reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sztuczne czy cycek

Lili889

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Sierpień 2018
Postów
52
Cześć kobitki mam dylemat od samego początku chciałam karmić piersią.. mój maluszek się urodził w 34 tyg było troszkę komplikacji przewód botalla mu się nie zamknął tak więc praktycznie prawie 2 miesiące spędził w szpitalu .. przez pierwsze 3 tyg był w szpitalu w którym byli jak najbardziej za karmieniem piersią codziennie przywiozilam swój pokarm .. później był przeniesiony do innego szpitala i zaczęły się problemy nie bardzo chcieli moje mleko zaczęli podawać sztuczne wyrzucali mi butelki w którym przynosiłam mleko tak więc przez miesiąc był na sztucznym mleku. Ja przez te 2 miesiące utrzymywalam laktacje mały wyszedł tydzień temu i tu zaczyna się problem przystawiam go Ale on nie za bardzo chce kupilam kapturki na sutki żeby było mu łatwiej Ale w dalszym ciągu jest bardzo ciężko wiem ze nikt nie mówił że przestawienie dziecka będzie łatwe Ale powoli trace sily.. mój facet co chwile się drze czemu mu daje butle Ale on co chwilę placze nie chce cycka mimo że mecze się długo długo nie mam wsparcia.. wszystkie obowiazki są na mojej głowie bo on odsypia jak mały nas budzi .. A kiedy proszę go żeby się zajął małym to później wypomina mi że ja spałam A on nie
 
reklama
Przede wszystkim polecam pilny kontakt z Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym. Tutaj znajdziesz listę Link do: Konsultanci IBCLC oraz Doradcy CDL – Polskie Towarzystwo Konsultantów i Doradców Laktacyjnych Możesz też skontaktować się z Magdą, udziela porad online Link do: Konsultacje - Magda Karpienia Online

Gdy ogarniecie prawidłowe ssanie, dobre dostawienie to będzie z górki. Facet niech się weźmie do kupy i Cię wspiera, przejmie obowiązki, podaje jedzenie i picie. Taka teraz jego rola. Można pomyśleć też o wsparciu dodatkowych osób jeśli jest potrzeba.
 
Moja słabo ssała. Byłam sfrustrowana, dużo mnie to nerwów kosztowało, gdyż bardzo zależało mi na KP. Przez pierwsze 3 miesiące na mieszanym. Korzystałam z doradcy laktacyjnego, ale nie jestem przekonana czy to pomogło ( a już na pewno nie polecony kabelkowy system Mendeli który doprowadzal mnie do płaczu) . Po ponownym podcieciu wedzidelka ( okazało się że w szpitalu źle to zrobili) Mała sama straciła zainteresowanie butlą i przeszła tylko na cyca.
 
Sprawdzenie wedzidelka to dobra myśl. Co jeszcze mi przyszło do głowy - warto by zastąpić butlę kieliszkiem/strzykawka zeby oduczyc dziecko nieprawidłowego ssania, ale specjalista od laktacji przede wszystkim.
 
Przejście dziecka karmionego dłuższy czas butelką na rzecz piersi często jest nie lada wysiłkiem dla mamy i wymaga dużej determinacji. Również polecałabym kontakt z doradcą laktacyjnym i przede wszystkim szczerą rozmowę z partnerem - musisz wyraźnie powiedzieć, czego od niego oczekujesz. Często wsparcie drugiej osoby jest tym decydującym czynnikiem, który sprawia, że mamy podejmują walkę o kp i ją wygrywają :)
 
Do góry