reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy i jeszcze raz testy

Witajcie jestem tutaj nowa,mam 32 lata no w październiku już 33, jestem po operacji trachelektomii, którą przeszłam we wrześniu 2021 ze względu na raka szyjki macicy w 1 stadium,od dwóch miesięcy się staramy o potomstwo,nie mogliśmy wcześniej,bo trzeba było odczekać 6 miesięcy od operacji,w tym miesiącu zaczęłam robić testy owulacyjne i wszystkie wyszły negatywne, załączam zdjęcie jakie to testy. Miesiączki mam regularne według kalendarzyka. Będę wdzięczna za wszystkie rady. Pozdrawiam.
Ja ze swojego doswiadczenia nie polecam robic testow owu. Praktycznie zawsze wychodzily mi negatywne. Wkurzylam sie i wyrzucilam. Zaczelam chodzic na monitoringi... Ostatecznie zaszlam w ciaze...bez testow i bez monitoringow( one chyba jakas presje na mnie wywolywaly- ale mimo to polecam bo jednak czlowiek wie na czym stoi)
 
reklama
Chyba muszę pomyśleć nad Hsg aby mieć pewność że jajowody są drożne. Można zrobić Hsg w krótkiej narkozie? Ile to może kosztować?
 
Czy po tych USG można stwierdzić,że jestem płodna tylko coś blokuje zajście w ciążę?
A partner badał nasienie ?
Ile się staracie ? Jeśli staracie się już dłuższy czas to lekarz sam powinien cię pokierować na drożność na nfz,
Wyniki krwi, hormony, tarczycy w normie ? Czasami za wysokie tsh utrudnia zapłodnienie i po pierwszym cyklu na zbicie zaskakuje 😉
Bo niekoniecznie coś blokuje zajście bo do zapłodnienia może dochodzić ale ze względu na wady lub uszkodzenia nie dochodzi do zagnieżdżenia 🤔
 
A partner badał nasienie ?
Ile się staracie ? Jeśli staracie się już dłuższy czas to lekarz sam powinien cię pokierować na drożność na nfz,
Wyniki krwi, hormony, tarczycy w normie ? Czasami za wysokie tsh utrudnia zapłodnienie i po pierwszym cyklu na zbicie zaskakuje 😉
Bo niekoniecznie coś blokuje zajście bo do zapłodnienia może dochodzić ale ze względu na wady lub uszkodzenia nie dochodzi do zagnieżdżenia 🤔
Kochana dopiero od lutego,bo musiałam odczekać 6 miesięcy od operacji. Po weekendzie zrobię TSH ,FT 3 I FT 4 na początek i z tym udam się do ginekologa na monitoring zobaczyć czy w ogóle pęcherzyk pęka i jest owulacja. Zapytam z ciekawości ile może kosztować monitoring? Ile płaciłyście?
 
reklama
Kochana dopiero od lutego,bo musiałam odczekać 6 miesięcy od operacji. Po weekendzie zrobię TSH ,FT 3 I FT 4 na początek i z tym udam się do ginekologa na monitoring zobaczyć czy w ogóle pęcherzyk pęka i jest owulacja. Zapytam z ciekawości ile może kosztować monitoring? Ile płaciłyście?
Zależy od lekarza. Pewnie od 100 do 250 za wizytę
 
Do góry