reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szkoła rodzenia

Informacje o darmowych kursach rodzenia znajdziecie na stronie:
http://niemowle.onet.pl
zjeźdżając, po prawej stronie stronki znajdziecie taki zielony banner "szkoła rodzenia". Tam są informacje nt darmowych kursów w Waszej okolicy.

Chodzimy z mężem na taki właśnie kurs i jesteśmy dość zadowoleni. Jednak gdyby przyszło zapłacić, w przypadku męża - miałoby to sens, w moim - chyba nie bardzo by się to opłacało (kwestia pochłaniania lektur). Na pewno warto pochodzić na ćwiczenia i naukę oddechu, przy dużym brzuchu każdy ruch dobrze nam zrobi, no nie???

pozdrawiam
ania
 
reklama
aniaz pisze:
Informacje o darmowych kursach rodzenia znajdziecie na stronie:
http://niemowle.onet.pl
zjeźdżając, po prawej stronie stronki znajdziecie taki zielony banner "szkoła rodzenia". Tam są informacje nt darmowych kursów w Waszej okolicy.

wlasnie przegladam te strone i nie widze zadnych informacji procz teleadresowych - moze cos zle robie? poradzisz wiecej?

skarbus
 
witajcie dziewczynki!!!

Postanowiłam wejść na ten wątek poraz kolejny, ponieważ zdecydowałam się z męzem chodzić do szkoły rodzenia w Warszawie w szpitalu bielańskim i jestem zadowolona, szczególnie z ćwiczeń, a podejrzewam że niedługo wykłady też będą fajniejsze no wiecie przewijanie noworodka itd..., do tej pory były omawiany poród krok po kroku, co nas może spotkać
Również polecam przy szpitalu na ul Inflanckiej, tam zapisała się moja koleżanka

Jak was intersuje wejdźcie na tą stronkę, nie bede sie powtarzać
http://www.baybus.net/viewtopic.php?t=3270
 
Hmmm....a jak ze szkołą rodzenia?? Chodzicie/Chodziłyście?? I tak właściwnie to czego tam uczą oprócz prawidłowego oddychania??
 
Szkoła rodzenia to fajna rzecz (przynajmniej w moim przypadku, bo zajecia prowadzi REWELACYJNA polozna) Mozna dowiedziec sie wszystkiego, poczawszy od ciazy poprzez porod i pielegnacje maluszka. Dzisiaj bylam na trzecich zajeciach i bylo o porodzie od A do Z, wlacznie z reakcjami przyszlych tatusiow, polewka ;D. Na przyszlych zajeciach bedzie kapanie dzidziolka, potem karmienie, wizyta na porodowce a reszty nie pamietam :laugh:
U nas na drugiej czesci zajec sa cwiczenia i babeczka uczy nas nie tylko oddychania ale rowniez cwiczymy miesnie, dzieki ktorym porod moze byc lzejszy oczywiscie duzy nacisk jest na prawidlowe oddychanie przy wykonywaniu tych cwiczen.
No, to by bylo na tyle ;)

pozdrawiam wszystkie brzuchalki :)
 
cześć,
ja już skończyłam zajęcia w szkole rodzenia i jak najbardziej polecam. Mi bardzo pomogło przygotować się psychicznie do porodu. Można rozwiać wszystkie wątpliwości dotyczące porodu, połogu czy pielęgnacji dziecka, a jeśli nawet nie wszystkie, to przynajmniej większość. Poza ćwiczeniami oddechowymi i wzmacniającymi mięśnie były też ćwiczenia relaksacyjne, oraz pozycje ułatwiające dziecku przyjście na świat.
Dużą zaletą jest też to, że spotykasz się z dziewczynami, które są na podobnym etapie ciąży i można sobie z nimi pogadać.
No i warto chodzić na zajęcia z partnerem, nawet jeśli nie planujecie wspólnego porodu. Faceci też sporo mogą sie tam dowiedzieć - jak mogą pomóc przy porodzie a potem przy opiece nad dzieckiem.
Pozdrawiam
Giza
 
cześć,
Gosiula gratuluję bliźniaków !!!
Jeśli dobrze pamiętam, to zaczęłam chyba w 26 tygodniu. Ale to jest różnie w różnych szkołach. U mnie było 17 spotkań. 2 razy w tygodniu po 2 godziny. Płaciłam 300 zł. Kolega z żoną chodzą do innej szkoły i tam jest 12 spotkań, a cena chyba taka sama (to są ceny we Wrocławiu). Najlepiej poszukać i dowiedzieć się jak wygląda sytuacja już w konkretnej szkole - jaka jest cena, kiedy najlepiej zacząć. W szpitalach bywają bezpłatne szkoły - ale zajęcia są zazwyczaj w godzinach południowych. Ja ze względu na pracę szukałam szkoły, która będzie miała zajęcia wieczorem.
Dowiedz się, czy w przychodni, w której chodzisz do lekarza, nie ma szkoły. Albo zapytaj lekarza prowadzącego, czy poleca którąś ze szkół.
Możesz też poszukać w internecie:
http://baza.rodzicpoludzku.pl/pl/rpl/placowki
http://niemowle.onet.pl/szkoly.html
Pozdrawiam
Giza
 
Ja będę chodziła do szkoły prowadzonej przez tą położną, która opłacam do porodu (tzn. planuję, bo jej jeszcze nie znam :D).
 
reklama
U mnie zajecia sa raz w tygodniu po 2 godziny i przez 8 tygodni ale sa zupelnie bezplatne. Ja zaczerlam chodzic w 24 tygodniu, bo wlasnie wtedy zaczynal sie kolejny kurs ale w wiekszych miastach moze to byc zupelnie inaczej.

Dowiedzialam sie, ze na zajeciach odwiedzi nas rowniez ginekolog i pediatra, Giza jak bylo u Ciebie?

Gosiula - super, ze bedziesz miala blizniaki :)

 
Do góry