reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tarczyca a ciąża

reklama
KATARZYNKA1982 tak jak pisze Misia to przeciwciala warunkuja Hashimoto, jesli ich nie ma tzn, ze masz "tylko" niedoczynnosc tarczycy. No i zaleznie od stanu rozwoju choroby mozna to zobaczyc na USG - tak bylo w moim przypadku, doktor nie miala zadnych watpliwosci. A moja doktor prowadzaca (super babka i specjalistka, sama zreszta ma Hashi :szok:) postawila diagnoze po spojrzeniu na mnie, zanim zajrzala do wynikow :-(
 
U mnie było dokładnie tak samo:crazy:
Ale najważniejsze zeby lekarz był dobry , zeby stale byc pod jego opieka. Nie wiem sama co moj mi jeszcze powie na temat ciazy, ale czytalam wiele postow i tym sie pocieszam i wierze:happy2:
 
Misia nie martw sie, bo ja mam dzidziusia mimo Hashimoto, moja doktor tez jest chora i ma dwoje dzieci, bedzie dobrze, tylko mysl pozytywnie ;-)
A tak wogole to zadam teraz na maxa durne pytanie, bo mam straszna skleroze i wciaz sie mojej doktor zapominalam o to zapytac a przpomina mi sie zawsze po fakcie...... Biore Euthyrox N50 i doktor powiedziala, ze mam go brac pol godziny przed sniadaniem i kazala jesc o regularnych porach (to ze wzgledu na to, ze przytylam przez ta niedoczynnosc 50 kg w ciazy....) Nie zawsze, a raczej rzadko jadam o stalych porach ze wzgledu na malego synka, ktoremu jest podporzadkowany moj czas. Pytanie moje brzmi : czy Euthyrox trzeba brac pol godziny przed jedzeniem bo ma to jakis istotny wplyw czy odstep miedzy lekarstwem a sniadaniem moze byc wiekszy? I czy trzeba Euthyrox brac zawsze o tej samej porze?
 
Ja aktualnie też biore eutyrox 50 i mi lekarz powiedzial, ze mam brac rano, pół godziny (miniumum 20) min przed śniadaniem. O tym czy o tej samej porze nie mowil.
 
Dzieki MISIA. Znalazlam w innym zrodle, ze dobrze jest brac mniej wiecej o stalych porach, a odstep miedzy lekarstwem a sniadaniem to minimum pol godziny, a jeszcze lepiej godzina. Duzo wiadomosci na temat chorob tarczycy mozna znalezc na www.endokrynologia.net
 
MARTA te badania trzeba powtarzac, bo choroby tarczycy czesto przyjmuja postac ukryta, prosze nie zrozum mnie zle, nie chce Cie straszyc, ale lepiej kontrolowac to co okolo 3 miesiace.
 
Dokładnie, badania niestety trzeba powtarzać. Mi właśnie podskoczyło tsh jak pisałam wczesniej w ciagu 3 miesiecy nie calych. Ide do endo i pewnie bedzie zmiana dawki leku zeby wyrownac. Az boje sie co bedzie jak rozpoczniemy staranka o dzidzie i jak juz sie uda:-( Czytalam ze badania trzeba powtarzac nawet co 3 tygodnie...
 
reklama
Misia nie boj sie na zapas :-) grunt to pozytywne myslenie, jest tyle kobiet z Hashimoto i wiekszosc z nich ma dzieci. Trzeba tylko byc pod stala kontrola i tyle. Popatrz na moj przypadek urodzilam wielkiego, zdrowego bobasa nawet nie wiedzac, ze mam Hashimoto, choc w ciazy tak sie wszystko we mnie posypalo, ze czasem myslalam, ze zejde..... Dowiedzialam sie o chorobie miesiac temu, a maly ma juz prawie 9 miesiecy. Badam jego hormony oraz antyciala tez i nic. Wiem, ze mialam duzo szczescia, ale jak widzisz jest to mozliwe, wiec nie zamartwiaj sie niepotrzebnie i nie napinaj :-) Czerp maximum przyjemnosci ze zblizen i nie mysl o prokreacji wylacznie ;-) Bardzo mocno trzymam kciuki :-)
 
Do góry