reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szukam Mam z Niemiec

przepraszam,ze dopiero teraz sie odzywam ale musialam to sobie jakos poukladac.Niestety chyba jednak bede zmuszona odejsc.Myslalam,ze jakos dam rade ale jednak chyba nie zwlaszcza ze mam dzieci i to im musze zapewnic normalne zycie.
Mozecie mi powiedziec gdzie mialabym sie udac zeby cokolwiek zalatwic mieszkam niedaleko Hanoveru -nie chce wracac do Polski:frown:Boze jakie zycie jest popaprane

nie bardzo sie znam na tym ale Arbetisamt napewno
Tam dostaniesz pomoc od miasta tzn mieszkanko za ktore Ci beda placili i bedziesz dostawala pieniazki na zycie z Jugenamtu dostaniesz pieniazki jakies 109e na dziesko nie wiem jak to wyglada jak ma sie wiecej dzieci.Tu napewno dasz sobie rade jako samotna matka w Polsce nic cie ciekawego nie czeka a napewno nie ma takiej pomocy z panstwa
Wiem ze swojego czasu na matke z jednym dzieckiem wychodzilo jakies 600euro pieniazkow na zycie juz po oplatach wiec napewno dasz rade:happy2:
 
reklama
pscola ja czujwe sie w miare,jedyne co to nie moge za dobrze spac..jak do dnia dzisiejszego przytylam jakies 5kg w upaly czulam sie strasznie...dobrze ze juz chlodniej to i mi lepiej..ja mam juz wszystko przygotowane dla malutkiej teraz tylko czekamy na deryi narodziny..
 
przepraszam,ze dopiero teraz sie odzywam ale musialam to sobie jakos poukladac.Niestety chyba jednak bede zmuszona odejsc.Myslalam,ze jakos dam rade ale jednak chyba nie zwlaszcza ze mam dzieci i to im musze zapewnic normalne zycie.
Mozecie mi powiedziec gdzie mialabym sie udac zeby cokolwiek zalatwic mieszkam niedaleko Hanoveru -nie chce wracac do Polski:frown:Boze jakie zycie jest popaprane
no coz takie zycie nie kazdego rozpieszcza ale napewno tu w niemczech dasz sobie rade..jest tu pomoc z miasta i bedziesz sobie zyla spokojnie z dzieciaczkami..wiec glowa do gory idz do arbeitsamt zglos ze odeszlas od meza..do adwokatki musisz zglosic separacje..kindergeld zrob na swoje konto no i do jugenamnt o alimenta..;-)
 
Kiki - to b. malutko przytylas...ja juz 10kg
dobrze zrozumialam - Derya bedzie nazywac sie wasza krolewna?

ja czuje sie calkiem OK, choc coraz wolniej chodze, wczoraj zdjelam tez obraczke bo stwierdzilam, ze jednak puchna mi palce i moze to ostatni moment by ja zdjac

ja mam dzis ostatni dzien w pracy, nareszcie sobie w domku odpoczne
w weekend zamierzamy skrecic mebelki, wiec bede mogla zaczac pranie i prasowanie ciuszkow - juz sie ciesze znowu zobaczyc te male spiochy i ubranka:tak:
 
witam niestety juz nic niewiem z waszych odpowiedzi:( ja mam taki problem: narezczony pracuje w dortmundzie,obecnie mieszkamy razem i jestesmy zameldowani tutaj,nie mamy obywatelstwa,jestem w ciazy i zastanawiam sie czy lepiej urodzit tu?(z tym ze musze miec cesarke)i czy wogole moge?nie jestem ubezpieczona w pl ani tutaj. myslalam o opci ubezpieczenia sie miesiac przed terminem cesarki i oze wtedy bede mogla rodzic w Niemczech? jestem zalamana za wielkie to na moja głowe:(
 
czesc jestem mama juz 4lata i spodziewam sie nst dzidziusia jestem w 4 miesiacu;) mieszkam w dormundzie od niedawna,narzeczony tu pracuje nie ma obywatelstwa ja rowniez,nie jestem ubezpieczona tutaj:( powiedzcie mi czy ja moge tu rodzic? (bede miala cesarke niestety ) nie mam pojecia co rocic:( gdze pytac? pomozcie:(
 
Hej dziewczyny...Dawno mnie tu nie bylo ,ojjj dawnooo:szok::sorry:

Witam wszystkie nowe mamy... :-)
Sarna raczej nikt Cie juz nie ubyzpieczy w ciazy...Jak to jest mozliwe ze nie masz ubezpieczenia??Ubezpieczenie w niemczech kazy musi miec...Na jakiej podstawie jestescie tu zameldowani...?Twoj maz tez nie ma ubezpieczenia?

A u nas ogolnie bez zmian...Ja koncze za tydzien moj Sprachkurs:-) mloda od 27.07-07.08 bedzie miala wolne w przedszkolua potem po powrocie przechodzi do grupy starszej .-) W czerwcu bylismy na urlopie bez Noemi,ale chcemy cos jeszcze z nia zaplanowac...jakis dluzszy weekend...a moze ja do Polski z mloda tez pojade na kilka dni sama...zobaczymy jeszcze... A jak tam u Was...pozdrawiam wszystkie :-)
 
Witam serdecznie!!
Mam na imię Jagoda jestem w 3 miesiącu ciąży i mieszkam z moim chłopakiem (polakiem) w Niemczech , i chciała bym się dowiedzieć od was wszystkiego na temat porodu w de , np. jakie potrzebuje dokumenty do porodu , jakie warunki muszę spełniać . bo słyszałam ze trzeba teraz dożo płacić za poród . proszę was o informacje. Tutaj albo na gg 493722. a moze ktos mieszka koło mnie , ja mieszkam w Waldalgesheim 55-425 możne któraś z was mieszka kolo mnie i tutaj rodziła. proszę o pomoc. z góry dziekuje
 
reklama
Hej Kobitki,
jak widze znowu kilka nowych mamus do nas zawitalo - swietnie, im wiecej tym weselej: sarna46, agamo i jaguuda19 witajcie.

sarna46 - tak jak juz Patrycja Ci pisala, bez jakiegokolwiek ubezpieczenia, czy tu czy w Polsce, ciezko bedzie, chyba juz teraz nikt Cie nie ubezpieczy, ale zapytac zawsze nieszkodzi (im szybciej tym lepiej). Jesli nie bedziesz miala ubezp.to prywatnie musisz za porod zaplacic, jakies 4 lata temu to byl wydatek ok.400Euro (porod naturalny, a cesarka pewnie drozej), mialam kolezanke z Tajlandii, ktora prywatnie placila, teraz moze jeszcze drozej, nie mam pojecia

Jesli masz ubezpieczenie w Polsce i mieszkasz tutaj - chyba jaguuda19 to Twoja opcja - to z porodem nie bedzie problemu, kasa polska placi wtedy za porod
Jaguuda19- nie mieszkam kolo Ciebie, ale jesli masz jakies pytania to chetnie odpowiem (2 razy rodzilam w Niemczech, trzeci porod za 5 tygodni) mozesz pisac na prywate wiadomosci jesli chcesz

Patrycja - dluugo Cie nie bylo....zdalas prawko?
 
Do góry