reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tabletki antykoncepcyjne a ciąża.

Wiem, że po czasie, ale po porodzie stosowałam vibin mini. Codziennie po przebudzeniu tabletka. 9 miesięcy brania, „miesiączka” a bardziej plamienie w połowie opakowania i co się okazało? Ciąża. Nie mam pojęcia jak to jest możliwe, ale cóż stało się. Dodam, że ostatnio byłam mocno przeziębiona i miałam grypę. Brałam krople żołądkowe i węgiel. Nie wiem czy to ma znaczenie jakiekolwiek. Więc jeśli ktoś myśli, że zajście w ciąże przy tabletkach jest niemożliwy to jestem dowodem na to, że jednak takie cuda się zdarzają
 
reklama
Wiem, że po czasie, ale po porodzie stosowałam vibin mini. Codziennie po przebudzeniu tabletka. 9 miesięcy brania, „miesiączka” a bardziej plamienie w połowie opakowania i co się okazało? Ciąża. Nie mam pojęcia jak to jest możliwe, ale cóż stało się. Dodam, że ostatnio byłam mocno przeziębiona i miałam grypę. Brałam krople żołądkowe i węgiel. Nie wiem czy to ma znaczenie jakiekolwiek. Więc jeśli ktoś myśli, że zajście w ciąże przy tabletkach jest niemożliwy to jestem dowodem na to, że jednak takie cuda się zdarzają
A sprawdziłaś wcześniej jak to, co brałaś wplywa na antykoncepcję?:) w wielu przypadkach jest napisane, że trzeba tydzień zabezpieczać się dodatkowo.
 
Wiem, że po czasie, ale po porodzie stosowałam vibin mini. Codziennie po przebudzeniu tabletka. 9 miesięcy brania, „miesiączka” a bardziej plamienie w połowie opakowania i co się okazało? Ciąża. Nie mam pojęcia jak to jest możliwe, ale cóż stało się. Dodam, że ostatnio byłam mocno przeziębiona i miałam grypę. Brałam krople żołądkowe i węgiel. Nie wiem czy to ma znaczenie jakiekolwiek. Więc jeśli ktoś myśli, że zajście w ciąże przy tabletkach jest niemożliwy to jestem dowodem na to, że jednak takie cuda się zdarzają
krople żołądkowe przeważnie mają w składzie dziurawiec, również w przypadku węgla leczniczego powinno się zachować odstęp czasowy, więc niewykluczone, że to było tu przyczyną.
Zajście w ciążę przy tabletkach jest praktycznie niemożliwe o ile postępujesz zgodnie z ulotką - nie zapominasz, nie masz biegunki, wymiotów ani nie stosujesz leków, które obniżają działanie tabletek (a jeśli tak to dodatkowe zabezpieczenie) ☺️
 
Do góry