reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tarchomin,Jabłonna,Chotomów,Legionowo

hej hej!
Tak sie wlasnie zastanawialam co sie z Salma dzieje i nawet podejrzewalam ze moze juz wyladowala w szpitalu:) dobrze ze ma do Ciebie Lothien kontakt to bedziemy na biezaco:)
Lothien dobrze ze milo spedzilas weekend-ja tez odpoczywalam i udalo mi sie spedzic duzo czasu z mezem ;) chociaz nie mialam tak dobrze jak ty i wspolny czas trwal tylko dwa dni.. Fajnie ze juz masz zakupy zrobione:)
Ja wczoraj mialam zajecia w szkole rodzenia- byla praktyka- cwiczenia na pilce, rozciaganie itp.. normalnie mam dzisiaj zakwasy :) ale cwiczenia byly naprawde fajne i przydatne.jestem tez bardzo zadowolona bo w mojej miescince ruszyly zajecia dla kobiet w ciazy i oczywiscie sie zapisuje i przynajmniej miesiac pochodze!:)
Dzisiaj po poludniu idziemy na usg podejrzec nasza mala- juz sie nie moge doczekac- ciekawe ile wazy i jak jest ulozona:)
Jesli chodzi o monitor oddechu to ja mam podobne zdanie co Tari. Chyba bym sie bardzo stresowala i caly czas nasluchiwala tego urzadzenia a poza tym Mala bedzie z nami w pokoju wiec bede sama do niej co chwila zagladac.
Laktator mam- dostalam od kolezanki, ktora nie uzywala- ale jak narazie lezy w szafie i nawet mu sie dobrze nie przyjrzalam ;) Wiem tylko ze jest reczny i taki jeden z najprostszych.
Ide na sniadanko:)
Pozdrawiam Was cieplutko!
 
reklama
Dzięki za opinie:)

Gosia ja tez bardzo lubię te ćwiczenia ze szkoły rodzenia, są naprawdę fajne i przydatne:) Wolę te zajęcia niż wykłady:)

Po wstępnych rozeznaniach postanowiłam nie kupować monitora a laktator kupię na razie jeden z tańszych ręcznych a jakby coś, zawsze można dokupić inny:)

Gosia napisz koniecznie jak po USG..
Tari mam jeszcze takie głupie pytanie ale mnie ono nurtuje więc zadam:), czy do porodu zakłada się jakieś swoje ciuchy - mam na myśli koszulę lub koszulkę czy dostaje się ten kaftan szpitalny?

Brakuje mi jeszcze staników do karmienia...
 
Dzien dobry!
po wczorajszym badaniu usg wszystko w porzadku. Mala wazy 1450 g. i jest juz ulozona glowkowo. Wszystkie narzady prawidlowe. Z opsiu wynika tylko ze ma slabo wypelniony pecherz moczowy.. i nie wiem z czego to wynika.. Musze poczytac albo zapytam swojej lekarz na nastepnej wizycie. Takze jestem spokojna i zadowolona:)
Ide dzisiaj pierwszy raz na zajecia ruchowe dla mam:) Ciekawe jak bedzie. Jutro Wam napisze. Zaraz wybieram sie na male zakupy spozywcze, troche ogarne mieszkanko i bede odpoczywac bo ostatnie dwa dni to caly czas w warszawie jakies sprawy zalatwialam. W weekend czeka nas jezdzenie po cmentarzach wiec tez szybko zleci.
Wiadomo cos jak u Salmy? szkoda ze nie ma internetu.. mogla by sie podzielic wrazeniami z tych ostatnich dni w dwupaku ;)
Pozdrawiam
 
Lothien do porodu siłami natury ma sie swoje ciuchy ja miałam koszule i szlafrok skarpetki, ale do cesarki dają Ci taki fartuch szpitalny. Do porodu warto mieć coś ciemnego bo jednak sie pobrudzicie, a i ręcznik ja miałam czarny i się sprawdził bo inne dziewczyny miłay jasne reczniki z plamami po krwi i to tak nie estetycznie wyglądało. Kupcie sobie majtki jednorazowe ale te z siateczki a nie z fizeliny ja miałam takie i takie i za te z fizeliny dostałam opier..papier od lekarza że są nie przewiewne.
 
Gosia super, że wszystko w porządku, ten pęcherz to pewnie nic czym warto by się było denerwować, bo inaczej od razu by Cie skierowali do lekarza na dalsze badania. Ciekawa jestem jak tam zajęcia ruchowe, ja mam dzisiaj ćwiczenia w szkole rodzenia, ale mój mąż ma dzisiaj jakieś szkolenie i nie wyrobi się - a bez niego to jakoś tak bez sensu...chyba sobie dzisiaj poćwiczę sama w domu:) albo jeszcze lepiej z nim jak przyjdzie;P

Tari dzięki za info, tak właśnie myślałam o tych ciemnych rzeczach, że będą lepsze. A jeszcze jedno pytanko, jak było z dzidzią od razu po wyjęciu położyli Ci ją na brzuchu czy najpierw, pomiary, mycie itp?

