reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia -pytania,obawy i niepokoje/reakcja dzieci na szczepienia

Mój mały ogólnie wszystkie szczepienia zniósł bardzo dobrze :) chyba gorzej było ze mną ... Wiadomo zapłakał przy wktówaniu ale potem nie miał gorączki ani nic w tym stylu :-):-). Każde dziecko znosi to inaczej ... Pozdrawiam :-):-).
 
reklama
Każde dziecko przechodzi inaczej. Tematyka szczepień jest jednak szersza niż się wydaję. Szczepionki zawierają thimerosal, niektóre ( priorix i mmr II ) pochodzą z linii produkowanej na abortowanych dzieciach, po tych szczepieniach stwierdzono wiele przypadków autyzmu. Nie zniechęcam do szczepień, ale zachęcam do zainteresowania się tematem. Polecam artykuł znanej neurobiolog Doroty Majewskiej.
 
Daffodill ten ataku płaczu o którym piszesz nazywa się nieutulonym płaczem i nie jest to normalne...to jest niepożądany skutek poszczepienny i ja dziecka nie zaszczepiłabym ponownie identyczną szczepionką po takim powikłaniu...

Krwiak w miejscu ukłucia również nie jest czymś normalnym...nie powinno go być...

tutaj jest informacja o odczynach miejscowych i płaczu...
http://www.abc.com.pl/serwis/du/2002/2097.htm

ja nie wiem..jak mi tak plakala to zadzwonilam do przychodni i mi powiedzieli ze jest ok ale jesli po godzinie nie przestanie to mam przyjechac i malutka przestala a drugie i trzecie szczepienie zniosla tak jakby go w ogole nie bylo no i te krwiaczki tez mowili ze to nic groznego....
no ale moze masz racje..... moze nie chcieli mi wsyzstkiego powiedziec!!! dziady jedne!!
 
u nas też nie było tak źle, bardziej ja się stresowałam płaczem,bo jak widzę igłę to zaraz mi się słabo robi:szok:,więc na to nieszczęsne szczepienie 2 w udo i 1 w ramię posłałam męża z mamą:-), ale każde dziecko znosi inaczej.
 
Daffodill ten ataku płaczu o którym piszesz nazywa się nieutulonym płaczem i nie jest to normalne...to jest niepożądany skutek poszczepienny i ja dziecka nie zaszczepiłabym ponownie identyczną szczepionką po takim powikłaniu...

Krwiak w miejscu ukłucia również nie jest czymś normalnym...nie powinno go być...

tutaj jest informacja o odczynach miejscowych i płaczu...
http://www.abc.com.pl/serwis/du/2002/2097.htm

Podpisuje sie pod tymi slowami!! Masz racje



U nas nie wiem jak mala zareagowala na drugie szczepienie, bo nieszczepiona :-)
 
Każde dziecko reaguje inaczej i nie ma co starczyć. Prawdą jest że każda kolejna dawka "gorzej wchodzi". Maks niedawno przyjął 3 dawkę i dopiero teraz pojawiła się jakaś reakcja tzn. gorączka 38,5, która przeszła po jednaj dawnce paracetamolu. Na szczęście to ostatnia:) Również zachęcam do poszerzenia swojej wiedzy o szczepieniach, składach szczepionek, które wstrzykują Waszym dzieciom.
 
Zuzka płakała przy wkuciach a miała dwa w dwa uda (braliśmy płatne dlatego 2 wkucia). Mała była strasznie niespokojna i dużo płakała do wieczora) najlepsze na opuchlizne sa oklady z sody oczyszczonej.
 
Przykro mi, nie wypełniłam, ponieważ nie szczepię swojego dziecka i większość pytań jest sugerowana. Z punktu widzenia wykładowcy - źle skonstruowana ankieta. Nie wzięła Pani pod uwagę tego, że rzekomy "ruch antyszczepionkowy" ma swoje podłoże naukowe i w innych krajach nie ejst tak brutalnie nazwany. To po prostu uświadomieni w 100% rodzice.
 
Przykro mi, nie wypełniłam, ponieważ nie szczepię swojego dziecka i większość pytań jest sugerowana. Z punktu widzenia wykładowcy - źle skonstruowana ankieta. Nie wzięła Pani pod uwagę tego, że rzekomy "ruch antyszczepionkowy" ma swoje podłoże naukowe i w innych krajach nie ejst tak brutalnie nazwany. To po prostu uświadomieni w 100% rodzice.

Podpisuje sie pod tymi słowami !!

probowałam jakis zcas temu wypełnic ankiete, ale nie stey nie mogłam udzielic na czesc pytan odpowiedzi.. bo poprostu z żadną sie nie zgadzalam .. Ankieta bardzo sugerujaca... Mysle,z ewarto by było dodac do kazdego pytania jeszcze jedne podpunkt: nie zgadzam sie z powyzszymi odpowiedziami :-)
 
reklama
hej dziewczyny :)
Mój synus miał własnie 3 dni temu szczepienie, bałam sie tego bardzo, ale wiem ze to jest tylko i wyłacznie dla jego dobra
Po trzecim ukłuciu płakał, jak wrocilismy do domu to sie troszke uspokoił ale potem chyba go bardzo to bolało i płakał strasznie ale zrobilam mu herbatke uspakajającą zasnoł mi o godzinie 18 i spał do 2:40 zjadla i dalej spał wiec dziecko po szczepionce jest moze osłabione i marudne ale gorączki w ogle nie miał.
wielkie bzdury sa tego jakiegos doktora i tyle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Do góry