reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia -pytania,obawy i niepokoje/reakcja dzieci na szczepienia

reklama
wszystkie szczepienia są same w sobie bardzo ryzykowne i mają masę skutków ubocznych, a o tym się nie mówi...

ZNam dwoje dzieci, które wylądowały przez pneumokoki w szpitalu - i oboje było szczepionych...
nie dziwne?
 
Mamuski, czy któraś z was czepiła WZW b płatną szczepionka :confused: Może wiecie ile ona kosztuje :confused:

Z góry dziękuję za odpowiedzi :tak:


Ja troszke z innej beczki, bo ceny nie znam.. Wiem,ze jak sie juz jedna dawka danej firmy zaszczepi (np. na wzw b po porodzie) to powinno sie dalej szczepic, 2 i 3 serie szczepionka tej samej firmy. Chyba,ze Anika jeszcze nie byla szczepiona, to co innego :-) p.s. a jak sie wogole miewacie??? Pozdrawiam!!!
 
Cześć Stopi :-) Dziękujemy, Niki kończy rehabilitacje:tak:, a Helenka rozrabia jak zwykle :-p

A WZWB ponoć można zmienić szczepionkę, na tą lepsza :tak: Zresztą małą w szpitalu zaczepili ta lepszą szczepionka, a potem w przychodni dali jej syf :wściekła/y: Już się odwiedziłam, że koszt to około 50 zł, więc niewielka cena :-)

No i nie szczepimy HIb`a przed ukończeniem roku, jak dziecko ma roczek to jest tylko jedna dawka, wiec niema się co spieszyć :-)

A jak sie ma twoja córeńka ?? Pozdrawiam.
 
Cześć Stopi :-) Dziękujemy, Niki kończy rehabilitacje:tak:, a Helenka rozrabia jak zwykle :-p

A WZWB ponoć można zmienić szczepionkę, na tą lepsza :tak: Zresztą małą w szpitalu zaczepili ta lepszą szczepionka, a potem w przychodni dali jej syf :wściekła/y: Już się odwiedziłam, że koszt to około 50 zł, więc niewielka cena :-)

No i nie szczepimy HIb`a przed ukończeniem roku, jak dziecko ma roczek to jest tylko jedna dawka, wiec niema się co spieszyć :-)

A jak sie ma twoja córeńka ?? Pozdrawiam.

U nas wszystko ok. Duzo podrozujemy, wiec z malej maly podroznik rosnie :-) Ze zdrowkiem ok, choc zostala jej niedoczynnosc tarczycy -Dostaje hormony. Mi znowu powiedzieli,ze jezeli juz bym szczepila mala to powinnam szczepic szczepionka tej samej firmy, zeby szczepionka w jakims stopniu byla skuteczna. Zwariowac mozna...co lekarz to inna opinia . Dlatego na razie temat szczepien odsunelam na bok....:-)
Zdrowka dla Aniki!!!!!!!! Super,ze rehabilitacje konczycie. A z Helenki maly uriws rosnie - no juz nie taki maly :-) Pozdrawiam
 
Ogólnie, to nie należy zmieniać, rodzajów szczepionek, ale właśnie w przypadku tych dwóch, sytuacja JEST TAKA, ŻE RÓŻNIĄ SIĘ W NIEWIELKIM STOPNIU, A Dokładnie ZAWARTOŚCIĄ RTĘCI :tak: sorki za caps
 
Nasz synek ma 5 tyg, i dzis zauwazylam na jego ramieniu zmieniona ranke po szczepieniu na gruxlice, które przeszedl w szpitalu po urodzeniu.. rana byla czerwona wypukla jej srode byl wypelniony ropa ktora juz byla na zew,i w sumie po kapieli sama ropka wyciekla i wytarła sie w recznik ale przy ubieraniu zaczela leciec krew malutki tak dlugo krzyczal,jedyne co zrobila rane przemylam woda ,a maly uspokoil sie przy piersi..

doradzcie kochani co robi sie teraz z sladem po tej sczepionce ,czy moj maly zle ja toleruje? jak teraz postępować z raną? isc do lekarza? czy sprawdza sie rane po jakims czasie w lekarza? kiedy szczepienie trzeba powtorzyc i uznaje sie je za nieudane?
 
Witaj, moja córeczka też miała taką rankę po szczepionce i to wlaśnie na gruźlicę, najpierw taki pryszczyk z ropką a potem taka niby dziurka jak ropka wyciekła. Byłam u lekarzta i przy okazji zapytałam o to, ten mnie uspokoił mówiąc że tak ma być, i że czasem dzieci mają gorsze ranki, gorączkują itp. Ja przemyłabym delikatnie rozcieńczoną wodą utlenioną i przykleiła plasterek. Gdyby się nie goiło, widziałabyś, że wkoło ranki jest mała opuchlizna to to idź do lekarza.

Każdy z nas ma bliznę po tej szczepionce, jedni większą drudzy mniejszą ;)
 
reklama
Do góry