reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital Uniwersytecki Kopernika - poród, położne, wasze wrażenia

Hej,

Jeżeli chodzi o szczepionki to Nam podali WZWB Euvax B i gruźlica BCG, oczywiście możesz nie zgodzić się na szczepienia (podpisuje się zgodę), ale najlepiej wcześniej zadzwonić czy podadzą inną szczepionkę (może się okazać że trzeba będzie do Pediatry podjechać na szczepienie).

Pozdrawiam,

Magda
 
reklama
Hej Dziewczyny :)

Byłam dzisiaj zarejestrować się do lekarki z patologii. Termin mam na 20 maja na 14 -stą.... zobaczymy co będzie :baffled:
 
Hej Dziewczyny

Dziękuję za ciepłe słowa!!!!! wielkie buziaki:*:*

ja już przetrawiłam tą sytuację i staram się właśnie nie nastawiać negatywnie- może inaczej - staram się właśnie nastawić się pozytywnie ale ciężko tak..... myślę sobie no cóż kobitki tam rodzą i jest ok, nie ja pierwsza i ostatnia :-D ale bardziej dołują mnie znajomi- jak mówię że Kopernik to wszyscy się krzywią , syczą i tylko każą się pilnować, uważać itd.:baffled:
 
Bejbiszon
ja pierwsze dziecko też rodziłam na kopernika było to 7 lat temu i wtedy wygląd szpitala dawał dużo do proszenia ale nie zraziłam się i wiedziałam że drugie dziecko też tam będę rodzić nie licząc na to że szpital zostanie odnowiony, liczyła się opieka nad moim dzieckiem i mną a do tego nie mam żadnych zastrzeżeń, więc nie nastawiaj się negatywnie bo niema się czego bać.
 
Witam Dziewczyny,

Przyłączam się do Was, też planuje poród w Klinice. Niestety mam cukrzyce ciążową i jestem na insulinie. To jest moja pierwsza ciąża i jestem przerażona. Ale pocieszam się czytając Wasze wypowiedzi, że grunt to dobre nastawienie.
Mam pytanie, aby móc chodzić na KTG do Kliniki trzeba mieć skierowanie? I kto takie powinien wystawić?
 
Ostatnia edycja:
Hej Vandus-m,

Jeżeli masz cukrzycę ciążową to powinnaś chodzić do poradni diabetologicznej Szpitala Uniwersytckiego na ul.Kopernika 15 (dostajesz skierowanie od swojego Lekarza prowadzącego) i tam Lekarz po wprowadzeniu insuliny powinien Cię skierować do konsulatacji w poradni patologii ciąży w Szpitalu Uniwersytecki na ul.Kopernika 23, gdzie podczas wizyty masz konsultacje z Lekarzem specjalistą który wykonuje USG i sprawdza parametry Dzidziusia. Po 33tyg zaczynają też robić KTG automatycznie i jest to o wiele szybsze niż w Ambulatorium (tu się długo czeka w kolejkach), a w poradni jak jesteś koło 08:00 to około 1 h masz wszystko załatwione (conajmniej 35min liczysz KTG plus wizyta i USG).

Pozdrawiam serdecznie,

Magda

Witam Dziewczyny,

Przyłączam się do Was, też planuje poród w Klinice. Niestety mam cukrzyce ciążową i jestem na insulinie. To jest moja pierwsza ciąża i jestem przerażona. Ale pocieszam się czytając Wasze wypowiedzi, że grunt to dobre nastawienie.
Mam pytanie, aby móc chodzić na KTG do Kliniki trzeba mieć skierowanie? I kto takie powinien wystawić?
 
:-)

jestem zarejestrowana na Patologii na 20 maja, a w poradni diabetologicznej na 10 maja. W Patologii już byłam na jednym KTG i powiedziano mi aby przychodziła tam na KTG, ale muszę mieć skierowanie.
 
reklama
vandus- jeżeli masz wizytę 20 to na pewno zrobią Ci tam ktg, ja idę 9 to będzie skończony 33tc i już mi mówili ze mam być 40 min. wcześniej bo będą ktg robić, tam standardowo robią po skończonym 32

Widzę że mamy podobny termin porodu, ja niby 24-26 czerwca, ale szyjka mi się bardzo skróciła, byłam w szpitalu (nie na kopernika) i mam założony pessar, zobaczymy co mi tam powiedzą odnośnie ściągnięcia
 
Do góry