reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

to i owo o marcóweczkach

ja mam taką schize że dzidzia będzie chora że szkoda gadac badania prenatalne mamy 25 sierpnia i już nie wiem jak 2 tygodnie do wyników wytrzymam

a dziś mam w ogóle jazde:szok::szok::szok::szok:

saori moja mama miała 38 jak mnie urodziła:tak::tak::tak:i jestem do dziś ich perełką:tak::tak::tak:
 
reklama
to jest usg z pomiarami i w oparciu o wyniki badania krwi sprawdza się normy nie tylko wymiarowe ale też wynikowe jak są odchylenia robi się biopsje kosmówki lub amniopunkcje pierwsza część 12-13 tydzień druga 16-18 tydzień
a usg dodatkowo z Dopplerem i echem serca dziecka
 
ja mam taką schize że dzidzia będzie chora że szkoda gadac badania prenatalne mamy 25 sierpnia i już nie wiem jak 2 tygodnie do wyników wytrzymam

a dziś mam w ogóle jazde:szok::szok::szok::szok:

saori moja mama miała 38 jak mnie urodziła:tak::tak::tak:i jestem do dziś ich perełką:tak::tak::tak:
Rybko kochana myśl pozytywnie.;-) Sama też mam coraz częściej takie myśli, ale staram się jak najdalej je od siebie odsuwać.
Tym że się denerwujemy, nie pomagamy ani sobie ani najbliższym.
Mój lekarz ze stoickim spokojem i pięknym uśmiechem powtarza: "proszę się nie martwić na zapas. Jest dobrze. A jeśli coś się wydarzy, to od tego jestem aby pani pomóc"
Ja badania mam wcześniej, bo 19 sierpnia. Napiszę Ci jak było, i że wszystko jest OK.
A potem pójdziesz Ty i też przekonasz się że jest wszystko w porządku.

A co do wieku...
Mój Tatuś też urodził się późno. Babcia miała wtedy ponad 40 lat.

pozdrawiam i trzymam za Ciebie kciuki.
img%5D
 
ja już badania prenatalne przeszłam przy Natalce i było ok jakoś spokojnie teraz mam nerwy i głupie myśli

to już moja 5 ciąża 3 razy poroniłam Natalka z 4 ciąży się urodziła
 
USG genetyczne polega na tym, że bada się pewne parametry, które mogą świadczyć o chorobie genetycznej dziecka, np ocenia się przezierność karkową i sprawdza widoczność kości nosowej. Jeżeli te parametry są w normie, to nie robi się nic więcej (chyba że są inne wskazania). To badanie przeprowadza się między 11 a 14 tygodniem ciąży i wydaje mi się, że jest obowiązkowe.
 
Badania prenatalne są teoretycznie obowiązkowe (bo nie musisz się na nie godzić ) dla kobiet po 35 roku życia, oraz dla kobiet z grupy ryzyka ( czyli takich które rodziły chore dzieci, lub takie dzieci były w najbliższej rodzinie )
Ja chodzę do lekarza prywatnie i on już przy pierwszej wizycie wspomniał że jest taka możliwość. Natomiast moja koleżanka, która rodziła w wieku 36 pierwsze dziecko chodziła do lekarza do przychodni. Tamta lekarka skierowała ją na badania dopiero w momencie kiedy koleżanka upomniała się o nie
img%5D
 
Ale USG jest chyba obowiązkowe dla wszystkich, a dodatkowo są te testy PAPPA i badania inwazyjne (amniopunkcja, biopsja kosmówki).

teoretycznie niby tak, ale kumpela chodziła do lekarki która miłą kiepski sprzęt i jej nie robiła kompletnie żadnych pomiarów

ale w dobrych gabinetach to chyba już standard:tak::tak::tak:

i tak mamy lepeij niż dziewczyny na wyspach:baffled:
 
reklama
Do góry