reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tarnów

Dziś dołączam do gronka forumowiczek z Tarnowa ;)
Prześledziłam sporo stron do tyłu...
Najpierw może napiszę parę słów o sobie. Mam nad imię Justyna. Jak poniżej widać od porodu dzielą mnie już tylko 3 miesiące (obecnie jestem w 27 tygodniu ciąży). Jak na razie ciąża przebiega bardzo dobrze. Do tej pory przytyłam 7-8kg. Czuję się świetnie! Nie odczuwam żadnych dolegliwości, jestem bardzo witalna i mam dobry nastrój ;) Oby tak już było do końca...

Chodzę do Asztabskiego. Powiem Wam szczerze, że czytając niektóre wpisy czasami mam wrażenie, że nie miałyście na myśli tego lekarza.. ;) Chodzę do niego od 4 lat. Jestem mega zadowolona - pod każdym względem. Jestem zupełnie świadoma, co piszę, bo mam spore porównanie z innymi lekarzami:
Jackowskim (odrazdzam! najgorszy lekarz jakiego znam!),
Gąciarzem (u niego byłam prywatnie. Na 1 rzut oka wydaje się być miły, profesjonalny, jednak po tym jak zrobił mi usg zmieniłam zdanie. Usg trwało może 3 minuty... z resztą nie tylko ja mam taką opinię. Moja znajoma była u niego na usg 3d i trwało ono tylko... 8sekund, bo nie umiał jeszcze operować nowym sprzętem ;) )
Chrapustą-Witek
Pawlik
Może to trochę dziwne porównanie, ale z lekarzem (tu: ginekologiem) jest też jak z kosmetyczką czy fryzjerem - każdemu odpowiada ktoś inny i nie wszystkie będziemy zadowolone u jednego lekarza. Natomiast ja złego słowa o Asztabkim nie mogę powiedzieć. W trakcie ciąży byłam 2 razy u niego na USG (na mościckiego) i powiem szczerze, że usg było robione bardzo dokładnie. Pierwsze trwało ok 15 minut, gdyż jak sam powiedział 1 jest bardzo ważne.. a przy drugim był ze mną mój narzeczony. Asztabski po kolei mówił jakie części ciała pokazuje, podawał wszystkie parametry, od razu wydrukował zdjęcie. Nie mam też u niego problemu z wizytami. Chodzę do poradni na 25-lecia. Czas oczekiwania na wizytę to od 1 dnia do max. 1 tygodnia. Mam wszystkie badania na bieżąco. Na prawdę polecam!

Przez długi czas zastanawiałam się gdzie rodzić. Brałam pod uwagę szpital w Roztoce Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Położniczo-Operacyjny im.św.Elżbiety sp.z o.o i wszystko byłoby idealne, gdyby nie to, że nie ma tam neonatologa.. a więc, gdyby nie daj Boże, coś by się podziało z dzidziusiem przy porodzie to wieźliby go karetką do Tarnowa, a ja zostałabym w Roztoce. Tak więc zdecydowałam się na Nowy szpital. Też jednym z powodów był fakt, że doktor Asztabski powiedział, że przyjedzie na mój poród.

Co jeszcze...

Wkraczam teraz w 27 tydzień i chcę iść do szkoły rodzenia. W sumie to właśnie to sprawiło, że trafiłam na to forum :) Przez to, że będę rodzić na nowym szpitalu i i dzięki Waszym wpisom zdecydowałam się na tamtejszą szkołę rodzenia. Myślicie, że optymalnie będzie zacząć w przyszłym tygodniu (28tc)?

Chciałam Was jeszcze spytać czy macie jakieś sprawdzone informacje o usg 3d w Tarnowie? Ja wiem np, że Asztabski takie wykonuje i kosztuje 190zł. Natomiast wiem też, że gdzieś na mościckiego wykonuje się je w kwocie 80zł - ale o tym nie dowiadywałam się osobiście. Muszę tam przedzwonić i napiszę konkretniej co i jak. Jednak może któraś z Was już miała gdzieś robione i może coś powiedzieć na ten temat.

Chyba tyle tytułem wstępu. Moja kolejna wizyta u ginekologa przypada na 13 lutego, a usg za ok 4 tygodnie.

