reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital Uniwersytecki Kopernika - poród, położne, wasze wrażenia

reklama
Alegrowiczka wszystko opisywałysmy ale raz jesczez.
Jak masz miec cc to sa dwa sposoby ale Ci lekarz wyznaczy termin na stzywno tak jak ja mialam i przed planowanym cc przytjeli mnie na patologie, albo kaze czekac na objawy porodu i wtedy robią cc.
Dziecko Ci wezma na pierwsza noc pozniej juz tylko na badania i na kapiel. Co do opieki to ja byłam na 2 p i jest troche lepiej niz na 1 p. ZAlwzy tez na kogo trafisz.
Jak bedziesz na pooperacyjnej po cc to tam jestes np 6h i dostajkesz cały cza przeciwbolowe.
Co do znieczulenia to przy cc jest w kręgosłup.

Aha ja tez miałam ustawienie posladkowe i dla mnie to było super bo ja chciałam cc za wszelka cene.
Tyle moge pomóc jak jest po sn to juz musisz czekac na odp od Dziewczyn które tak rodziły.

Moja koelzanka wczoraj w nocy pojechała rodzic meczyli ja 20 h po czym skonczylo sie cc , nie rozumiem tego pedu do porodów naturalnych ;/
 
allegrowiczka- z tego co ja sie orientuje to w koperniku (przy) sn najszybciej dostaniesz znieczulenie zoo, jak dziecko bedziesz miała zle ułożone to jeśli nie masz stamtąd lekarza to w ok 39 tc. powinni ci ustalić termin na cc. (jak masz stamtąd lekarza to wcześniej ustalą), ja chce rodzic tam drugie dziecko b o z pierwszego porodu byłam zadowolona (sn) z opieki również, a dziecko zabierają tylko na 1 noc, pózniej musisz mieć jakiś powód, ale jak ja byłam to prawie każda babka chciała je mieć ze sobą, wiadomo po cc. może jeszcze boleć no ale nikt nie powiedział że poród to łatwa sprawa przy sn. tez trzeba się parę godzin pomęczyć, no ale skoro tylko kobiet daje sobie z tym rade to jest do zrobienia:-)
 
parking 5,5:D
a co do jedzenia jak na catering to szkoda mowic ,obiady ok, sniadanie i kolacja takie sobie :) jak ktos jest łakomc`zuchem to polecam cos zabrac :) z tymi szklankami to mi doradzano zeby jednak sobie wziac kubek w razie czego:)

A ja myślałam, że obiady są tam najgorsze...:-D Jak byłam tam odebrać wyniki z USG I trymestru to akurat przejeżdżały obok mnie tym wózkiem z obiadem i sam zapach tego jedzenia mnie obrzydził ..:-D:-D ale to może dlatego, że jeszcze wtedy miałam mdłości :-)

Edit: DzikaBez czy te 2h po porodzie, kiedy przebywasz z dzieckiem "skóra do skóry" odbywa się jeszcze na sali porodowej? a potem dopiero przewożą Cię na salę poporodową?
Z góry przepraszam za może głupie pytanie ale to moje pierwsze dziecko i kompletnie nie wiem jak to wygląda:)
 
Ostatnia edycja:
kolorowa- tak, ja dostałam małą zaraz jak ja wyciągnęli, na szycie zabrali na ważenie i później znów przynieśli i miałam ją te 2 h. jak leżałam jeszcze na porodówce, ale teraz chyba ważą przy tobie bo jak ja rodziłam to był jeszcze remont porodówki
 
Hej :)

Jestem na bieżąco z tematem cukrzycy i ewentualnego cc i też w 32tyg więc może pomogę:)

-Czy to prawda ze z cukrzyca ciazowa to tylko na patologie ciazy?

Z cukrzycą ciążową możesz też rodzić na Ujastku ( z tego co wiem ma 2 stopień referencyjności na 3 możliwe ( najwyższy 3 ma tylko Kopernik), ale sama miałam ten dylemat i po dłuższych przemyśleniach za i przeciw stwierdziłam, że dam drugi raz szansę i powtórnie urodzę w SU Kopernik ( pierwszą ciąże ze względu na brak postępu porodu miałam rozwiązaną cc 7 lat temu, sam szpital ok (ekipa od cc fantastyczna), ale w poradni patologii była "patologia":) na chwilę obecną mam za sobą wizytę w Poradni Patologii i jak narazie jestem bardzo pozytywnie zaskoczona :) spore zmiany na plus:)

-Czy planowany porod CC (ze skierowaniem na Kopernika) jest planowany jakos z wyprzedzeniem? Czy poprostu czeka sie na bole?