Miłego dnia Wam życzę:)
 
Lothien wydaje mi sie ze jest tak jak mowisz - gdyby bylo cos nie tak lekarz by mi powiedziala, tym bardziej ze mowila ze miernie ten pecherz wypelniony ale ze nie jest tak zle.
Po wczorajszej gimnastyce odczuwam zakwasy ;) myslalam ze bedzie wiecej rozciagania itp. a tu jakies hantle poszly w ruch, lekkie wymachy nogami :-D Ale wszystko na spokojnie, prowadzaca bardzo zwraca uwage na oddech i co chwila pyta o samopoczucie:) Boje sie tylko ze te zajecia moga zawiesic bo nie ma chetnych i wczoraj bylo nas cale dwie.. ale przynajmniej miesiac pochodze- dobre i to.
Dzisiaj mam chyba jakis dzien glodomora- kupilam sobie wielka w-z, ktora w sumie ledwo zjadlam bo taka slodka a doslownie chwile pozniej.. zrobilam sobie kanapke z ogorkiem kiszonym :-D Wreszcie jakies jedzenie typowe dla ciazowek ;)
Ale na obiad gotuje sie rosol wiec bedzie tez zdrowo:)
Tari ja tez jestem ciekawa tej kwestii jak to wyglada z malenstwem zaraz po urodzeniu. Na SR mowili ze oddaja dziecko od razu mamie i chwile pozniej jest mierzenie i wazenie.i kiedy pierwszy raz myja dziecko? Bo tyle mowi sie o niezmywaniu tej mazi i ze dziecko powinno od razy byc z mama..Ale jak to wyglada w praktyce?
Wiadomo cos co u Salmy?
Milego popoludnia!
 
Własnie dostałam sms od Salmy, więc przekazuję:)

"Hej od wczoraj, od 22-giej nie śpimy.Zaczęły się skurcze, odszedł czop z krwią. Jestem jeszcze w domku ale wieczorkiem, jak tak dalej będę się męczyć to szpital:)Na KTG wyszły skurcze ,szyjka ma 1,5cm. Na pewno będziemy w kontakcie:) Dziękuję Wam za wsparcie!!!Buziaczki"

Gosia też bym zjadła WZ-tkę:D:D:D i to pewnie nie jedną...ale cukier by mi się raczej nie poprawił;P
 
Dziewczyny małą po wyjęciu odrazu mi położyli na brzuchu wtedy tatus przeciął pępowinę i ja zabrali wycierali ja dokładnie z mazi i troche pod kranem opłukali, mało pamietam te chwile bo strasznie mnie bolało rodzenie łozyska i zamykałam oczy z bólu :)
 
Witajcie dziewcznyny!
Jak weekend mija?jestescie gdzies w rozjazdach? ja odwiedzialam okoliczne cmentarze dzisiaj i jutro tez jedziemy- ale na szczescie wszystko blisko. Pogoda dopisuje:) Spacerujemy sobie z mezem i korzystamy z cieplych dni jeszcze.
Tari mam do Ciebie jeszcze takie pytanie apropo tej wyprawki do szpitala.. Czy takie podklady sa ok? BELLA MAMMA PODKŁADY HIGIENICZNE POPORODOWE10SZT (1281460237) - Aukcje internetowe Allegro
i jesli chodzi o majtki poporodowe to ktore lepsze: ~GrulaQ~HORIZON majtki poporodowe W-WA (1287374036) moda.allegro - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy czy ~GrulaQ~HORIZON majtki poporodowe siatka W-WA (1287374447) moda.allegro - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy a moze jeszcze inne? np. bawelniane?
Chcialabym zrobic sobie dokladna liste i jakos niedlugo wybrac sie na zakupy i pokupywac te higieniczne rzeczy a ty jako doswiadczona w tym temacie moze cos doradzisz;)

p.s Ciekawe jak tam u Salmy? moze juz ma swoje malenstwo?:)
Zmykam sie kapac i spac! Pozdrowionka!
 
reklama
Cześć Dziewczyny!

Ja w sobotę i niedzielę załatwiłam wszystkie sprawy cmentarne;) więc dzisiaj odpoczywam, a właściwie sprzątam:)
Wczoraj wieczorkiem jeszcze zaliczyliśmy teatr, byliśmy w Kwadracie na spektaklu "Kiedy Harry poznał Sally" z Małaszyńskim i Żmudą Trzebiatowską - serdecznie Wam polecam:)

A sobotni wieczór spędziliśmy ze znajomymi na starówce, "opijając" magisterkę naszej przyjaciółki - więc też było baaaardzo miło:)
Weekend zaliczam do naprawdę udanych:)

Od Salmy dostałam smsa w sobotę koło 12.00 o treści:

Hej:) Wczoraj o 22 byłam w szpitalu na izbie. Dostałam zastrzyk rozkurczowy. Koło 5 bóle wróciły, od 8 jesteśmy na porodówce. Dostałam 4 czopki na zaniknięcie szyjki, jeśli nie będzie postępu to cesarka. Całuje, Mirka

Od tamtej pory nie mam żadnych wiadomości, przed chwilą napisałam smsa więc jak dostanę odpowiedź to Was poinformuje:)
 
Do góry