reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpitale, lekarze, położne WARSZAWA

reklama
z doświadczenia polecam Szpital Bródnowski: zero korupcji, lepszego traktowania za kase (bo te procedery zostaly zakazane co jest weryfikowane), swietna opieka i genialni fachowcy, darmowe ZZO :tak: a moge cos powiedziec, bo lezalam 17 dni, bo Sara miała zakazenie zaraz po porodzie i nie bylo wesoło :/ no i mają tam co wazne oddzial ratowania noworodkow gdyby cos sie działo pietro nizej, widzialam jak ratowali kilogramowe malenstwa, bo Sara lezala tam na obserwacji dobe.
 
witam,
ja rodziłam w Bielańskim rok temu. juz opisywałam tu co i jak. miałam tam swojego lekarza więc dlatego tam rodziłam choć jechałam z Wesołej.
Szpital ok. pielegniarki na patologii ok, na pooperacyjnej też. a! zapomniałam dodać ze rodziłam cc. Tam, można powiedzieć, że są trochę nastawieni na cc. jak tylko jest cos nie tak to się nie patyczkują i robią cesarkę. mój lekarz chciał zebym rodziła naturalnie, ale ja się bałam. poza tym pierwszą urodziłam przez cc. popatrzyli i stwierdzili, ze nie ma problemu. będzie cc. nawał dziewczyn bardzo duży. łatwo dostać się nie było. pomimo, ze miałam skierowanie to i tak raz byłam odesłana. A żeby się załapać to mój lekarz położył mnie w piątek po południu (kiedy dużo było wypisów). przelezałam cały weekend aż do wtorku. we wtorek cc a potem na położnictwie do piątku.

pierwszą rodziłam na Solcu. 7 lat temu. też dobry szpital, dobra opieka.
magdaa a moglabys napisac cos wiecej o tym szpitalu? jakie tam sa warunki, za co trzeba zaplacic i ile? Moj lekarz polecil mi polozna, zastanawiam sie ila taka przyjamnosc kosztuje.
Podobno sa tam wieloosobowe sale porodowe a na poporodowych łazienka w korytarzu, to prawda?

Przeraza mnie ten spzital jak na razie z opowiesci (choc fakt, ze wszytskie ktore znalazlam sa stare) i bardzo bym nie chcial tam rodzic.
Poprzednio, 2 razy rodzilam w Pruszkowie i bardzo bym chciala znow tam rodzic ale wyglada na to z ebede sie musiala wczesniej do spzitala olozyc pod okiem mojego lekarza :eek:

a co do Starynkiewicza hmmm znam bardzow iele pochlebnych opinii ale sama doswiadczenia mam co najmniej intrygujace. Byłam tylko na IP wiec informacjja niewielka ale odstraszyl mnie bardzo. Przyjechalam z saczacymi sie wodami w 24 tc, poczekalnia byla pelniusienka, a mimo to nie czekalam dluuzej jak minute czyli zapewne priorytet. Nie powiem zostalam przebadana wzdluz i w szerz. Niestety nie wiem dlaczego co chwila zmienial sie lekarz - zrobili ktg, odeslali an korytarz, za 15 minut poprosili an cisnienie, znow na korytarz, potem usg, korytarz, banie gin, korytarz i na koneic rozmowa z ginem i do domu. Do ostatniej chwili nie wiedzialam co sie dzieje, bo kazde badanie robil kto inny i mial zupelnie odmienne zdanie od pozostalych. No ale dobra. Najwiekszym szokiem bylo dla mnie to, ze na jednej sporawej sali lezalam jak pod KTG, dokladnie na przeciw drzwi na poczeklanie lezala dziewczyna na lozku gin. i miala badanie, centralnie pipa na caly pokoj i korytarz. Owszem byl prawan, zaslanial jej akurat twarz, a przy biorku siedziala kolejna dziewczyna i omawiala swoj stan z dyzuurnym lekarzem. Sala laczy sie z druga drzwiami, drzwi otwarte a na przeciw kolejna laska rozkraczona na usg dopochwowym centralnie widokiem. Szczerze mowiac pierwszy raz sie z czyms takim spotkalam. JA rozumiem, ze bylo duzo pacjentek i sie spieszyli ale zeby edna drugiej w pipe zagladala?
 
kilolek - Ja też chciałam rodzić w Bielańskim i chodziłam tam do sr. i jeśli chodzi o szpital Bielański to są 2 sale porodowe dwu osobowe i jedna pojedyncza, i trafiasz na sale która jest wolna. (kiedyś za dodatkową opłata można było wynająć salę pojedynczą - od nowego roku nie ma tej opcji). Jeśli chodzi o położnictwo to są sale 2 i 3 osobowe z łazienkami. Porodówka i położnictwo było remontowane kilka lat temu. Tylko w bielańskim jest problem ze znieczuleniem zzo. Jeszcze w zeszłym roku za 550 zł można było wykupić to znieczulenie i nie było problemu, natomiast po nowym roku nie biorą kasy za znieczulenie, ale też nie chcą go podawać. Jeśli chodzi o koszt położnej to śrenio jest to pewnie ok. 1000 zł. Położne pracujące polecają szpital na Solcu. Byłam tam na rozmowie z położną i szpital wydaje mi się lepszy od Bielańskiego. Jest 5 sal pojedynczych do porodu, na położnictwie dziewczyny leżą same na 3 osobowych salach (mają tak mało pacjentek), nie ma problemu ze znieczuleniem i jest ono bezpłatne. Wiec osobiście polecałabym szpital na Solcu ;-)
 
Od nowego roku nie płaci się w Bielańskim ani za sale pojedynczą, ani za poród rodzinny ani za znieczulenie. Jedynie położna, ale to wiadomo jest cicha umowa z wybraną położna ;-)
 
a mozna normalnie na tej dwuosoboje sali jak sie trafi byc z mezem?
Nie wiem dlaczego w necie jest tak malo informacji o tym szpitalu
 
reklama
Do góry