Jeżeli będziesz miała poród ze wskazań medycznych to planują termin rozwiązania na 39 tydzień

-Jak teraz wyglada ogolnie opieka na porodowce oraz sali poporodowej?

Tu powinny się wypowiedzieć Dziewczyny które ostatnio rodziły. Podczas wcześniejszego porodu Dziecko dostawało się po 12h, ale jak się źle czułaś po cc to brano na noc.


-Czy bez problemu dostane znieczulenie o ktore poprosze , czy robia jakies problemy?

Jeżeli masz cc to automatycznie do zabiegu jest znieczulenie, jeżeli rodzisz sn to trzeba poprosić, żeby w odpowiednim momencie podali, często jak się "akcja rozkręca" jest za późno bo zdarza się że znieczulenie hamuje postęp porodu, ale to położna będzie kontrolowała.

Jeżeli miałabyś cc to po zabiegu różnie schodzi to znieczulenie, ja nie chciałam leków przeciwbólowych bo myślałam że jest super po czym jak mi zeszło to szybko poprosiłam :)

Nawiązując jeszcze do tematu cukrzycy ciążowej to Ja miałam problem z cukrem na czczo wahał się mdz. 96-108 a po I śniadaniu 135 1godz po posiłku i wprowadzili mi insulinę (na noc i przed pierwszym śniadaniem dzienną), ale podobnie miałam w pierwszej ciąży :)
 
ja na obiad mialam rosół, barszc czerwony, zur, i pomidorową, a na drugie ziemniaki , gotowany kurczak, marchewka z selerem, , nozka gotowana z ziemniakami i salata , kurczak z ryzem i sosem koperkowym :) Nie było tragedi. A no i do kazdego obiadu kompot :)
 
Co do posiłków na Kopernika to słyszałam ze mają jedne z najlepszych (pare lat temu podczas studiów miałam zajęcia w większosci krakowskich szpitali i mam porównanie, sama leżałam jeszcze 2 razy w oświęcimiu i tam to bleeeeeeeeee.... często nawet sztućców nie mieli) ja oceniam ze nie było tak żle, najgorsze ziemniaki ale ogólnie obiady dało się zjeść, pieczywa było jak dla mnie duzo

Kolorowa- Ty jesteś na majówkach? a napisz bo nie pamiętam będziesz rodzic na kopernika ze względu na wskazania, lekarza czy sama wybrałaś? masz mieś cc. czy sn.?
 
Kolorowa- Ty jesteś na majówkach? a napisz bo nie pamiętam będziesz rodzic na kopernika ze względu na wskazania, lekarza czy sama wybrałaś? masz mieś cc. czy sn.?

Jestem na majówkach:) Wybrałam Kopernika ze względu na to że tam pracuje mój lekarz prowadzący ale ogólnie był to mój wybór. I raczej będę rodzić sn, bo nie mam żadnych przeciwwskazań co do tego no chyba, że Mała się nie obróci, bo jak na razie jest ułożona miednicowo ale jeszcze ma czas na to żeby fiknąć głową w dół:-)
 
reklama
No prosze - czyli nie taki diabel straszny jak go maluja... :-)
Niestety a moze i stety niemam lekarza z Kopernika a szkoda bo wyglada na to ze tak byloby dla mnie lepiej :szok:
Jedynie co to na genetyczne chodzilam prywatnie do lekarki ktora pracuje na Kopernika, ale moj lekarz prowadzacy pracuje chyba na Zeromskiego albo w Rydygiera (ktores napewno) ale tam mam zdecydowanie za daleko noi moj maz mialby problem z ewentualnym dojazdem bo niezna Krakowa :baffled:


AMagda - z Twojej wypowiedzni wnioskuje ze pewnie tez zostane skierowana do poradni patologii ciazy :szok: Troszke tu juz poczytalam i az sie BOJE ze spedze tam wiecej czasu jak w poradni diabetologicznej :angry:


Co do cukrzycy ciazowej - bylam w poradni 26.02 i na drugi dzien po sniadaniu cukier mialam az 164 a wczoraj 140 ale dzis staram sie zmniejszac porcje i jak narazie NIEZAPESZAJAC cukier mam idealny... :happy:
 
Do góry