reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

SZTUCZNE MLEKO

Ja próbowałam bebiko, bebiko omneo i bebilon, na którym juz pozostaliśmy - Olek naprawdę nie ma po nim żadnych dolegliwości, a dodam jeszcze, że z omneo działy się dziwne rzeczy - jak trochę postało, to się rozwarstwiało(na dole było gęste a u góry woda...)
Ja cały czas karmię częściowo piersią - dużo tego nie ma, i tak po piersi musze zaraz podać butelkę, ale i tak uważam to za swój wielki sukces, bo nie raz chciałam się poddać. A dokarmiam od początku również z tego powodu, że mój synek nie umiał ssać, pomogły dopiero kapturki (teraz już nie używamy ;D ). Ale mimo to, że cały czas jeszcze karmię, to rozumiem Was - mamy butelkowe ;) Ja sama jeszcze do niedawna miałam wyrzuty sumienia, że nie zrobiłam wszystkiego, żeby karmić samą piersią. Ale teraz uważam, że dokarmianie to najlepsze, co mogłam zrobić - wiem, że synek jest najedzony i szczęśliwy, a ja nie muszę się katować, żeby tylko utrzymać właściwy poziom laktacji i cały czas się martwić, że nie dam rady. karmienie piersią - ok, ale nie za wszelką cenę! Fakt, że w tej chwili jest straszliwa presja otoczenia wywierana na matki w związku z karmieniem. Sama tez się spotakałam z wieloma pytaniami na ten temat. Najgorsze jest to, że jak na pytanie czy karmisz piersią odpowiesz "nie" (albo chociaż jak ja odpowiadam - "częściowo"), to zaraz musisz się z tego faktu tłumaczyć. Ludzie tego często nie rozumieją, że karmi się sztucznie z różnych powodów, a takie pytania i komentarze mogą miec bardzo przykre skutki... niestety.
 
reklama
ja lezalam w szpitalu 2 tyg i mimo moich prob i walk pielegniarek moich siustr zakladania kapturkow nie dalo rady! jak dziecko dostalo butle z ktorej wrecz lecilo to jak ma sie nauczyc ssac?????
poza tym zyjemy w wolnym kraju i kazdy niech soabie zadzi jak chce. na szczescie moja mama i tesciowa nie zarzucaly mi ze nie karmie piersia a nawet mnie wspieraly! a gadania ze na cycu dzieci zdrowsze....sory ale ja w to nie wierze! moze i przejmuje te dobre bakterie ale przynajmniej nie glodne! zreszta znam osobiscie dzieci ktore na cycu byly i choruja bardzo czesto!!!!!! co ma powiedziec matka ktora wogule nie ma pokarmu??? ja sie ciesze ze karmie sztucznym przynajmniej wiem ile zje!!!!!!!
 
Trochę odeszlismy od tematu watku, ale chciałam powiedzieć że sama jestem wychowana na sztucznym mleku i jak na razie jestem zdrowa jak ryba i jako dziecko tez bardzo mało chorowałam.

Ale jeszcze dodam, że ostatnio zażyła mnie moja kuzynka, pyta czy karmię piersią, ja jej na to że nie, a ona zamiast powiedzieć jak wszyscy, że to źle dla dziecka, to ona mi na to, że źle bo szybko nie schudnę. ::)
 
No widzisz Pycha, jak nie spojrzeć to niedobrze :p
Ja byłam od początku dokarmiana sztucznie, a piersią tylko przez 8 tygodni, i na swoje zdrowie wcale nie narzekam :)
 
DZIEWCZYNY PRZESTANCIE SIE SPIERAC- PIERS- DALAM RADE CZY SIE PODDALAM. MOJA WINA CZY NIE MOJA
TO JEST TEMAR O RODZJAKCH MLEKA I NIECH TAK ZOSTANIE
NIKT NIE BADA JAKIE JEST MLEKO MATKI LEPSZE - ANI CZY ZOSI A MOZE DANIUSI
TYLKO NAN HUMANA CZY JAKIE TAM INNE
 
i co, poprawi Wam sie humor jak namowiicie dziewczyne do przejscia na butelke???
niczym sie nie roznicie w podejsciu od tych ktorzy agituja na rzecz karmienia piersia...

karmie Krystiana butelka od kiedy skonczyl 4 tygodnie, jeszcze przez 1,5 miesiaca swoim mlekiem... potem juz Bebilon... i wcale nie jest mi z tym dobrze...
...mam z tego powodu coraz wiekszego dola, bo teraz, po 4 m-cach wiem co bylo nie tak i ze moglam cos jeszcze zrobic... czesto o tym mysle, a do dzis mam mleko w jednej piersi...
chce mi sie wyc, kiedy maly sie do mnie przytula teraz, kiedy ma pol roku... a wiem, ze mogl to robic dotad przez caly czas podczas karmienia... bo przytulanie dziecka do siebie, to nie to samo co przytualnie sie dziecka do nas...

osobiscie najchetniej wyslalabym na ksiezyc larwe, ktora sobie w ten sposob dowcipkuje https://www.babyboom.pl/dzieci_0_2/...i_uniemozliwic_sobie_wykarmienie_dziecka.html
ale dol i frustracja to nie powod, zeby namawiac kogokolwiek do rezygnacji z karmienia piersia... szczegolnie raptem po 2 tygodniach bycia mama... a tym bardziej dziewczyne, ktora macierzynstwo zaskakuje i ma tyle pytan i watpliwosci...
...nie chcialabym, zeby czegos potem zalowala

 
teddy - ty jestes chyba zbyt nerwowa... ten artykul, nieco przewrotnie napisany, ma wlasnie poradzic jak dobrze prawidlowo karmic piersia. nue jest to zande dowcipkowanie, tylko lista bledow, ktore najczesciej popelniaja niedoswiadczone mamy. i nie ma w tym nic zlego.
ja mam wrazenie, ze to ty leczysz swoje problemy. dziewczyna nie prosila o rade, jak pobudzic laktacje tylko o porady w sprawie wyboru mleka. teksty pod tytulem "a dlaczego nie karmisz?" nie sa tu na miejscu.
trudno sie nie czuc zaszczutym przez zwolennikow karmienia piersia, skoro na kazdym kroku atakuja oni swoimi dobrymi radami, tych, ktorzy wcale o te rady nie prosza.
 
Kochane zanim zaczniecie pisac posty przeczytajcie jeszcze raz temat--

Odp: sztuczne mleko 0pilne

po co tu wtracacie o karmieniu piersia??
 
przeciez nie zadalam takiego pytania... o co Ci chodzi???
spytalam, co znaczy, ze jest zmuszona... czyli z jakiego powodu musi dokarmiac... naprawde nie widzisz roznicy???

nic tez nie wspomnialam o pobudzaniu laktacji...  
ani jak dotad nic jej nie radzilam...

... wiec bez przesady... :)


ja nie lecze problemow, bo problem to nie choroba... a moja frustracja nie jest problemem, tylko jego wynikiem... i zaloze sie, ze nie mnie jednej tutaj to dotyczy...

natomiast uwazam, co nie ma w tej chwili nic wspolnego z sytuacja... ze jesli sie czegos doswiadczylo i doszlo do pewnych wnioskow, to warto sie nimi podzielic kiedy ma sie do czynienia z kims, kto jest na poczatku drogi, ktora my juz mamy za soba...





 
reklama
Oj mik41 chyba sama musisz wybrać mleczko na podstawie kilku treściwych postów w tym temacie bo reszta to już na temat karmienia piersią pisze...
może spróbuj zasięgnąć rady pediatry i lekarz ci pomoże w doborze mleczka. :)
 
Do góry