reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Toruń

Monika, a do jakiej przychodni zapisałaś Ingusie bo u mnie była położna 2 razy raz na 10 minut drugi raz na 10 sekund obiecała, że przyjdzie i już nie przyszła :-)
My należymy na Świętopełka.Co do położnej to u mnie też była tylko 2 razy-raz zobaczyła tylko jak mała wygląda bo akurat spała a drugi raz tylko pogadała ze mną chwilę
feerby-Drożdżal fajny jest,chodził jak były wizyty lek.na obchodzie jak urodziłam
 
Ostatnia edycja:
reklama
Monika to była u nas ta sama położna :-)) a mówiła jakby miała wszystko wyklepane na pamięć.
Drożdżal.......hm znam go ale ja bym do niego nie poszła. Jeżeli zależy Ci tylko na USG to w 3D robią na szerokiej albo w Matopadzie mają takie usg koszt 120 zł wizyta+usg.
 
cześć drogie dziewczyny
wiecie moze ile bierze za wizytę dr. jackowski ginekolog i jak długo trzeba czekać na wizytę do niego..chodzi i głównie oc cenę za samo usg.

Mną się Jackowski opiekował w szpitalu :)
A co do cen itd to nie wiem, bo ja na NFZ chodziłam do gina całą ciążę :)
Na 3D byłam u Migdy - fachowy lekarz - cichy, ale wypatrzy wszystko. Ja płaciłam 250zł za wizytę, badanie i pamiątkę w postaci płyty z nagraniem i zdjęcia :)

Bobomama gratuluję córeczki :)
 
Cześć dziewczyny! Chciałabym się z Wami przywitać - widzę, że już długo i dużo ze sobą dyskutujecie. U mnie różnie bywa z czasem na internet, ale fajnie jest pogadać z innymi mamami z Torunia. Nie jestem w stanie przebrnąć przez wszystkie strony tego forum, więc zacznę od dzisiaj. Pozdrawiam!
 
lil_maja witamy!!
nie przejmuj się my tu wszystkie świeże :-)) ja jestem od czerwca na początku nie mogłam się połapać ale już część osób poznałam osobiście jest lepiej. Fajnie by było jakbyśmy mogły wszystkie się spotkać inaczej jest jak wiemy do kogo piszemy.
Takie moje skromne zdanie ale bardzo dużo osób woli być anonimowych.
Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.
 
mikka2010 ja właśnie też na razie nie mogę się połapać - w sumie to zapisałam się na forum w 2008 roku jak zaszłam w pierwszą ciążę. No i nie mogłam się połapać i zrezygnowałam - nie miałam zbyt łatwego dostępu do komputera i to chyba przeważyło. Teraz zapisałam się do czerwca 2011, bo okres mi się spóźnia (dopiero parę dni co prawda, ale ja raczej miałam szybciej niż później do tej pory) - ale zrobiłam już dwa testy i oba są na NIE. Zgłupiałam. Coś mi mówi, że to jest ciąża. Bo pamiętam jak się czułam za pierwszym razem i mam wrażenie, że teraz jestem bardziej wrażliwa na wszelkie działania w moim brzuszku. No i ten brak @ - chyba, że lada chwila przyjdzie. Fakt też, że w sumie dopiero niedawno zdecydowałam się na drugie dziecko, wcześniej tylko mąż chciał, a ja chciałam bardzo odpocząć. Decyzję podjęłam w sumie już po dniach płodnych - tak mi się przynajmniej wydawało wg mojego skromnego kalendarzyka (obserwacje prowadziłam dopiero od 3 cykli). No więc już sama nie wiem co i jak.....Ehhh, żeby już wiedzieć...

A co do spotkań to myślę, że to jest fajna sprawa, ja wciąż siedzę na wychowawczym, poznałam w tym czasie wiele mam w piaskownicy i to mnie ratuje przed brakiem kontaktu z dorosłymi ludźmi w godzinach kiedy inni pracują. W maju i czerwcu byłam na paru spotkaniach z cyklu "Czas mam" - odbywały się one w CSW w pokoju z kuchnią - organizowała Małgorzata Musiał. Bardzo fajne te spotkania, tylko mój Maciuś strasznie bał się Klauna Koko, który podczas spotkań opiekował się dziećmi. Generalnie uważam, że tego typu spotkania są najlepsze w przypadku mam z dziećmi, bo jeśli chodzi o jakieś spotkania w piaskownicy to wiadomo, że każda mama najchętniej idzie na najbliższy plac zabaw. A teraz zresztą czas na place zabaw nie bardzo...

