reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szukam Mam z Niemiec

reklama
Ja tez wlasnie chcialabym... a masz wszystko ustawione? prace? znasz niemiecki?
mój mąż tam pracuje od roku
ja z córeczką jesteśmy jeszcze w Pl, niedawno dostałam super pracę i jakoś mi tak ciężko się zebrać.
ale mąż już ma dość takiego życia.
po Nowym Roku poszuka nam jakiegoś fajnego mieszkania i zjedziemy do \niego.
pracy nie będę tam szukać, staramy się o drugie dziecko.
poza tym, na początku najważniejsze, zaklimatyzować Hanię w przedszkolu i życiu.
niemieckiego uczę się intensywnie, znam tylko angielski i francuski, więc muszę ostro wkuwać niemiecki ;)
 
Witajcie

Joanna fajnie ze intensywnie sie uczysz kurde ja sie nie moge zebrac:zawstydzona/y: Rany jeszcze angielski i francuski podziwiam Cie:-(
My tez zamierzamy sie starac o 2 dzidzie ale kurde odpowiedniego momentu ciagle brak:sorry: Narazie przesowamy na Nowy Rok jak nic sie nie wydarzy to tak sie stanie a jak znow cos to dalej :-)

Ja dzis sprzatanie pranie chce wszystko posprzatac zeby nie zawadzalo bo moj ojciec przyjedzie na jeden dzien bedzie przejazdem do pracy to przywiezie mi mieso.. no i pierwszy raz u nas bedzie:tak:
 
Witajcie

Joanna fajnie ze intensywnie sie uczysz kurde ja sie nie moge zebrac:zawstydzona/y: Rany jeszcze angielski i francuski podziwiam Cie:-(
My tez zamierzamy sie starac o 2 dzidzie ale kurde odpowiedniego momentu ciagle brak:sorry: Narazie przesowamy na Nowy Rok jak nic sie nie wydarzy to tak sie stanie a jak znow cos to dalej :-)

Ja dzis sprzatanie pranie chce wszystko posprzatac zeby nie zawadzalo bo moj ojciec przyjedzie na jeden dzien bedzie przejazdem do pracy to przywiezie mi mieso.. no i pierwszy raz u nas bedzie:tak:
w liceum i na studiach uczyłam się ang. i francuskiego
był czas, że mówiłam biegle w obu tych językacj (teraz kwestia przypomnienia)
ale z niemieckim nigdy nie miałam do czynienia i nigdy nie przypuszczałam, że mi się w życiu przyda...
cóż, życie pisze różne scenariusze
mój Mąż też po niemiecku nie mówi, więc uczę się, chodzę na kurs i zobaczymy jak to będzie w praktyce ;)

my staramy sie o bejbika, ale pewnie nie uda się tak od razu, bo męża mam raz w miesiącu, także chyba szybciej trafię dziś szóstkę w totka ;)
 
huhu ,czas odwiedzic stare katy:tak:...nowe mamuski witam a te moje "stare" caluje goraco:-D.

co do szkol,ktoras z was pytala,inna od
pisala...do odpowiedzi,(z ktora sie zgadzam) moge dodac jedynie,ze istnieje jeszcze gesamtschule i wlasnie najczesciej w tego typu szkolach dzialaja klasy integracyjne dla obcokrajowcow:tak: a synus z pewnoscia sobie poradzi,za co juz dzisiaj kciukam:-)

teraz dalej biegne do garow...
 
reklama
marboro- generalnie odradzalabym hauptschule- tam ida osoby ktore maja problemy z nauka lub inne, jesli super sie uczy to gymnasium, ale to musialabys porozmawiac z dyrekcja co i jak z jezykiem, albo realschule lub gesamtschule, najlepiej do kazdej szkoly ze swiadectwami sie udac i wtedy podjac decyzje
 
Do góry