobilizacja do mowienia jeden uczy sie od drugiego wiec jak Wam sie mala rozgada to bedziesz widziala sama :-) Domis nam sie dobrze rozwija (taka mam nadzieje) i serio jest bardzo rozgadany i wypelnil pustke, wygonil przykrosc ktora mialam przy Arku bo zawsze tak bardzo sie czeka na te pierwsze slowa , rozmowy ze swoim dzieckiem tego nie bylo jednak postepy Arka i gadatliwosc Domisia daja mi 100% szczescie i radosc! Wiecej na pw!
Co do postu Elizki to hym zycze powodzenia i oby synkowi nic nie dolegalo (to ze nie mowi dziecko 3.5 letnie nie znaczy ze od razu cos mu musi byc) bo przynajmniej kontrola byla by wskazana no ale kazdy wychowuje swoje dzieci jak chce!
 
Do góry