No nic na razie tyle ode mnie, bo kto przeczyta taki długi post...

POZDRAWIAM!
 
lil_maja aby twoje odczucia się spełniły:-) no ale też to może być wybryk natury. Mamy nadzieję, że wszystko będzie dobrze i zajdziesz w tą swoją upragnioną ciążę. Pisz do nas i zdawaj relacje jak poszło z przeczuciami. Właśnie mi przypomniałaś jak dokładnie ja rok temu miałam taką samą sytuację. Tak chcieliśmy mieć drugie dziecko i nam wyszło bo synuś mi się w czerwcu urodził:-)
A jeśli chodzi o spotkania to też kiedyś się wybierałam do CSW ale jakoś mi nie po drodze zawsze było, koło mojego bloku jest dużo piaskownic ale zero dzieci ostatnio z jedną mamą to się dziwiłyśmy co Ci rodzice robią z tymi dziećmi w domu.Nie chcą wychodzić i zawsze idziemy do dalszych piaskownic posiedzieć, żeby moja córka z dziećmi się pobawiła bo zdziczeje:-) teraz zrobiło się chłodno i w weekend jedziemy przetestować salę zabaw dla dzieci KINDEREK jakaś nowość na Chrobrego.
 
reklama
mikka2010 - no @ nadal nie ma - ewidentnie się spóźnia - a generalnie to ja na około 5 dni przed @ zawsze miałam plamienia (po pierwszej ciąży) - więc to spóźnienie się jeszcze wydłuża o kilka dodatkowych dni. Kupiłam nowy test (inny niż tamte dwa), ale chyba na razie nie będę robić, poczekam jeszcze parę dni i postaram się przestać myśleć o tym i już. W sumie to nie muszę koniecznie już być w tej ciąży, nie staram się nie wiadomo jak długo - po jednym zbliżeniu nie oczekuję, że od razu będzie na TAK. Tylko, że do tej pory naprawdę @ mi się nigdy nie spóźniała - a teraz to już od tygodnia mam pobolewanie brzucha jak na @, tylko zero nawet najmniejszego plamienia. A ja jestem w gorącej wodzie kąpana i już bym chciała wiedzieć :)))

W sumie to długo się zastanawiałam nad najlepszą różnicą wieku i stwierdziłam, że nie ma reguły. No i mam już 32 lata i odkładanie tego w nieskończoność też chyba nie miałoby sensu. Siedzę z Maciusiem od początku w domu, nie mogę znaleźć pracy, a nawet gdybym coś znalazła to musiałabym wynająć opiekunkę - a więc około 800 zł byłoby nie moje. A skoro już w tym domu siedzę, to postanowiłam iść za ciosem - w nadziei, że po drugim dziecku od razu znajdę pracę, Maciuś pójdzie do przedszkola, mama już nie będzie pracować i zajmie się młodszą dzidzią :) Tak sobie patrzę na to przez różowe okulary :)

No a teraz coś co pomoże w niemyśleniu o tym, czy jestem w ciąży: w najbliższym tygodniu odbywać się będzie Tydzień Bliskości - może któraś z Was będzie miała ochotę przyjść. Ja na pewno przyjdę na głośnie czytanie bajek z Mariuszem Lubomskim - najbliższy poniedziałek, CSW (pokój z kuchnią) godz. 10.30. Wstęp wolny bez zapisów. Chętni niech sobie wejdą na stronę rodzinainspiruje.pl - tam szczegółowy program Tygodnia Bliskości.

Oprócz tego otrzymałam inforamcję, że w CSW co 2 tygodnie organizowany będzie seans filmowy dla mam lub tatusiów z dzieckiem - tzw. FILMOWE NIEMOWLAKI. Najbliższy seans to TETRO 6 października o godzinie 12 - cena biletu dla rodzica z dzieckiem to 10 zł. Szczegóły na stronie CSW Centrum Sztuki Wspolczesnej

Mi się pomysł z tym seansem podoba - ale jakoś mam wątpliwości czy mój Maciuś wysiedzi....

No nic to na razie tyle. Przyszła jesień i znowu coś się dzieje w Toruniu :)))
 
Do góry