Pozdrawiam wszystkie forumowiczki ;)
 
reklama
hej
arwen też miałam większe i mocniejsze mdłości za drugim razem , każda ciąża inna więc musisz to przetrwać :tak:
Kasia śliczny suwaczek , jeszcze raz Gratuluje i czekam na kolejne wieści ;-)
Dzastinaa witaj :-) , niezłego posta napisałaś ;-) fajnie że jesteś zadowolona z lekarza bo to bardzo ważne :tak:
 
Kasia piękny suwak :D
Dzastina Witaj :) i gratuluję :) Ja zaczęłam chodzić na szkołę rodzenia właśnie w 28 tygodniu ciąży Fajne zajęcia polecam Zaskoczyłaś mnie że Asztabski przyjmuje w nowym byłam pewna że w starym skoro jego brat jest dyrektorem zsp W każdym razie obgadywałam dziś z moją mamą w/w lekarza Swoją drogą facet jest niezły bo ma dyżury w nowym, w rostoce, przyjmuje prywatnie w 2 lub 3 gabinetach poza tym na nfz na mari curie i na 25 lecia i (nie jestem pewna) na długiej i usg na mostowej Jak On to robi ??
A ja się zapisałam do Halskiej... ale tylko na badania a potem...zobaczymy Pewnie będe chodzić do Smidy na NFZ i do kogoś prywatnie :) chociaż z tym prywatnie to się zastanawiam bo co mi to da skoro ten lekarz nie koniecznie będzie przy porodzie no chyba że się z nim umówie na cc jak będzie miał dyżur. Ciotka mi dziś powiedziała (to co chyba któraś z was mówiła) że lekarz jak nie ma dyżury to nie może być na sali operacyjnej Cóż może sama odbiorę poród... :D
 
czesc kobitki
jeszcze raz gratuluje wszystkim ciężarnym :-)
Witaj dzastina, to chyba najdłuższy post na tym forum :p
i zgadzam sie ze kazdy bedzie zadowolony z czego innego co juz sie tu potwierdziło parę razy na forum ale najważniejsze ze ty jesteś zadowolona takze super, ja tez jak chodziłam do swojego byłam zadowolona i miałam dobre zdanie,a co po niektórzy nie także różnie z tym bywa
 
o ja np byłam zadowolona z Jackowskiego Byłam zadowolona do czasu gdy wszystko było dobrze Potem zaufałam innemu lekarzowi poszłam prywatnie zapłaciłam za "opiekę" ale niestety pan lekarz się nie wywiązał i w zasadzie zapłaciłam za to że po porodzie uścisnął rękę mojemu mężowi Cóż położyć na patoligi mógł mnie każdy Ale... zamierzam iść do niego jeszcze raz :D Tylko się muszę zebrać w sobie :D
A tak swoją drogąto ja nie wiem do czego zmierza ta nasza służba zdrowia...
 
Basia wybacz że zaśmiecam forum Znowu mnie poniosło
BTW jakbym zaczęła pisać do kogo nie pójdę to by dłużej wyszło :D
 
Kasia piękny suwak, Ty szczęściaro jedna:p

Justyna hej, fajnie, że jesteś zadowolona z lekarza, może się facet zmienił, wiesz mi usg robił ponad 9 lat temu przy Wikim i tak jak pisałam wcześniej myślę, że był dla mnie nie miły z powodu mojego wówczas młodego wieku 20 lat. Po prostu nie traktował mnie poważnie i stwierdził z góry, że ciąża dla mnie to zabawa więc po co ma mi pokazywać moje dziecko.
A z lekarzem, rzeczywiście jest jak z kosmetyczką.

Ola czyli jednak planujesz:pPPP
 
witam dziewczyna
Tonka byłam w piatek u smidy na sowińskiego wizyta tylko 60 zl z USG. Bardzo miłe wrazenie robi, wytłumaczyłam mi wszystko na USG, tak wiec u niej zostane, a i co ciekawe zgodziła sie na to zeby chodzic do niej na NFZ i prywatnie.

Kasia piekny suwaczek to juz listopad? Mi z Usg wychodzi na 12 pazdziernika. Fajnie bo moja mam jest z 11 to moze sie uda ze sie wtedy urodzi

Justyna witajan na formum co do Asztanskiego to w sumie sie z toba zgadzam, ale mi jakosc glupio chodzi sie do faceta wiec wolałam do babki chodzic. A co do USG 3D/4D to na wałowej kosztuje 190 zl, moja kumpela była tam robil jej Asztabski, była zadowolona. USG super jest raczej nowebo od niedawan tam maja. Ale zeby dobrze bylow widac do podobno zelzy od ruchliwosci dziecka bo on mowila ze byl mały takie ruchliwy ze nie bardzo dalo sie cos uchwycic. na Goldhamera tez maja USG 3D ale kosztuje 300 zl.

A co do przyjmowania to jest wielu lekarzy gdzie w kilku przychodniach pracuje.
 
reklama
hej to ja wam tylko podpowiem odnośnie USG 3/4D ja robiłam połówkowe na słonecznej u czekańskiego i byłam baaardzo zadowolona, co prawda dr nie nagrał mi dobrze płytki ale w ramach reklamacji zrobił mi drugie usg z nagraniem i oba trwały 30-40 min a cenowo w tamtym roku płaciłam chyba 150 zł
 
Do góry