reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepionki


A co myślicie o szczepieniu przeciw pneumokokom?
 

Załączniki

  • Anna. (Small).jpg
    Anna. (Small).jpg
    18,7 KB · Wyświetleń: 78
reklama
Balu ta szczepionka skojarzona to ta z szczepieniem p/pneumokokom.Moj dostal cala szczepionke w udko razem z zoltaczka ;)
 
Aneczko w szczepionce skojarzonej nie ma tej przeciw pneumokokom...ta jest zupełnie osobno i jest jak jak dla mnie bardzo droga bo jej koszt to sporo ponad 200 zł...a szczepi się chyba 4 razy..czyli całkowity koszt tego szczepienia to koło tysiąca złotych  :)  balu ja myślę że to szczepienie powinno być tak jak i inne...ale żyjemy gdzie żyjemy  ::) nie każdego stać...
 
My szczepimy Antosia przeciw pneumokokom... Wydatek kolosalny:-( , u nas w Krakowie 280zl. Dlugo sie nad tym zastanawialam, ale wszelkie watpliwosci sie rozwialy gdy moja ciocia powiedziala mi, ze kuzyn w dziecinstwie (mial pare lat) zachorowal wlasnie przez pneumokoki na zapalenie opon mozgowych. Pamietam to do dzis, ale nie wiedzialam, ze to bylo przez te wstretne pneumokoki... Nie bede owijac w bawelne - kuzyn ledwo z tego wyszedl.

W przyszlym tyg bierzemy juz druga dawke.

P/pneumokokom mozna ewentualnie szczepic w drugim roku zycia - wtedy podaje sie dziecku 3 a nie 4 dawki. Po 5 roku zycia podaje sie chyba tylko 2 dawki. Zawsze jakas oszczednosc...
 
Nas narazie nie stac na taką szczepionkę...a czy szczepicie dzieci na rotawirusy? Też podobno kosztuje coś ponad 300 zł,ale podaje się 2 razy doustnie i eliminuje w 100% biegunkę i wymioty spowodowane przez rotawirus. Tyle,że nalezy zaszczepić przed ukończeniem przez dziecko 24 tygodni.
 
My jeszcze przez to napięcie mięśniowe jeszcze nie mieliśmy szczepień :-( ale idziemy 8.12 na kontrolę to mam nadzieję, że w końcu nam pozwolą Michała zaszczepić bo jesteśmy z tym w lesie. A zdecyduję się też na tę 6 w 1 i tam też jest HIB. U nas koszt razem z wizytą ( bo chodzę do pediatry prywatnie) to 140 zł.
 
Ja szczepiłam Amelkę dodatkowo ACT-HIB, to nieduży koszt bo ok 45zł. Antka też tym szczepię.
Co do pneumokoków to wyczytałm gdzieś na necie że jeśli szczepi się dziecko po 2rż ta szczepionka kosztuje tylko 60zł. Nie wiem tylko czy to prawda. Na początku stycznia idę z Antkiem do kontroli to zapytam, bo zastanawiam się nad zaszczepieniem w przyszłym roku Amelki.
 
na rotawirusy nie szczepimy - tez sporo kosztuja, a stwierdzilam ze biegunka nie jest taka straszna... wydaje mi sie, ze pneumokoki sa nieporownywalnie bardziej niebezpieczne.

Slyszalam gdzies, ze istnieja tansze szczepionki p/pneumokokom, ktore zawieraja tylko 2 szczepy (w tej drogiej jest chyba 5). Moze sa wlasnie zalecane dla dzieci powyzej 2rz - nie sa juz tak narazone, wiec pewnie taka szczepionka w tym wieku jest wystarczajaca.
 
Powiem Wam szczerze,ze gdyby nie polozna ktora powiedziala o tej szczepionce przeciw pneumokoki to bym nie iwedziala,ze cos takiego jest..Tutaj w Norewgii ta szczepionka jest darmowa ,przy ostatniej wizycie i szczepionce dali jej rowniez ta na pneumokoki zdziwiona bylam..teraz w styczniu dostanie kolejna dawke...gdybym jednak miala sie zdecydowac i placic w Polsce to napewno jakso bym skolowala kase i zaszczepila Wiki bo naprawde warto...
Dziewczyny ktore nei mieszkaja w Polsce zapytajcie sie moze i u Was ta szczepionka jest darmowa,warto skorzystac....
Amko to prawda bo wtedy masz inna dawke i mniejszy koszt ,tez o tym czytalam ,ale zapytaj jak bedziesz..
 
reklama
czytalam gdzies, ze we wszystkiech "starych" krajach UE pneumokoki sa w kalendarzu obowiazkowych szczepien i sa w pelni refundowane... Kurcze, kiedy my sie tego doczekamy:confused:

Jeszcze jedna sprawa, teraz juz jest za pozno, ale moze na przyszlosc - przy kolejnych dzieciaczkach:-) . Czasem w przychodniach lub przy szpitalach sa programy darmowego szczepienia dzieci wszystkimi zalecanymi szczepionkami (tez tymi pelnoplatnymi). Moja kuzynka z synkiem sie na to zalapala u nas w Krakowie w Prokocimiu... Placa za to firmy farmaceutyczne. Synek kuzynki dostaje szczepionke p/pneumokokom, ktora ma niedlugo wejsc na rynek, wlasciwie wszystkie badania sa juz przeprowadzone... Zastanawialam sie czy to jest bezpieczne, ale maz kuzynki jest pediatra i sie dokladnie w tym rozeznal. Mowil, ze proces wprowadzania tej szczepionki jest juz na finiszu i ze jest to zupelnie bezpieczne dla dzieci.

Trzeba sie tylko dokladnie wstrzelic z terminem pierwszego szczepienia w 6tz- musi sie pokrywac +- 2 tygodnie z rozpoczeciem programu.

Zaluje, ze wczesniej o tym nie wiedzialam. To na pewno oszczednosc rzedu paru tys zl.
 
Do góry