reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tarchomin,Jabłonna,Chotomów,Legionowo

reklama
Gosiula gratulacje :)
u nas na początku też był płacz, ale metodą prób i błędów okazało się, że godzina jej nie odpowiadała. Zaczęłysmy się myć wcześniej i rewelacja, Mała nie chce wychodzić z wody :)
a jaka Mała duża? :)
 
No dzisiaj postaramy sie wykapac ja troche wczesniej i zobaczymy jak bedzie.
Mala urodzila sie 3400 g i 55 cm takze spora z niej dziewczynka chociaz dla mnie i tak niesamowita kruszynka :)
majandra witamy!
 
Gosiula bardzo sie ciesze ze juz zostałaś Mamusia, zycze duzo zdrówka dla Ciebie i Małej.:-)

Szkoda ze nie pomylalam o tym wczesniej ale w razie czego mam do oddania witaminy dla dzieci K i D, K cale opakowanie a w D brakuje 6 witaminek, wazne sa do 11/2012, a nie uzywalam ich poniewaz nie moglam karmic piersia niestety:-(

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Witamy dziewczynki!
Gosiu Tosia tez strasznie nie lubia sie kapac!
Nie przez traumatyczne kapiele w szpitalu, niestety na Inflackiej nie kapali maluszkow wcale.Moze sprobuj cieplejszej lub chlodniejszej wody jej nalewac?
My Toske zawijalismy w pielusze tetrowa i wkladalismy ja tak do wanienki, stopniowo powoli w trakcie mycia zdejmowalismy ja z niej. Po dwoch dniach pokochala kapiele:-)
Nasza corcia rosnie jak na drozdzach, usmiecha sie od ucha do ucha i gworzy coraz wiecej:-)
Musimy jej juz zakladac pampersy "3" bo "2" za male!
Zaczyna tez interesowac sie swoimi raczkami,oglada je, wklada do buzki.
Uwielbia tez starszego brata:-)smieje sie do niego i gaworzy wodzi za nim oczkami!

Na dzis to tyle, musze uciekac uspic mala, teraz razem ze mna zdaje Wam relacje:-D
Caluje Was goraco i witam tez nowa forumowiczke na watku:tak:
 
No my probujemy z ta kapiela i juz nawet udaje sie mala wlozyc do wody bez krzyku ale za chwilke zaczyna plakac.. tez kladziemy ja na pieluszke, wlewamy troche wiecej wody bo juz pepek odpadl, eksperymentujemy ;)Ja tam akurat sie ciesze ze nie kapali malej w szpitalu- podobno to lepiej dla takich maluszkow.
Dla mojej corci jeszcze pampersy 1 sa lekko za duze :D
Ale widze ze juz na buzce jest taka pelniejsza ;) Za dwa tygodnie pojdziemy na wazenie i zobacze jak przybiera na wadze.
Zauwazylam ze mala czesto tak jakby chrapie przez nosek ale wiem ze ma czysty bo czyszcze jej gruszka. Czytalam ze to moze byc przez za mala wilgoc w pokoju ale klade reczniki na kaloryferze, mamy tez nawilzacze.. Moze macie jakies sposoby na takie chrapanie?
Malutka coraz ladniej zasypia wiec mam chwilke czasu w dzien dla siebie- tzn. na ogarniecie mieszkania, pranko itp. ;)
W nocy bywa roznie.. :)
Pozdrowionka!
 
Witajcie!
Gosiu to chrapanko to normane u maluszkow, moze tez czesto kichac przez to oczyszcza sobie nosek z wod plodowych. Tosia tez tak miala.Zdarza sie jej to nawet teraz.Jest taki spray do noska "Fizjologiczny roztwor wody morskiej", ja tym nawlizam malej nosek.
Co do pieuszki to mialam na mysli nie polozenie jej na dnie wanienki:-)tylko owinicie w nia malutkiej, tak zeby nie czula sie calkiem golutka;-)i pozniej stopniowe odwiniecie jej z niej w trakcie kąpanka:-)
Co do kilogramow to nie mozemy narzekac:-) Toska wcina co 4 godziny 6 razy na dobe.3 lutego mamy szczepienia wtedy zobaczymy ile mala wazy, ale na moje oko gdzies okolo 6,5 kg.A w ten piatek, mamy druga wizyte o ortopedy.
Dzis mialysmy wizyte siostry srodowiskowej, bardzo mia Pani:-)Podobno chodza po domach od 3 do 9 msc-a zycia malucha.

Dziewczynki wiecie moze gdzie jest basen na ktory mozna pojsc z maluszkiem???

I czy Wasze skarby mecza kolki?
Tosia juz jakis czas miala spokoj, przestalam jej podawac sab simpex i znow sie zaczelo, czekamy wlasnie na przesylke, powinna byc w srode najpozniej.
One naprawde sa niezastapione!!!
Gdybyscie potrzebowaly to mam namiary do osoby ktora je sprzedaje, oryginalne i zapakowane.
My uzywamy tych z Apteki czeskiej kosztuja 25 zl, niemieckie o takim samym dzialaniu kosztuja od 44 do 50 zl.

Pozdrawiam Was cieplutko!
 
Ostatnia edycja:
u nas też kolki nieziemskie były i wielka przyjaźń z sab simplex... koleżanka przetestowała niemieckie, czeskie i francuskie, niemieckie zdecydowanie najlepsze...

salma
do przychodni na Książkową chodzicie? u nas ta pielęgniarka była jak Olka miała 4mies z hakiem

a na basen chodzimy na Balkonową (Bródno), znajomi na Kasprzaka, ale podobno gdzieś na Marymoncie jeszcze jest
 
reklama
Ja pozytywne opinie slyszalam o basenie na Balkonowej na Brodnie. A od kiedy mozna z takimi maluszkami zaczac chodzic?Pewnie jakos kolo trzeciego miesiaca? My bardzo bysmy chcieli z nasza cora chodzic na basen ale jak ona ma taki stosunek do kapieli to nie wiem czy sie uda;-)
Ja na wazenie malej wybieram sie jak skonczy miesiac ale jak patrze na Nia to wydaje mi sie ze przybiera na wadze- na buzce taka pucka sie robi:) Weranduje ja codziennie na balkonie i pewnie jakos w czwartek lub piatek jak duzego mrozu nie bedzie to wybiore sie z nia na krotki spacer. Juz sie nie moge doczekac az bede z wozkiem spacerowac ;)
U nas narazie ( odpukac!) kolek nie ma i oby nie bylo..
Pozdrowionka!
 
Do góry