reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szukam Mam z Niemiec

reklama
Witam Was dziewczyny...
mam nadzieję, że mi pomożecie? Mój mąż ma pracę w Monachium, dokładnie w Obergiesing. Podpowiedzcie gdzie szukać mieszkania, bo wiem, że Monachium jest drogie :/ Planuję się do niego przenieść z moimi dzieciaczkami... Syn ma 16 lat i kończy gimnazjum. Czy w niemczech w ogóle jest gimnazjum? I czy są szkoły dla cudzoziemców? albo polskie szkoly? Potrzebuję pomocy... byłabym wdzięczna....
 
Witam laseczki..
wateczek nam juz upada stare mamuski poznikaly,pochowaly sie w krzaczorach gdzies hehe :-D:-D
u nas od dzis koniec feri dzieciaki ruszaja do szkoly :tak:
bylismy w polsce tydzien, i w sobote wrocilismy a tak to pozatym nudy nic ciekawego :tak:

Kamilka jak u ciebie zadomowilas sie?? jak synek w przedszkolu??

marboro nie pomoge co do Monachium bo nigdy sama tam nie bylam a co do szkol to jest tez gimnazjum tutaj :tak:
szkoly sa normalne, klasy mieszane :tak: moja corka przyjechala tu bez znajomosci jezyka i po 2 tyg. zaczela szkole normalna niemiecka i dala rade dzis mowi ladnie po niemiecku takze nie stresuj sie syn tez da rade :tak: o polskich szkolach w De jakos nigdy nie slyszalam...:confused2:

anielcia ja nie z kassel chyba nikogo tu na watku nie ma z tamtad :sorry:

Uciekam i milego dnia zycze !!
 
Witam laseczki..
wateczek nam juz upada stare mamuski poznikaly,pochowaly sie w krzaczorach gdzies hehe :-D:-D
u nas od dzis koniec feri dzieciaki ruszaja do szkoly :tak:
bylismy w polsce tydzien, i w sobote wrocilismy a tak to pozatym nudy nic ciekawego :tak:

Kamilka jak u ciebie zadomowilas sie?? jak synek w przedszkolu??

marboro nie pomoge co do Monachium bo nigdy sama tam nie bylam a co do szkol to jest tez gimnazjum tutaj :tak:
szkoly sa normalne, klasy mieszane :tak: moja corka przyjechala tu bez znajomosci jezyka i po 2 tyg. zaczela szkole normalna niemiecka i dala rade dzis mowi ladnie po niemiecku takze nie stresuj sie syn tez da rade :tak: o polskich szkolach w De jakos nigdy nie slyszalam...:confused2:

anielcia ja nie z kassel chyba nikogo tu na watku nie ma z tamtad :sorry:

Uciekam i milego dnia zycze !!
Dzięki wielkie :) Podbudowałas mnie :) Tak szybko córka zaczeła mówić po niemiecku? A jak to wygląda w takiej mieszanej szkole?
Nie szukam wlasnie w Monachium tylko które okolice byłyby dobre do zamieszkania, a nie drogie, żeby nie było bardzo daleko od Monachium. O to mi chodziło :)
 
marboro- gimnazja dzialaja tu na innej zasadzie niz w pl, do gimnazjum polecenia dostaja dzieci z najwyzszymi wynikami w nauce pozniej sa realschule i hauptschule- te ostatnie maja najgorsza opinie, jesli zapiszesz syna do szkoly dostanie kurs integracyjny dodatkowo i dodatkowe godziny jezyka niemieckieo- jesli nie zna, to ile czasu zajmie komu nauka jest oczywiscie zalezne od wieku ale napewno da rade, nie on jeden nie ostatni :)
 
witajcie

owca dzieki ze pytasz ja tak zadomowilismy sie... Adam calkiem niezle sobie radzi nie oplacze chetnie chodzi do przedszkola takze naprawde jest dobrze... ja od stycznia zapisze sie na kurs i zobaczymy jak to pojdzie:eek: bo chcialabym zaczac prace jak sie uda to nawet w zawodzie hjako fizjoterapeutka lub masazystka... wszystko na dobrej drodze

mabro- moj maz byl 3 razy w Monachium tam pracowal podpytam go dzisiaj ale z tego co wiem Monachium jest droogie takze lepiej mysle gdzies w okolicach :tak: na Immobilien, Wohnungen und Häuser bei ImmobilienScout24 mieten, kaufen, inserieren sa oferty mozesz popatrzec..
 
Nia, czyli gdzie trafi, zalezy od jego wyników w nauce w Polsce? Dzieki :)

kamilka, wlasnie dlatego piszę, że wiem, że Monachium jest drogie i gdzie ew. szukać, żeby daleko nie dojeżdżac... Bo nie znam zupelnie landów, dzielnic czy czego tam jeszcze...
 
Nie wszystkoo jest takie kolorowe niestety nam daja popalic sadsiedzi na szczescie teraz cisza ale jak bedzie sie to powtarzac to ja dziekuje wtedy poszukamy innego mieszkania.. Moim przeszkadza bieganie Adama kazde kroki muzyka ktora rzecz jaksna nie jest bardzo glosna ja ledwo w kuchni ja cicho slysze.. :no:

A adasiek dobrze od listopada jest juz na 6 godzin i wlasnie dzis byl taki pierwszy dzien i Pani mowila ze chce je zagadac na smierc oczywiscie po Polsku.,:sorry: w domu za to probuje nas przekupic jak cos powie po niemiecku a dosc sporo rozumie i pare slow powie:-D
 
reklama
Do góry